Výběr kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

Rogame já nezpochybňuju že dražší není lepší ale zase bych určitě netvrdil že levnější je poruchová jak jsem psal ty peníze navíc jsou za komfort nikoliv za funkčnost. Skoro jakákoliv i levná zbraň jde vzít z krabice osadit optikou a jít bezproblémů lovit a klidně i na 100-150m aniž bych riskoval nějaké utrpení zvěře stačí umět střílet ta komora je opravdu dost veliká. I ty levné z USA takhle fungují. Jediný kde bych byl opatrnej jsou Ižky ty se z toho vymykaj :lol: Prostě každá průměrná tovární zbraň musí bez poruchy vydržet stovky ne-li tisíce výstřelů bez poruchy.
mám pár továrek a prostě jak jsou tak jsem je používal či používám a nijak je nemusel upravovat ani dolaďovat. Jediná oprava kterou jsem musel dělat byla u Zetky kde po asi 50ti letech prasklo péro a výmena pár stovek korun a u trojáku to samé. Když bych chtěl hezkou flintu tak dneska mám jasno - objednám si ji u kvalitního puškaře a mám krásnou unikátní zbraň a hlavně mně na míru. Třeba na to i jednou dojde už mám i rozhodnuto u koho bych si ji objednal jenže u mne nemá cenu vlastnit krásnou zbraň protože jsem na ně dobytek a hned bych ji někde odřel atd. znám se :roll:
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od majodus »

pre p Dalas doporucujem precitat od Hemingweya- Zelene pahorky africke
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Lotr »

Ono není levná zbraň jako levná zbraň, srovnávat starší kvalitní zbraň např. české výroby s US farmářkami mi přijde taky poněkud bláhové, ale kde nesouhlasím s Mildou je, že když na to nemám, tak si najdu jiný koníček. Když toho Blasera budu mocí mermo chtít, tak si k němu cestu najdu, kdybych si měl několik let odtrhovat od úst nebo šplhat po zádech spolupracovníků na vyšší pozici s lepším platem. Jsa technicky nevzdělán, nebažím ani po Blaseru, ani po technických novinkách a do revíru chodím se ZGčkem, protože ta flinta má pro mě duši a snažím se o tu flintu starat, protože nejsem blázen, abych si takovou nádheru nechal zničit vlastní nezodpovědností. S čím souhlasím (U Mildy je to snad poprvé :D ) že je to MOJE flinta, mě musí sedět a mě vyhovovat. Chápu Mildu, že musí být ve společnosti trendy, mít Blasera a LandCruisera, jezdit lovit do Afriky a další "společenské povinnosti", a celkem mu to ani nezávidím, jen nemám rád, když je mi násilím vnucován jediný správný názor. Suum cuique.
Naposledy upravil(a) Lotr dne pon 29.2.2016, 15:04, celkem upraveno 1 x.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

Lotr o tom že tu flintu kupuju pro sebe já a bude to moje flinta není pochyb, a musím si koupit to co chci a každý ať si trhne nohou když se mu to nelíbí tak s tím naprosto souhlasím. Ale mně vadí to že když to údajně není flinta za kilo tak bude poruchová to je prostě nesmyls a právě ty farmářky jsem uváděl proto že jsou ošklivé, povrchovka o ničem atd. nechtěl bych je, ale vyndáš je z krabice a fungují a střílí a trefují. Nikdy jsem na flintě ani na optice a natož na střelivu nešetřil ale za normální peníze jde pořídit kvalitní a funkční sestava přesně jak tady uváděl např. Durell, kterou dotyčný může používat do konce života a bez poruch :-) a nemusím se podřizovat nějakým trendům.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Lotr »

rimar každopádně máš pravdu, když nad tím tak přemýšlím, tak my "řadoví" jsme na tom vlastně docela dobře, zatímco Milda se chtě nechtě musí podřizovat trendům, kdežto my si můžeme pořídit co nám libo 8) Jasně, myšlenka "co je drahé, je taky bezporuchové", je samozřejmě zcestná.
Naposledy upravil(a) Lotr dne úte 01.3.2016, 14:27, celkem upraveno 1 x.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

S Blaserom je to také kontroverzné - zopár ľudí s prehnane drahými zbraňami, kde cena už pred 10 000,- € prestala zvyšovať užitkovú hodnotu svojim osobným profilom vytvorili ten negatívny dojem. Preto môj objednaný R8 Prof succ je len technicky vylepšený o prepínanie spúšte lov - terč a poloťažká hlaveň - a jeho vlastníkom budem len kôli možnosti dodať ho v kalibri 6,5-284 inak by som o ňom uvažoval ťažšie - ak by mi išlo o štandard kaliber bol by to S404 synchro XT .
Všetky zbrane sú tak dobré ako je dobrý ich základný model . ( už to tu dakto raz takto napísal )
Zatiaľ nemám nutkanie dávať okato najavo " Já nato mám , já si poskočím , já si vyskočím "

Zbraň - je u mňa nástroj pre dosahovanie cieľov ( presná, rýchla a milosrdná rana, ktorá živému tvorovi vezme život bez zbytočného utrpenia a bolesti ) - čo dokáže zlepšiť dosahovanie cieľa má u mňa zelenú.

Pokiaľ rytiny a drevo triedy " 100 " zmenší rozptyl a zvýši úspešnosť lovu a zníži utrpenie zveri, nenechám na svojich zbraniach kúsok hladkého kovu, aj keď zdobené zbrane sa mi páčia, zatiaľ nemám obsesné nutkanie na ich kúpu- raz možno .

Verím tomu M&M, že pokiaľ by si oprostil svoje slová o demonštráciu majetkových pomerov a toho čo si všetko môžeš dovoliť a všetko ostatné stojí za prd a je k ničomu - čítalo by sa to všetkým lepšie - Takto len prachatý hulvát , bez trochy úcty skromnosti, pokory, tolerancie. Osobnosti , ktoré toto na piedestáli svojho úspechu nestratia sa stretnú so širokým spoločenským uznaním a úctou. Čo sa tebe asi tak skoro nestane.

Pekný deň.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od crif »

Durel>tvoje poslední slova mají palec nahoru.
Jinak se mi fakt chtělo z toho"já jsem někdo",blejt....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

durell: to si pleteš s runama a fantasy.-) když to budou kovat trpaslíci za úplnku na odvrácené straně měsíce:-)))

osobně neež dávat ty prachy do "navoněné blaser" flinty, tak si za ty prachy nechám postavit super odstřelovačku (.5 moa atd..) plus samozřejmě nějaká optika a montáž

lidi co střílí "benchrest" a jeho mutace jsou mnohem větší fanatici než elfové.. co se týče technických požadavků na kvalitu a přesnost ovlivnující "ránu" - ne že to vypadá elfsky...

ale z mýho pohledu, každá konfekční nová flinta (v dobrém stavu) .. a to sako, tikky jsou bude dostatečně kvalitní aby mě překonala... takže zatím nemám tu potřebu hnát se za lepším a když ano, tak to bude směrem benchrest věcí - hlavně, přebíjení, optika... ne logo a zubní protéza v ceně:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Oupi
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: stř 25.11.2015, 4:41
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Oupi »

Souhlasím s Petr1970. Prošel jsem si obdobím Krieghoffu a Merkelu (od něj mám stále starší rytý troják, který považuji za jednu z nejkrásnějších zbraní, jaké jsem kdy viděl). Ale když jsem sháněl opakovací kulovnici, nechal jsem si jí postavit. Vyšla mě levněji než srovnatelná zbraň od výše uvedených výrobců, sedí mi v ruce a přesnost je taky trochu jinde.

Mít zbraň "exkluzivní" značky je pro mě jen věc ega, nic víc. Znám dost myslivců, kteří mají ZG nebo ZH ve stavu lepším, než vyšly z fabriky a "kam dohlédnou, tam pláč" (vím o jednom puškaři kus od Kladna, který cca 10 let zpátky dokázal vz. 52 na 150m bez optiky udržet se v černém). Oproti tomu znám velký počet lovců se zbraněmi +200 tis., kteří by v lese nenašli srnce, ani kdybych je postavil před krmelec a netrefí vrata od stodoly zevnitř.

Durell to napsal v posledním odstavci hezky, vidím to podobně.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

No bez zlej krvi,

Mám Upravenú Cz 550 v 6,5 - 284 650 mm ťažká hlaveň ( Momentálne sa robí nová pažba - potom dám foto ) , lovil som s tím rok aj čosi a kaliber je super len pri tej dlžke hlavne je tá flinta ťažšia a horššie sa s ňou manipuluje v posede - bude z nej zbraň na strelnicu pre trenig a zábavu . Výber bol Roesler , Bergara , Blaser R8 a Savage. Savage - horšia dostupnosť, Bergara - zlamovačka ktorá mi nesedela , Roesler - no, neviem nieje to podľa mojich predstav . To čo ma presvedčilo na R8 bola celková dlžka zbrane pri 650 mm hlavni 1090 mm , prijatelná váha 3,7 kg - spúšť je dobrá - nebudem rozvádzať . Záver na R8 je už niekde inde ako na 93 to som si fakt dobre zvážil. Aj v tej R8 mám kompromis - ručné napínanie na to si budem musieť zvyknuť.

