nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Petr1970 »

Tak přátelé, po tomto víkendu pomalu začíná přemýšlet jestli nedělat myslivost jinak - byl jsem na 7 větších honech za poslední 4 měsíce - celodenní akce, obvykle i špatné počasí, člověk unavený, špinavý..... výsledek pro mě byl 4 ks kachny, 2 díly divočáka..

ve srovnání s plesovou sezonou - poslední 4 plesy, 2 tento víkend - samá pozitiva a sociální jistoty
1) 1x celý divočák, 45 kg vyvržený, 2x díl (kýty), 6 bažantů
2) v teple, suchu, možnost konzumovat alkoholické nápoje bez rizika
3) bezvýznamné plus v rodině (přítelkyně ráda tancuje)
4) mysliveckých zážitků nepočítaně, čím pozdější hodina tím to v ČR vypadá jak na safari - 200 kg prasata v každém rohu, všichni střílí nejméně na 500 metrů..
5) na finance/maso nejméně 3x výnosnější než hony

jaká je Vaše zkušenost?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Zdenek41 »

Na odlehčení o čem jsem si četl předchvilkou jsi mě docela pobavil.Já zase přemýšlím o tom na jaké planetě jsem se vůbec narodil a mezi jakýma lidmi celou dobu žil,kde se v těch lidech bere ta ješitnost to že já jsem někdo.....Mám ho...,ale kdyby mi někdo dával za to co jsem poradil po koruně možná bych byl jinde.Nemám rád hon na lidi....Někdo si v tom medí.Čistě naše vlasnost.
A moje zkušenost v letošním roce je nasledující to abych nebyl OT a někdo ně nevzal po kulk..opravdu se zachvíli budu bat něco napsat. Za rok práce jeden přejetý zajíc,srna a sele.
vhool

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od vhool »

to pete: brano nevazne je to usmevne zamysleni :wink: ... bohuzel se toto v hlavach nekterych deje i vazne a myslivost si pletou s kseftem a pokud nemaji z "toho neco" tak jen hudraji. :wink:
to zdenek: ale no tak zdendo,vis predsi moc dobre ze psat muzes cokoliv a pokud je to k tematu tak nikdo nerekne ani popel :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Petr1970 »

jak říkám, je to myšleno fakt jako vtip, přítelkyně říkala "vidíš, budeme chodit tancovat víc" :-) jinak to rozhodně nedělám pro peníze ani by mě to nenapadlo...

moji rodiče jsou celkem nešťastní ze zvěřiny (v dobrém) - máma vždy říká - děda to k dysi domů nosil a nikdo to nejedl, já to musela škubat-stahovat..... :-), dával zajíce za 5 kčs a nikdo to nechtěl.... :D

ještě mě čekají 3 plesy, bude to náročný leden-únor :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Petr1970 »

jinak samozřejmě nejsem "masař"... a co se týče nákladů, kdybych to fakt počítal tak mě to 1kg masa stojí hodně přes 1000,- kč :-) takže bych tou argentickou svíčkovou mohl krmit psa 3x denně a ještě bych na tom byl líp :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak to mi něco připomělo.To je už léta páně,když jsem rovnou po honě šel za mojí nastávající a budoucí tchýni šoupl dva krásný kohouty.Ta byla nadmíru spokojená.Horší to bylo s tou mojí.Ta se do mě pustila,kdo má ty barevný ptáky pořád škubat :lol: A já jí říkám no přece ty miláčku.A jak si za ty roky zvykla :D
vhool

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od vhool »

to pete: :D tak hlavne ty dalsi spolecne akce at neodmarodis :wink: :D :D :D ...
jinak ja obecne proti lovu pro zverinu nic nemam,sam mam rad v mrazaku zasobu ale me osobne to i vic chutna kdyz vim co s tim bylo driny a je mi i jasne ze kdybych spocital nakolik me vyjde sousto tak mi asi zaskoci v krku :D :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Petr1970 »

děda byl celoživotní nimrod, nosil domů všechno... velká zvěř prý nebyl problém nikdy - to i vařil... ale drobná.. naučený ze "statku" - kachny, slepice, to patří ženskejm... babička s mámou ho s tím vždy vyhazovaly :-)
pak se přistěhoval táta, ne-nimrod, ale druhý děda byl hajný.. a jelikož můj otec má zvěřinu fakt rád, tak si to začal dělat sám - dostali s dědou ultimátum - drobná zvěř bude čistá než půjde do baráku, pak Vám možná něco uvaříme :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od František Fořt »

