zimní boty na posed

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Alda »

kasari, dyt jsem ti psal, ze bych mohl, ale ze ne... ze to MYSLIM OPRAVDU UPRIMNE :wink:
Naposledy upravil(a) Alda dne sob 18.12.2010, 0:11, celkem upraveno 1 x.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Hunter »

Taky musim napsat, ze thinsulate je super vec, par veci, v kterych to mam, jsou vyrazne hrejivejsi nez bez nej.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od xtaup »

Ano hřejivost mu neupírám, ale časem se při častějším používání opotřebuje vše, ale pryč už od Thinsulate :lol: . Teď mám na sezení Fox Extreme a je to prostě pohoda 8)
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od miki14 »

Letos nosím tyto:Cabela's Inferno™ 2000 Pac Boots – Mossy Oak® New Break-Up™.A mohu jen doporučit!
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Vojta »

To XTaup: Mám taky Foxy a trošku s nimi laboruju. Začal jsem je nosit na sezení na černou. Mám smíšené pocity. Přikládám to ponožce. Ale v -10 stupních mám po dvouch hodinách nohy docela promrzlé. Podotýkám ale, že nejsem kazatelnový typ a 90% zimních čekaných prosedím na otevřených žebřících. Zkusil jsem jedny silné ponožky, ale to bylo málo, pak jedny slabší a jedny silné a hned to bylo znát. Máš nějaké speciální ponožky?? Nebo co používáš za značku??? Jinak pokud je okolo nuly, tak není problém sedět tři hodinky v teple.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Leon »

Vojto já jak vezmu silný ponožky tak můžu jít za hodinu domů tak jenom letní termo a pohoda teď mi došla ta folie co jsem dával místo vložek po čase se rozdrolí tak jsem to vyřízl vložky z lepenkový krabice a je to snad ještě lepší :lol:
CZ 550 american 308win.
mr.soumen
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 08.12.2010, 20:08

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od mr.soumen »

Nemáte prosím někdo skušenosti s touto značkou bot: LaCrosse Ice King Pac Boots, mám v plánu si je objednat, cena se mi zdá super, okolo 2500 včetně poštovného.

http://www.fntpost.com/Products/Footwea ... nal+Style)
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od xtaup »

To Vojta: Používám do nich silné zimní ponožky Icebreaker, jsou fakt dobrý, ale taky hodně drahý, já bych je nekoupil, ale dostal jsem je jako dárek :lol: , ale když je pořádnej mráz, tak taky pociťuju zimu, ale v kombinaci těchto ponožek a Foxů, se to dá bez problémů vydržet, vše je to o vůli a frekvenci pohybu zvěře :lol:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Vojta »

Vůle by byla, kolikrát nohy ani necítím, když lezu ze žebříku dolů! :-) Schválně na ty icebreakry kouknu, třeba by to bylo řešení. Zítra ráno si před honem dost přivstanu a dám další zatěžkávací zkoušku, mrazy jsou teď pořádný. Díky....
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od nimrod nimrod »

xtaup píše:Prabos polar mám taky, ale když v nich člověk chodí trochu častěji, tak se zateplený vnitřek rychle opotřebuje a tepelné vlastnosti jdou rapidně dolů, ze začátku byly v poho, ale teď už je na čekanou neberu, pouze na chození :( .
Tak beru zpět, teď při delší pochůzce terénem ve vlhčím sněhu se mi zdálo že mám vlhko u palců na nohách. Den předtím jsem seděl v -6°C asi 4hodiny a po 2hodinách mi byla docela zima zase na palce, jinde ne.
No nedalo mi to a prozkoumal jsem vnitřek bot, výsledek v oblasti nad palci v botě, prodřený kožich, thinsulate i goretex odhadem o ploše 2x2cm. Takže ani teplo ani sucho.
Nevím proč v těhle zatížených místech bot zevnitř, nedávají pod berana ještě hrubší kůži nebo něco otěruvzdorného.
Budu to řešit dvěma typy bot, to nejlepší na chození - zřejmě Meindl spitzbergen a to nejteplejší na sezení a to si nechám poradit - kolega si dovezl z Ruska origo válenky, sedí v nich ve vaku a libuje si i 5-6h v -10°C, prý není problém.
Co byste mi poradili na sezení: Kamik? Buffin? kde to u nás koupit? na kolik to příjde
Přiznám se že zatím jsem to neměl čas hledat na webu a zkušenosti ostatních jsou neocenitelné.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
mr.soumen
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 08.12.2010, 20:08

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od mr.soumen »

Tak beru zpět, teď při delší pochůzce terénem ve vlhčím sněhu se mi zdálo že mám vlhko u palců na nohách. Den předtím jsem seděl v -6°C asi 4hodiny a po 2hodinách mi byla docela zima zase na palce, jinde ne.
No nedalo mi to a prozkoumal jsem vnitřek bot, výsledek v oblasti nad palci v botě, prodřený kožich, thinsulate i goretex odhadem o ploše 2x2cm. Takže ani teplo ani sucho.
Nevím proč v těhle zatížených místech bot zevnitř, nedávají pod berana ještě hrubší kůži nebo něco otěruvzdorného.
Budu to řešit dvěma typy bot, to nejlepší na chození - zřejmě Meindl spitzbergen a to nejteplejší na sezení a to si nechám poradit - kolega si dovezl z Ruska origo válenky, sedí v nich ve vaku a libuje si i 5-6h v -10°C, prý není problém.
Co byste mi poradili na sezení: Kamik? Buffin? kde to u nás koupit? na kolik to příjde
Přiznám se že zatím jsem to neměl čas hledat na webu a zkušenosti ostatních jsou neocenitelné.[/quote]


Stejný problém jsem měl kdysi s Mainlama-od palců prošoupané ocharnné vrstvy, tak jsem to skusil reklamovat protože se mi to stalo po osmi měsících používání, reklamace dopadla špatně, prý jsem je moc opotřeboval nošením. :?
Od té doby bych si boty za takovou vysokou cenu ani náhodou nekoupil, to raději zůstanu u filcáků a ve finále to vyjde nastejno, akorát o pár tisíc levnější :D
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od dušan »

to.mr.soumen já koupil Baffiny jsou super seděl jsem v 10 pod nulou 6 hod a stále teplo na nohy ale cena 7500 kč,každá bota má svoje pro a proti v baffinech se nedá jezdit v autě jsou moc velké tak si je nazouvám až když jdu na posed.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Alda »

planoval jsem letos vyresit neslabsi clanek mych cekanych v zime, ale buffiny jsem v americe v kamennem obchode nesehnal... presto jsem objevil jine dilci reseni:

jsem "ulitly" na meindlech islandech, ktere mi absolutne vyhovuji a ktere nosim, pokud to jde, cely rok. nyni jsem je vylepsil zpusobem, ze jsem schopny v mrazech do -10 st. s nimi sedet 2-3 hod bez toho, abych mel zmrzle nohy:
- vlozky Thinsulate od 3M (bohuzel, jdou sehnat jen v americe)
- ponozky Ultramax of Cabela's (pouze tyto ponozky, zadne dalsi vrstvy...)

kdyz pak prijde chlad, jde samozrejme odshora, kde neni izolace tak dobra...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od kasari »

Ulkomaalainen...
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od sided »

Odpovědět