Pre Petr1970 - to nemá byť BR flinta ani súťažný špecial - určenie je lov a s tými rytinami som to myslel ironicky.
Zbraň si kupujem pre radosť , nie aby som niekoho ohúril. Na spoločné mám S202 9,3x62 - clasic ( láska na prvý pohľad a dotyk ).

Po jednej spoločnej, si starší kolega chcel overiť svoju kozlicu ( staršia česká zbraň) tak požiadal aby si z toho strelil aj niekto další a išlo mu to OK - ale sa to nakoniec v kameňolome zvrhlo a padlo hadam 40 rán do suti a kto chcel si vyskušal aj moju S202 ( asi 25 -30 rán ). 90% kamarátov loví so ZKK CZ 550 ..... Niektorým to stačí a niektorý by kúpou drahšej zbrane ohrozili rodinný rozpočet .
Jeden z nich po tom čo vystrelil asi 5 rán povedal " Super flinta dobre sa z toho striela ani kaliber tak nieje cítiť , ale na čo ti je taký drahý kvér. " Ja som mu povedal " Pre radosť, a je to aj môj koníček " To pochopil .

Crif - nemal som v úmysle ukazovať Ja som niekto - ani nie som za vodou . Len ma serie, že niekto sa snaží ľuďom podsúvať myšlienku, že ten blaser si nekupuj nemáš na to úroveň. :lol: "Nič nieje drahé , len my málo zarábame " :lol: Každý chceme o stupienok viac ako sú naše okamžité možnosti a preto šetrime - niekto rok, niekto dva , niekto celý život. Radosť z novej zbrane je úmerná vynaloženému úsiliu na zabezpečenie prostriedkov na jej nadobudnnutie . Ak raz už ten pocit nepríde - už si žiadnu flintu nekúpim. Preto - nedívajme sa na to koľko nová zbraň stála, ale koľko radosti priniesla svojmu majitelovi.

Jedna strana extrému je M&M . Druhá je človek s IŽ - ktorý prehlási toto je najlepšia flinta všetko ostatné je zbytočné a k ničomu, a tí čo za to dajú peniaze sú taký a taký ..... . Všetci sme sa s nimi stretli a máme na nich svoj názor.
Toto sú dva extremy ktoré nemusím .

Na záver len jedno " Neexistujú veci, ktoré z nás spravia lepších ludí "
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od crif »

Já jsem spíše poukázal na ego Mildy.
Vlastním dost zbraní a 99% z nich je CZ. Tak jsem si myslel, že když nemám to správné nádobíčko, tak bych se měl dát raději na fotbal. Protože dle Mildy je jedině R8 to správné a tak to má být :lol:
Stýkam se během roku s dosti loveckými hosty a vidím co mají, za co dávají peníze, jaké úpravy atd atd. To pro mě není podstatné..... Někdo trefí s R8 papír na 50m, ale srnce už ne. Tak se jen po přečtení jeho řádků divím, kde je problém, když má to správné nádobíčko.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Problém môže byť tam, že sviatočný lovci , sú aj sviatočný strelci. Chce to trochu treningu . A vzrušenie z lovu dokáže rozhodiť kohokoľvek. Mne trvalo zopár desiatok kusov kým som sa to naučil zvládať . Aj teraz sa mi srdiečko rozbúcha keď zbadám zver na kraji lesa, bez toho by to boli jatka. No samotný akt lovu už musí byť s kľudom a rozvahou.

Málo kto sa dokáže kriticky postaviť k svojim veciam aj osobe . Verim, že si na tej R8 najdem dačo čo by som mal rád inak.
Prax ukáže, a nikto mi nebude môcť povedať, že sa tomu nerozumiem lebo som to ani nedržal v rukách . :lol: :lol:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od dalas »

crife, ty šprýmaři, budu-li předpokládat, že jedna jediná zbraň není CZ, pak máš min. 99 ks CZ :lol: To je minimum pro 99%
Jinak porovnávat R8 a R93 z hlediska bezpečnosti zbraně, to je prostě neporovnatelné. V R8 vyřešil Blaser to, co bylo na R93 vachrlatý, a to byl systém zamykání. U R8 je kleština zablokována v zamčené poloze a to z R8 dělá opravdu kvalitní a sofistikovanou zbraň. Co se týká její ceny, ta je jistě hodně nad výrobními náklady. Jestli ale Blaser rozpustil do ceny to, co asi musel zaplatit za úrazy způsobené R93, pak je cena celkem přiměřená. :lol:
Každý jsme jiný a každého uspokojuje a naplňuje něco jiného. To se samozřejmě odráží i na požadavcích na zbraň. Proti tomu nelze nic namítnout, pokud to uspokojení se vztahuje čistě ke zbrani. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od crif »

