Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Leon »

je rozdíl mít hotového a nebo mladého psa který potřebuje trénovat většinou mají největší keci ti co sotva udělaj PZ v druhý třetí ceně a od jejich psu je pomalu na každým výřadu kus srnčího nebo zajíc.Mám to za sebou naštěstí jsem teď v dobrý partě a mám klid a pohodu :wink: Pak se nedivím že se na to i ten mladej co by dokázal makat vykašle
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od hanmilan »

Mám jednu zkušenost, jak najít dobrého myslivce nebo spíš čemu se vyhnout. Podívej se na myslivce trvale bydlící přímo v revíru nebo jeho těsném okolí, který má chuť makat a nikde ve spolku není. Občas se smilujeme, přijmeme za hosta někoho, kdo bydlí třeba 20 km od revíru. Když dává žádost do spolku slibuje hory, doly, ale do dvou let odpadne s tím, že je to pro něj moc daleko, na brigádu se nedostane, v zimě chodí krmit jednou za 14 dní nebo vůbec. Pak se řeší na schůzi, nedostane povolenku, všem vynadá, jak jsme si na něj zasedli. Klopíme při tom všichni oči a je to trapná chvilka. Bohužel to ale jinak nejde. Těžko se hledá opravdovej myslivec, kterej udělá víc pro zvěř, než pro sebe. Každopádně za 22 let, co jsem ve spolku se nenašel jedinej přespolní, kterýmu by odhodlání vydrželo.... :(
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Jan Polednik
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: sob 05.9.2009, 13:05

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jan Polednik »

Poměrně se divím, že tady někteří píší o tom, že ty požadavky nejsou přehnané. Já bych se to neodvážil určit, když neznám podrobné údaje. Co si mám představit pod pojmem "příspěvek"? Co si mám představit pod pojmem "nějaká práce"? Možná by bylo dobré to specifikovat. Ono totiž dát ročně např. 20.000,-- a odpracovat třeba 150 brigádnických hodin může být i pro slušného myslivce neakceptovatelné.

Jestli to nebude třeba tím, že dobrý myslivec má obavy jít do soukromé honitby. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že ne každý nájemce honitby je skutečně dobrý myslivec.

Přesto mám pro tebe Jakubae jednu radu- zkuste si takového myslivce vychovat.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od figi »

Celé toto vlákno mi připadá jako nesmysl. A to totální.
Naprosto nechápu takovéto téma.

Dobrý myslivec ... :lol: :lol: :lol:

Každý z nás si představí něco ( někoho ) jiného.
Mirek Dušín v zeleném ? Nebo výkonný Rambo, dobrý hlavně na brigády ? Odstřel by mu také šel.
Ale jakmile jsou v tom peníze, a vždy ne úplně malé, je zle. Za své peníze chce drtivá většina také muziku. I ten Mirek Dušín.
Naprosto zbytečná diskuse, o ničem.
A ten první příspěvek snad měl být spíše v inzerci :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vrb
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 05.9.2009, 16:35

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od vrb »

tady je hlavní problém omílán, leč není na něj řádně poukázáno.
Nejdřív specifikujte pojem "Dobrý myslivec" a potom ho teprve hledejte. !!!!!

Pokud hledáte peněženku nebo otroka, tak se nahledáte. Ne každý má představy stejné jako vy, musíte nechat rozumným lidem trochu volné ruce.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Herkul »

Přesně, nejdřív bych definoval požadavky a poté si umím představit (nebo se budu divit) z jakého důvodu jste zatím nenašl toho "vyvoleného". Dovolím si říct, že doba daleko pokročila a "maldí" (snad ještě i já) mají více zájmů a chtějí více "žít" (mají větší možnosti). Pozor nemluvím o sobě, protože já lítal jen po lese (dnes pracuji ve městě, dělám školu, a mám rodinu) a "kvůli" brigádám a podobně projezdím ročně více jak 30 tis. (ale na to nikdo nekouká), taky proto zvažuji, že se na to vyprdnu. Další poznatek jest, že ten kdo platí větší obnos, bude chtít především lovit, nikoliv dělat!!! To je prostě dnešní ekonomika a myšlení - COZ JE PODPOROVANO mnoha MS. Já sám osobně nedám 30 tis ročně abych jezdil, krmil, stavěl, lítal kolem akcí a pak nebyl ani čas na samotný lov (nedám je ani kdybych jen jezdil a střílel...). 30 tis pro mě zanemená sakra šetření min 6-7 měsíců v roce (domyslete si) a to nechlastám a v podstatě chodím jen do práce.
No a nakonec, pokud někoho takového nemáte v místě bydliště, tak rovnou zapomeňte na 126% nasazení při brigádách!
Podle mě se chápání myslivosti časem stejně změní, pokud vůbec bude někdo, kdo jej bude měnit, protože "mladí" chybí (ale to je problém těch co je mají přijímat - a přitom tolerovat dnešní dobu). Zapomeňte dnes konečně na mladý kluky pracující v lese, bydlící ve vesnici a smýšlející jen o myslivosti, to už dnes dost dobře nejde (nebo alespoň né všude), každý studuje a jde za prací. Ale to jsme úplně někde jinde...
Naposledy upravil(a) Herkul dne pát 30.9.2011, 12:44, celkem upraveno 1 x.
Jakuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23.1.2011, 17:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jakuba »

Koukám jak se to rozjelo u některých zvláštním směrem.Já fakt nutně nehledám.Rozhodl jsem se přispět do tohoto fóra jen proto,že občas slyším nebo čtu,jak není absolutně možné se do nějakého sdružení či spolku dostat.A moje zkušenosti jsou viz.první příspěvek.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Petr1970 »

tak nahoď lokalitu :-) třeba se kvůli tomu někdo přestěhuje :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jakuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23.1.2011, 17:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jakuba »

Mám to do honitby asi hoďku,absolvuju to skoro každý den a nekňučím.To hodně zájemců přímo zavylo. :D
A lokalita? Jičínsko.A fakt se nikdo unáhleně nestěhujte.Jsem šíleně vybíravej!!! :D :D :D
silvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 04.6.2011, 9:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od silvar »

A co mladej kluk (30 let) zatím bez dětí a s několikaletou praxí, slušnou výbavou (od dalekohledu přes kvalitní zbraně a náboje po vlastní sklopce nebo posedy), časově flexibilní s vlastním přibližovadlem vhodným do revíru, vlastnící všestranného psa (klubové podzimní zkoušky a vodní práce,velmi poslušný), zájem o myslivost a složené zkoušky pro myslivecké hospodáře, naopak pramalý zájem o zvěřinu a přiměřený zájem o lov.

Když vidím,jak to ve většině sdružení funguje, nemám chuť se někde ptát na členství a investovat svůj čas a peníze, abych byl nakonec za aktivního hlupáka, co z toho nic nemá a nevadí to tak jemu samotnému, ale ostatním, protože je pak vidět, jak málo nebo špatně to dělají oni, když se te jeden snaží - kdo chce psa být, hůl si vždycky najde...
Ale hlavně, že ve sdružení budou studenti i důchodci, kteří se na brigádě neukáží (nic proti nikomu), spoustu chlapů, co prostě nemá čas, výsledky lovu jsou mírně řečeno špatné (stížnosti na škody způsobené černou zvěří, nedostatečný a špatný průběrný lov atd.) ale podle předsedy nebo hospodáře je vždycky v takovém sdružení lidí dost... Taky to znáte?

Zajímalo by mě,kde je ten zakopaný pes. Jestli si myslíte,že to u Vás funguje jinak a na práci není lidí nikdy dost, tak dejte vědět, zajedu třeba alespoň na návštěvu a pokud je to do 20km od Třebíče, tak kdo ví...
Lovu zdar!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od fesoj »

Bohužel, podle mapy je to od Třebíče do Jičína hodně dlouhých 20 km...
Kritériem pravdy je praxe.
silvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 04.6.2011, 9:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od silvar »

A co si o tom myslí ostatní? Není to dneska trochu začarovaná záležitost? Na něco je lidí pořád málo,ale když přijde na věc, tak je Vás dost,ne?
Jakuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23.1.2011, 17:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jakuba »

Zakopaný pes je v tom,že si ještě všichni nezvykli na to,že za všechno se platí.I za myslivost,jako za každý jiný koníček.My jsme za ty roky vybrali z asi 200 zájemců slovy tři.Ti ani vteřinu nezaváhali,že musí zaplatit příspěvek skoro 30 000 ročně,že musí odpracovat asi 50 hodin brigád,že musí individuelně vybudovat jedno myslivecké zařízení ročně,že v zimě musí 2-3X týdně založit zvěři a to z vlastních zdrojů,že musí velmi zodpovědně lovit a že budou mít úctu ke zvěři a k přírodě.Za toto všechno si uloví 3-5 srnců,holou a černou, včetně dospělé, neomezeně do plánu lovu,plus asi dva hony na drobnou/výřad asi 10 kusů/,plus v zimě několik nátlaček na lišky a černou.Je nás tady 6 kamarádů.5 normálních zaměstnanců a 1osvč-živnostník. Z toho jsme tři lesáci.A ejhle,ono to jde.Užíváme si to tu jako v mysliveckém ráji.Zbytečné schůzování,co to je?Hádky?Neznáme.Většina z nás dojíždí do honitby skoro hodinu cesty a každý jsme tam několikrát týdně.Každý,od přírody trochu inteligentní člověk si umí spočítat,kolik to dojíždění stojí.A nekňučíme,jako ta většina zájemců.Prostě to děláme rádi i za tuto cenu,co tady popisuji. Asi jsme blázni.Nebo srdcaři? Každý ať si udělá názor sám.No a toto je dnes asi všechno,co jsem chtěl napsat.Děkuji za názory na tomto fóru.Lesu zdar.
Jen tak mimochodem,krabička lepších cigaret denně je taky skoro 30 000 Kč ročně.
A nepíšu to proto,že bych byl nekuřák.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Herkul »

To: Jakuba
A nebo si právě zvykli, že se za všechno musí platit a platiti budou ještě víc. Mimochodem co na to říká rodina:-). Chtěl bych vidět Váš měsíční (roční) příjem:-). Pravdou je: na co nemám, dělat nebudu ( a že jich bude přibejvat). Já sám mám brig. min. 150 hodin, nikdy jsem se nedostal níž. Krmit chodím 1-2 týdně, jiné dny kolem jdoucí:-). Stavím co se dá (polovina zařízení je polorozpadlá).
Já už zažil takové přijmání: Dáváme 30 bla bla. Už jsem je skoro dal a dozvěděl se, že z těch 30 členů peroucí se o místa na posedu jich 10 neplatí nic (zakládající členové). A to já nepovažuju za férovku... To, že je Vás pár (6) tak to je asi přání všech lidí (honitba= do 8 lidí). Mimochodem jsem nekuřák a abstinent :-), ale za to mám nejdražší koníček - (mladou rodinu).
Lesu zdar.
Odpovědět