Toto téma se mi líbí. Taky zase na fórum začínají přispívat "zakládající" členové..... :)

Nicméně k tématu. Ten nově navržený způsob myslivosti má v podstatě stejný rozměr, jako myslivost "tradiční". Hodně záleží na "revíru". U nás bys tak bohaté "úlovky" neměl. :lol: :lol: :lol:

A k ekonomice "běžné" myslivosti se ani vyjadřovat nebudu. Jednou jsem zkusil spočítat náklady na muškaření a propočet na úlovky ryb. Začal jsem: Goretex brodící kalhoty - cca 5000,- Kč, 2 x prut - 5000,- Kč, naviják 2000,- Kč, šńůry - po 1000,- Kč, podběrák a spol., pak ceny vázacích materiálů (každý nákup v muškařském krámu x tisíc Kč) ....... začalo se mi dělat všelijak :) . Pak jsem si nakonec připočetl naftu na jednodenní cestu třeba na Vltavu, Jizeru nebo horní Labe - a výsledek? - 3 pstruzi nebo lipani (někdy :lol: ). Okamžitě jsem toho nechal a propočty okamžitě zničil ...., aby to nikdy nikdo nenašel. :D

Pak jsem se (z legrace) pokusil o něco podobného při zahájení v myslivosti .... Hned od začátku to naskakovalo úplně jinak .....
Optika (Swarovski) - 30 tis, puška - 20 tis, montáž - 3 tis, druhá (rezervní :) ) puška celé dohromady zase 30 tis kurva, další nezbytná puška (brokovnice) - 12 tis (blbý Bajkal), pak začlo vybavení na zimu (na čekanou) bundy Afars, kalhoty - tam 4 tis, tam 2500 + nějaké další hadry na hony - zas x tisíc - hrůza !!!!!!!!! :lol: Jenže to pokračovalo - trezor - 7 tis a tak dále.
A místo vázacích materiálů se kupuje krmení, bukové dehty a já nevím co. A patronách na trénink nebo na hony nemluvě .... No zkrátka jsem toho nechal, protože když bych to vzal celé, tak tu brazilskou svíčkovou dávám "žrát" 3x týdně i ostatním psům v našem HS.... :D

Moje manželka na to má jeden velmi moudrý názor. To rybaření nebo myslivost je koníček - tedy zábava a radost. To se nedá ničím zaplatit nebo cenově poměřit. A to, co je z toho a la ryby nebo maso, je navíc jako bonus.
vhool

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od vhool »

to FF: ...moudra to pani :wink: ,ze pozdravuji
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Petr1970 »

frantisek: proto jezdím do revírů kde se daří :-) (v tombole víc zvěře než u nás na 7 honech :-)))) )

když máte přítelkyni která chce s Vámi tak ty ceny vynásobte 2x, shánět věci které ladí dohromady :-) a místo toho abych nakonec tu jednu kachnu snědl (maso 0 0 nic..) tak jí házím psovi do rybníka aby měl chudínek trénink a přípravu :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
vhool

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od vhool »

to petr: :D :D :D tak zkus do rybnika hazet pritelkyni
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Petr1970 »

já jsem pomocná síla, přítelkyně je šéf :-) ona pouští psa a zvedá ruku "kdy můžu házet".. já běhám okolo, tahám vlečky a dělám další důležité pomocné práce :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
vhool

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od vhool »

:D :D :D tak na co si stezujes ...sef plati ne? tak to shaneni veicek musi byt pak radost :D :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Petr1970 »

placení je další z pomocníkových odpovědností :-)
jinak si nestěžuju, to bych to nepodstupoval :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět