Výkup kůží:

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Výkup kůží:

Příspěvek od Pettan »

Vzhledem k tomu, že mnoho z nás v tomto období loví hojně lišku, kunu skalní a lesní, tak by mě zajímalo, jak to u Vás vypadá s výkupem kůží. Vzhledem k tomu, že si v poslední době často pokládám otázku, jestli se to vůbec v dnešní době vyplatí, tak by mě zajímala odpověď na tyto dvě otázky?
1. Za kolik prodáváte kůže (kuna sklaní, lesní a liška)?
2. Popřípadě zkuste doporučit nějakého solidního výkupce, který přijímá kůže klasickou formou nebo např. formou poštovních zásilek.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od kopov.c »

Když už stahuji lišku,tak jedině sám pro sebe. V surovém stavu ji ode mne nikdo nevykoupí a pokud ji stáhnu,nechám vyčinit a nabídnu někomu dejme tomu za 600kč,tak mi je nikdo nedá a ještě mě bude považovat za zloděje. Takže většina mnou ulovených lišek skončila v lese :( a proto si ji v lese jen prohlédnu a už po nich ani nestřílím.
Naposledy upravil(a) kopov.c dne úte 08.2.2011, 21:44, celkem upraveno 1 x.
mr.soumen
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 08.12.2010, 20:08

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od mr.soumen »

kůže jsme dříve posílali panu Adlerovi do Dobrušky, myslím že měl reklamu i v myslivosti.
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Pettan »

Adler nemá na dnešní dobu úplně špatný ceny. Taky jsem mu jich pár posílal.
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Tony30 »

Také zasílám kožešiny do Adleru,případně prodám jednomu známému v sirovém stavu za 300kč.(liščí),chce manželce nechat udělat kožíšek :) .Jinak mám doma pár vyčiněných pěkných z lišek,kun skalních,lesních,také z pesce a z velkého jezevce,kterého srazilo auto a z dřívější doby i z tchoře,pro okrasu donku.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Pavel.x »

taky jsem dřív posílal do Adleru kuny ale nevím jestli letos vykupují koukal jsem na stránky a tam se už o výkupu nic nepíše. Nemáte někdo aktuální zkušenost??
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Pettan »

Ještě se podívej jednou, je tam aktuální ceník.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Jindřich Beran »

pro rychlejší hledání je tady odkaz:
http://www.adler-wft.cz/eshop/files/cenik_kuze.htm
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak jestli tomu někdo říká zajímavé ceny?Tak se nedivím,že tolik kožešim končí v lese nebo ve hnoji.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Pavel.x »

Díky už jsem ho našel ale koukal jsem před Vánocemi a to tam byl ještě byl loňský ale vidím že ceny zůstaly stejný paráda.
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Pettan »

Zdenek41 píše:Tak jestli tomu někdo říká zajímavé ceny?Tak se nedivím,že tolik kožešim končí v lese nebo ve hnoji.
A to ještě patří Adler ohledně cen k těm lepším. Nedávno jsem měl dobrej zážitek, jelikož žiji na vesnici, tak u nás někdy jezdí "kůžkař", který když jsem mu donesl čerstvou kůži z kuny skalní, která byla mimochodem velmi dobré kvality a on říká: Víc jak 80 Vám za ni nedám. Tak jsem se raději otočil a šel domů.
Proto jsem založil toto téma, abych se dověděl, jak to vypadá v jiných lokalitách ČR a komu prodávat kůže.
mr.soumen
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 08.12.2010, 20:08

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od mr.soumen »

To víš Zdeněk ještě pamatuje časy kdy jsi dostal za nestaženou lišku tisícovku :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od Zdenek41 »

No to sice ne,ale 600Kč za vydělanou ten litřík.Vím dobře kolik kůžař nabízí,běž pak ženě koupit kožich :wink: .Prostě na chudý lidi je potřeba přísnost.Aby byli ty ostatní brzo bohatý.
martina.kor
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08.2.2011, 20:26

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od martina.kor »

Dobrý večer.Náhodou jsem našla tyto stránky o výkupu. Jelikož sama jezdím a vykupuji kůže mohu Vám sdělit následující informace.Většinou vykupuji kůže králičí (nyní 15-20 kč),ale vykupuji i lišku,kunu (lesní,skalní),nutrie...Liška se pohybuje podle kvality.Zimní 1.jakost vydrápkovaná a dobře střelená atd. je cena kolem 200kč a kuna 150 Kč .
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Výkup kůží:

Příspěvek od kojot »

Mám stejnou zkušenost. Surová kůže z lišky, natažená na pérech, znamená 150 - 200,-Kč od "kůžkaře". To je tak akorát na patrony :lol: .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět