Foxteriér nebo velšteriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Tomáš Karel »

Otom že jagové jsou z této "říše" Pracovně jasně nejlepší není pochyb. Jasně teď mi tady každý vychválí to co má doma, ale u jiných plemen je to vždycky jeden z dvaceti až třiceti kterej dělá a u jagů to prostě tak není. Měl sem borderi kamarád má velše druhej foxli tak mám z čeho porovnávat. Jedinou vadou jsou až moc časté návštěvy u veterináře, ale to je hold osud. :lol: :lol:
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:29, celkem upraveno 1 x.
Tonda U.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 22.4.2010, 9:51

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Tonda U. »

Trapa napsal jsi to perfektně. Palec nahoru. Pro ostatní-nikomu jsem nenabízel štěňata. I zahraniční zájemce jsem odmítl. Chtěl jsem nechat tuto krev u nás i na slovensku. Jo problém je u každého plemene, jsou jak dobří tak špatní i u borderů, jagů, foxlů, velšu i paťošů. Nedávno jsem viděl perfektní práci v obůrce (první kontakt) borderky a to byla mela. Byla původem ze slovenska (Ostrožanský). Otázka zněla foxl nebo velš. Pokud dobře čtu. Záleží na osobním vkusu. Kdybych bral foxla tak ČR P.Demel (1 v republice), Slovensko Horváth nebo Budai. Velš - ČR Fiala (Strážnice) nebo Trnobranský . Slovensko Viktor Štellar. To jsou pracovní špičky. Tonda
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Zdenek41 »

To Leon já mám JGT dva,fenu a psa a mám doma pořád veselo :D Nevím proč já bych nemohl mít jaga :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Zdenek41 »

Trapa napsal jsi to pěkně,jen nevěřím jedné věci.Jag i kdyby měl ukousnutej nos,slechy a stažený půl hlavy šlic,kdy je vidět střeva bojuje do posledního dechu a neustoupí z pozice v tom už zustane.Ano záleží na povaze,ale ta ostrost provázená bolestí ještě ostrost stupnuje.Pár psů JGT jsem za život viděl,ale aby se nevrátil do nory nikdy.Nikomu plemena nehaním napsal jsem pouze to co jsem měl doma velš Gitta byl ze stanice Jelení rokle.Cid fox to bych se musel podívat to už je dost dávno.Pokud chodím po nácvicích tak skoro každý velš je skoroněmý.Tím nechci říci,že propaguzji pouze jagouše.ale pro mě je to universální pes.Dávno jsou doby,kdy jsem se honil za zkouškama a výstavama.Pro mě je prvořadé aby pes pracoval a to se už v mém věku měnit nebude.A ještě přidám je to člen rodiny a taky se podle toho k němu chovám až do jeho smrti.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:28, celkem upraveno 1 x.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak jinak je vidět že trapa si myslí že nad jeho psi není, vydržej běhat v leči i 5 naháněk to je výkon, ale aby jag pokud si kousne nebo je kousnutej z nory vylezl to už jsou jiné pohádky a trošičku zapštklost vůči jagům. To je jen závist nad jejich pracovními výkony. protože takovému nasazení jakým přistupuje jag k práci pro lovce to myslím svého pána je až neuvěřitelný. Kynologi dělám aktivně 15 let pasivně s velikým zájmem a vzorem ve svém dědečkovi vlastně celý život. Děda měl 54 psů a kynologi dělá 60 let. Cvičil psi pro sebe a samozřejmě i pro kamarády. Měl fousky, pointri, setry, nko, jgd, jezevčíky, foxterieri. A vždy s perfektními výsledky. ALE nikdy se nebojí použít výraz že nejuniverzálnější plemeno pro dnešní dodu a vemu to na honitby v našem okolí je jagoš. Práce ve vodě, na poli, v noře. A myslím že on toho v životě viděl i jako rozhodčí ať vrchní, nebo v terénu dost. Proto od něj já si nechám poradit proto sem opustil bordery a šel do jagů. Protože sem chtěl pracovně tvrdé plemeno a to se na mě nezlobte ale tomu neodpovídá žádná z těch vašich koček!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: Omlouvám se za OT ale nějak mě to rozčílilo. :lol:
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:23, celkem upraveno 1 x.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Jarek Horsky »

Ztotožňuji se s Trapou. Není podstatné plemeno, ale to jak ti sedí. V jedincích daného plemene je často větší rozdíl, než mezi plemeny navzájem. Podstatné je jak pracovali předci konkrétního štěněte, a to nejen papírově, ale i reálně. S chovem jsem sotva začal (2. vrh jezevčíků), ale nikdy bych nekryl psem, kterého jsem osobně neviděl dělat.

K jagům a nejen k nim: Před 12 lety jsem neviděl na umělé noře tolik problémů se psi (i jagy!) jako za poslední 3 roky. Možná náhoda, nebo spíš několik generací bez výběru do chovu při kontaktního norování. Spousta plemen norníků se teď cpe k aportům a k práci pod flintou. To se nutně musí odrazit na ostrosti a samostatnosti těchto psíků.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Zdenek41 »

Jarek napsal ...K jagům a nejen k nim: Před 12 lety jsem neviděl na umělé noře tolik problémů se psi (i jagy!) jako za poslední 3 roky. Možná náhoda, nebo spíš několik generací bez výběru do chovu při kontaktního norování. Spousta plemen norníků se teď cpe k aportům a k práci pod flintou. To se nutně musí odrazit na ostrosti a samostatnosti těchto psíků.

Jarku tomu nemůžeš sám veřit.JGT byl vždy šlechtěn pro U práci.Je pravdou,že se už nezavírají na měsíce do sklepů aby se z nich stali magoři.ale pod pojmem lovecký terier si nepředstavuji jenom norníka.Ale vodaře,barváře,aportéra,honiče a když zavřu oko i slídiče a to vždy s ochotou pracovat a dát ze sebe všechno.U ostatních plemen bych byl opatrnější ne vždy ve svých zemich původu to byli jen norníci.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Petr1970 »

trapa: klobouk dolů, krásně napsáno...
osobně jsem zjistil že je stejně každý pes "jiný" a je věcí vůdce aby ho přečetl a přizpůsobil se psovi.. psa si pořizuji na několik let, je nutné poznat jeho slabé-silné stránky a tomu se přizpůsobit... nemá cenu psa do něčeho nutit co mu není vrozené-děděné.. výcvik něco udělá, ale ne všechno... a výsledky pak hovoří... průměrný pes dobře vedený a když mu pomáhá jeho vůdce je mnohem lepší než špičkový pes "braný podle příruček co by to plemeno mělo dělat"..

viděl jsem psy od stejných rodičů (3 vrhy) a každý úplně jiný.. a to byli lidi kteří měli 5 generací, dávali dohromady spojení a snažili se o zlepšení vlastností...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od pepča »

Mezi foxem a welše jsem se už rozhodl. Bude to jag. Po tom co jsem viděl a slyšel tak si myslím že jde hlavně o to vybrat spávného jedince mezi těma můžou být větší rozdíly než mezi plemeny. Samozřejmě každé plemeno má jiné předpoklady proto pořídím jaga. Mluvil jsem s Řezbou on štěňata nemá, ale slíbil, že zeptá kdo má a dá vědět. Chci pořídit fenu drsnosrstou. Pokud by jste někdo o něčem věděli tak budu rád za každý odkaz.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Leon »

tak ti přeji šťastnou ruku při výběru a bacha na drsnosrstý kopovy už nevim jestli to bylo loni nebo předloni když se zavedly nový pravidla na měřeni adeptů do chovu jsem byl na klubovce a dost jich neprošlo tak tam měly někteří majitelé dobrý záchvaty ;-)
CZ 550 american 308win.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:14, celkem upraveno 1 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Petr 3 »

pepča
Řezba je super chlap a fakt tomu rozumí,děláš dobře
Odpovědět