Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od rimar77 »

Ertner píše:I kdyby sem nechodili "zelený" tak ani dobrej myslivec by rysa nestřelil to by podle mého udělal jen naprostej Kr*** . Rys tu žil a žít snad bude a myslivci tu jsou jen proto že spolu s medvědem a vlkem prostě zmizel. :!:
nějak nechápu co to tady plácáš ať se koukám jak se koukám o rysovi tady nikdo nic nemluví
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od Žanek »

o pár příspěvků výš se mazalo ...... takže asi tam :wink:
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Miloslav Tauchman
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02.2.2011, 18:52

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od Miloslav Tauchman »

Beru to na vědomí. Nebylo to myšleno ve zlém, myslím tedy směrem k tomu rysovi. K tomu chlapovi s kuší je to otázka - protože takového by bylo nejspíš potřeba "zneškodnit". Děkuji za poznámku.
M.T.
Jenom pro úplnost - jak se stavíte k poslednímu hryzu u tohoto kusu? Pocta ulovené
( upytlačené zvěři) zvěři nebo nadměrná aktivita personálu pro "fotografování a publikaci" do médií?

O rysovi byla zmínka ve druhé části původního článku. Ta však byla pro nevhodnost vymazána.
Podotýkám, že vymazání částí příspěvku jsem vzal bez jakéhokoli rozhořčení nebo újmy.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od Zdenek41 »

To xtaup.Každá plomba je evidovaná v evidenci plomb proti podpisu lovce.Po ulovení zvěře se odevzdává hlášení o lovu.Já ho eviduji.Mám svůj přehled o lovu.Za léta.Pokud na uhynulej-sraženej což je to samé dám plombu musím to automaticky napsat do 07.Je to v době lovu kus jako ulovený.Nevím,zakon je jeden.Máš plán lovu 20srnců z toho ti 5 zajede auto tak lovíš už jenom 15.A těm 5 dáš plombu.Pokud se mílím.Tak mě to někdo vyvratte-pak to dělám špatně a nebo mě podpořte.Zákon je jasný hledat se mi to nechce.Vím,že praxe je jiná.Pokud se poctivě sčítá tak nevím,kde by se za ty sražené kusy našly jiné :wink: Ještě malý dovětek každá sprava veteriny na svalovce je mojí povynností evidovat ta obsahuje další čísla plomb.Které sedí s vyšetřením a lovcem a nebože,kde je prohližitel další evidence plomb.U nás myslivců všude jen pytláci jsou v klidu ty jí nepotřebují a prodávají 4krát dráž. :wink:
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:17, celkem upraveno 1 x.
Ertner
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od xtaup »

To Zdeněk41: Možná jsme se jen trochu myšlenkově minuli, rozdíl bude v tom, že vy odevzdáváte spodní část lísku o původu zvěře a jak to chápu, tak tenhle lístek musíte mít u každého kusu spárkaté. O vlastní evidenci plomb u uživatele honitby o tom asi není třeba diskutovat, tu musí vést každý. Ústřižek hlášení o lovu u nás RŽP nepožaduje, ale v podstatě je nahrazeno formulářem, který jsem již zmínil. Úhyny eviduju v mysl. 08 a v uvedeném formuláři (počtem kusů zvěře propojené formuláře) bez ohledu na dobu lovu (tedy celoročně) a bezezbytku, úhyny uvádím červeně. To znamená, že v hlášení vedu i např. úhyny v pokročilé fázi rozkladu, na ty jistě nedáváš plombu ani ty. Já v hlášení příkladně těch pět kusů co uvádíš uvedu s tím, že na ně prostě plomba vystavena nebyla, protože to v tomto případě není povinnost, tedy je eviduji tak jako např. lišku, prostě tam je vyplněna kolonka úhyn a ostatní náležitosti mimo čísla plomby. Takže úhyny tam mám taky a čísla prostě 100 % sedí. Pořád nevím co považuješ za výkaz 07. Plomby se samozřejmě evidují i na veterině při vyšetření na svalovce, to je opět známá praxe. Jinak podle mě to určitě děláš správně, jen možná děláš něco trochu nad rámec, respektive je po tobě něco nad rámec požadováno. Tady je foto formulářů, které čtvrtletně předávám na SSM, abychom se nebavili každý o něčem jiném.

http://xtaup.rajce.idnes.cz/fotky/#IMG_0001.jpg
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od rimar77 »

Ertner píše:O rysovi se tady mluvilo a tak jsme jenom napsal svůj názor na to co tu psal p. Tauchman, příspěvek byl smazán a za to já nemužu tak se do mě hned neobouvejte :wink: Děkuju.
Jinak nevíte někdo kde v Krkonoších je to střeleno ?
Ertner já se neobouval schválně jen mne tvůj příspěvek zarazil tímto se ti za mojí reakci omlouvám.
zdeněk 41 no to určitě, uhyny eviduju a píšu do každoměsíční hlášenky lovu co se dává na okres tady to u nás tak chtějí a pak o úhyn snižuju průběžně odstřel to je samozřejmý ale přesto mi přijde nelogické dávat na sražené či jinak uhynulé kusy plomby právě z důvodu že je dotyčný člověk neulovil ale nalezl a do evidence a mysl. statistyk se přeci stejně dostanou ale mohu se mýlit a nehádám se, jen právě na okrese mi bylo řečeno že plomby dávat jen na ulovené kusy, chápal bych třeba že na odraženej kus od auta, kterej dostřelíš plomby patří bezdiskuze protože to je sanitární odstřel a lovec tam je.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od xtaup »

TO Rimar77, přesně jak píšeš, úhyn bez plomby není problém uvést do hlášení o lovu a následně o tento úhyn samozřejmě snížit i plánovaný odstřel. Takže opravdu není důvod ani povinnost dávat plomby na úhyny. Např. úhyn srnce z 14. května do hlášení uvedu taky a zároveň o něj snížím následný odstřel, byť je to úhyn mimo dobu lovu.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od lörinc »

Stavím se na stranu Zdenka. Každý kus = plomba. I když ji fyzicky nedáváš, tak ji prostě odepíšeš. Dělám to taky tak. Např. plán 5 ks, dvě přejedou auta, tři střelím. Mám 5 plomb. Vykážu pět kusů a odepíšu tři plomby?? Proč?? Zbytečně si v tom dělám bordel. Za pět let se můžu podívat na jeden formulář a vím kolik kusů, kolik plomb a nemusím hledat, proč jenom tři plomby, kam se k.. poděli ty dvě..... Ze strany SSM žádný problém, tak proč se motat v různých číslech.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od rimar77 »

lorinc ale pročbych si v tom dělal bordel?? uvědom si že plomby dáváme i černé a u té odstřel nenaplánuješ jeden rok jich střelíme 20 duhej 40 a třetí 13, takže stejně každej rok spotřebuje sdružení jinak plomb. Pokud se potřebuju podívat kolik se střelilo a kolik uhynulo srnčího v daném roce prostě jen si šáhnu do složky daného roku co mám založenou otevřu ten formulář roční péče o zvěř nebo jak se jmenuje tam to mám napsané a nebo kouknu do papíru hospodaření se spárkatou zvěří kterej vypisuju pro přehlídku trofejí tam je to i po měsící čeho se kolik střelilo či uhynulo a když se chci úodívat kdo co střelil vyndám si odstřižky plomb a tam je napsáno kdo kdy a co střelil přeci. Plomba má sloužit k evidenci ulovené zvěře aby se dalo například při kontrole v hospodě dohledat kdo danej kus střelil a té hospodě prodal. Proto je myslím zavedli ne?? Že povolili prodej zvěřiny přímo sdružením ale musí se proto dávat plomby aby každej kus byl dohledatelnej až ke střelci
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od lörinc »

Na černou jsem zapomněl, u nás není, takže mi to pasuje. Ale i tak si stojím za tím - co kus to plomba. I úhyn.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od Zdenek41 »

§ 49
Způsob kontroly ulovené zvěře

(1) Každý kus ulovené nebo nalezené zužitkovatelné zvěře spárkaté musí být ihned po ulovení, nalezení nebo po provedené dohledávce označen nesnímatelnou plombou; zúčtovatelné plomby vydává uživatelům honiteb orgán státní správy myslivosti. U ostatní zvěře ulovené na společných lovech musí být při přepravě více než 10 kusů vystaven .....

Co je pojem nalezené... a pojen zužitkovatelné....Třeba pro psy Pochopí to policie s dírou třeba od kuše??

§ 37
Změny a plnění plánu

Za změny plánu se považují samostatná rozhodnutí orgánu státní správy myslivosti o snížení stavů zvěře v honitbě nebo zrušení chovu některého druhu zvěře v honitbě a o povolení lovu zvěře v době hájení. Na plnění plánu se započítává zvěř získaná lovem na nehonebních pozemcích, při dohledávce zvěře a nalezená zvěř uhynulá
A víc pro mě ta to kausa končí.. :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od Zdenek41 »

Ještě dovětek plomby jsou tu už nějaký čas,a prodej ze dvora 2roky.Takže ty plomby ne skrze prodej,ale skrze pytláky.Ty si v klidu prodávají dál a my MH máme o pár papírků navíc.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od xtaup »

Nebral bych to jako kauzu, uhynulý kus by si neměl dát ani psům, legislativa jasně předepisuje, jak nakládat s konfiskátem, takže tvůj příklad je trochu mimo, nejde o to co policie v danou chvíli pochopí a co ne, důležitý je výsledek správního řízení a tedy zákonnost, to že tě budou na místě prudit a považovat tě za pytláka neznamená to, že si vinen. Kus je prostě buď řádně uloven, nebo je to konfiskát. Psal jsem i o tom, že jsou případy, kdy je prostě z hlediska předcházení vlastním problémům dát plombu. Sakra proč se sem motá §37, to tady snad píšou všichni, že se uhynulá zvěř započítává do plánu, nevšim sem si, že by tu někdo tvrdil opak. Důležité je, že na uhynulou zvěř se nemusí dávat plomba, to si ověřte klidně na nejvyšších místech. Zdeňku neděláš to špatně, ale my taky ne. Jak píšeš zákon je jen jeden. Z tvých citací legislativy nevyplývá nic co by na tom měnilo, navíc si jí určitě každý v této debatě prostudoval. Policajt tě určitě nebude považovat za pytláka, když povezeš v autě kus ze kterého se budou sypat červy, i když podle tebe by to možná zužitkovatelné bylo, třeba rybář by ty červy využil :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Upytlačený kusu srnční zvěře v KRNAPu - kuší

Příspěvek od Zdenek41 »

Víš co přečti si diskusí o kousek nahoře..Ted už se z toho sypou červi.Jednalo se o označení zvěře KRNAPU plombou,
nalezené zužitkovatelné. Co je dnes konfiskát je zřejmé,ale nevím proč bych sraženej kus nemohl rozdělit psům.Koukám,že vám ty přednášky prohližitelu ulpěly v paměti.Dělej jak uznáš za vhodné já si to taky tak dělám. :wink:
Odpovědět