Jasný.....řečeno jedna z mnoha :D Ale stejně je to stará flinta, která mě nadchla...... Mě prostě nějak ta "hranatá moderna" do oka nepadla.;-)
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

Přečetl jsem si výše uvedené „ komenty a duševní projekce pisatelů“ kteří mají svou utkvělou představu, že přesně vědí ( ač mě nikdy neviděli a neznají ) jaký jsem, jak uvažuji a co si opravdu myslím. Nemluvě o tom co jsem opravdu napsal. Už jsem to jednou zmínil, ale pro jistotu zopakuji: JÁ jsem zodpovědný za to co napíšu, ALE nejsem zodpovědný za to, jak si to kdo přečte, pochopí a vyloží !

Napsal jsem přesně tohle – CITUJI:

Kdybych měl dnes lovecký život před sebou, s perspektivou že budu lovit jenom v nějakých těch „koňských řitích“ v česku, a nikam „ za hranice všedních dnů“ se nedostanu, kdybych byl omezený financemi , etc. etc. Tak bych si vybíral kulovnici podle sebe a svojí hlavy a hlasu srdce a nenechal bych si do toho od nikoho kecat. Pušku vždycky NOVOU ! Podle své peněženky nějaký model pušky od dobré a renomované firmy, TAK ABY MI PERFEKTNĚ SEDLA . V nějaké univerzální ráži pro ty české kraje ( 7x64 / .30-06 / 8x57JS ) . Samozřejmostí je KVALITNÍ PUŠKOHLED !!! Pokud bych na to neměl, dal bych se na jiného – levnějšího koníčka . PRINCIP : Nejdůležitější je MOJE spokojenost , páč je to MOJE puška ! Je mi úúúplě regál co si kdo o tom myslí. TO co si koupím já, za svoje a pro sebe je jenom moje věc a nikomu do toho nic není. Nezajímají mě žádné blbé komentáře. Takhle pragmaticky bych uvažoval při výběru já. Ale lidi jsou různí, že .

............................................................................................................................................

NIKDE v tomto textu jsem nenapsal ani jedinou značku pušky. NIKOHO jsem nezmínil ani nekomentoval. Ale „ potrefená husa vždycky sama zahejká “ jak je vidno. Já fakt nenesu žádnou zodpovědnost za ekonomicko-mentálně- sociální problémy některých uživatelů českého internetu, ani za jejich neodolatelné nutkání se emocionálně vyjadřovat .

Co dodat ? Myslivost je koníček a každý koníček něco stojí. Ať je to tenis, golf, lyžování , nebo cokoliv podobného, všude se za to platí. Kdo na to nemá, holt musí si najít něco jiného. A to se u těchto koníčků neusmrcují pro potěšení krásní boží tvorové kteří člověka nijak neohrožují ! Co se týká poruchovosti a problémů u levných zbraní & lovecké optiky. Tyto vady opravdu reálně jsou v míře větší než malé, to je čistá statistika ! Žádné osobní úvahy a názory. Moderní kvalitní pušky a optika od seriózních výrobců jsou dnes úúplně jinde než před pár desítkami let. Stejně jako auta, telefony, pračky, etc.etc. Moderních a kvalitních pušek je dnes v ČR na výběr docela dost od různých výrobců. Opět NIKOHO z výrobců nejmenuji ! Toto všechno-komplexně bych bral -- JÁ = osobní názor, v potaz, kdybych dnes začínal s myslivostí. Chtít a moci to jsou opravdu dvě různé věci. O kvalitě lovecké pušky + lovecké optiky nevypovídá to jak moc je luxusní a zdobená ale to, jaká je to značka a kde a kým je to vyrobené. Na tomhle faktu žádné takové ty „ pindy starého zbrojnoše “ NIC nezmění . Odjakživa a ve všem co člověk kdy vyrobil existuje buďto opravdová kvalita nebo - šunten & krámen . JÁ – osobně = můj názor , bych po zvířeti nikdy nevystřelil pokud bych si nebyl jistý výsledkem. Nesnáším týrání zvířat z důvodu hamižného. Nejsem ubožák chtivý masa za každou cenu. Tož asi tak.
Odpovědět