Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
MICHELE
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.2.2011, 11:36
Bydliště: San Vincenzo - Toscana - Italie /Desna v Jiz. horach

Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od MICHELE »

ahoj vsem, jsem se chtel zeptat, jak je to s lovem holuba hrivnace v ceske republice, ja jsem z Toskanska v Italii a jsem vasnivy lovec, hlavne hrivnace, drozda, sluka lesni... nevim ale jestli se v Cr smi lovit a jestli tak kdy..
mohli by jste mi prosim poradit, stanky na kterych se to doctu, nikde jsme to nenasli.
taky by me zajimalo jak je to s mistem lovu.. kdyz vim kde jsou hrivnaci - videl jsem je :D tak musim mit povoleni majitele pozemku? nebo jak je to?
zatim diky
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: prosim o radu

Příspěvek od Petr1970 »

tedy nechci se dělat chytrým, jsem ve fázi "nic nevím" ale tohle je nějaká provokace?
jestli máte lovecký lístek tak to snad víte:-)
jinak zákon o myslivosti- holub hřivnáč je "dovolen obhospodařovat lovem", tady na této stránce je téma "doby lovu" - tam je také vyjmenovaný..

no a to kde lovit, to byl snad vtip? potřebujete být členem MS (nájemce honitby) nebo se účastnit jako host.. tzn. vždy s povolením-souhlasem

nedivím se že to v itálii a celkově na jihu vypadá s těma zastřelenejma jak to vypadá....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: prosim o radu

Příspěvek od kasari »

to Petr1970 - jestli se jedná o občana Itálie, tak může mít LL a nemusí to vědět...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: prosim o radu

Příspěvek od Steyer »

Doba lovu hřivnáče je 01.08. - 31.10.
Lovit v ČR se smí pouze s platným loveckým lístkem, platným pojištěním pro výkon práva myslivosti - buď Halali nebo kterákoliv komerční pojišťovna. Dále je nutná povolenka k lovu, což je dokument opravňující k lovu definované zvěře v rámci definovaného revíru - honitby. Tuto povolenku může vystavit jen myslivecký hospodář toho konkrétního revíru, zpravidla po domluvě (třeba po odhlasování) členy buď toho MS nebo nájemců honitby. Dále je nutno mít vyřešeno držení a nošení lovecké zbraně na území ČR. To je záležitost PČR.
Pokud jsem něco zapoměl, tak mě opravte nebo doplňte.
Lesu, Lovu!

PS: pokud bych já chtěl lovit v zahraničí, tak bych byl taky rád, kdyby mi s tím někdo poradil. Komentáře typu kde kdo co dělá jinak než my - tzn. špatně jsou OT.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
MICHELE
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.2.2011, 11:36
Bydliště: San Vincenzo - Toscana - Italie /Desna v Jiz. horach

Re: prosim o radu

Příspěvek od MICHELE »

no dekuji (hlavne Petrovi 1970 - moc mile), jsem Ital a znam Italske zakony NE Ceske proto se ptam... tady z Italie mam zajisteny mezinarodni zbrojni povoleni ale jedna se mi o ten listek kde a jak a co??? no zatim to mapuju dobu lovu hrivnace jsem si precet tak se pripravuju abych to pak nemel nahonem.. zda se mi to hodne slozite, nevim kde zacit s tim zarizovanim, koho kontaktovat.. kde se takova sdruzeni, ktera vydavaji ten listek nachazeji? na mestskem urade treba? ten hospodar je prevazne hodny clovek :-)
ja mam tady na storme posed na hrivnace, tady jsou cca od pulky rijna do prosince lov je otevreny az do konce ledna, o pripadny zajem cizince v italii se muzu informovat, myslim ze by to nemel byt problem.
ja se chystam na Liberecko, mam manzelku cesku :-) - Desna v Jiz. h. ale jsem ochotny jet kamkoliv za hrivnacema... jsem zvedavy jestli se mi to povede jit si zalovit v cechach..
zatim dik
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: prosim o radu

Příspěvek od Leon »

Steyer píše:Doba lovu hřivnáče je 01.08. - 31.10.
Lovit v ČR se smí pouze s platným loveckým lístkem, platným pojištěním pro výkon práva myslivosti - buď Halali nebo kterákoliv komerční pojišťovna. Dále je nutná povolenka k lovu, což je dokument opravňující k lovu definované zvěře v rámci definovaného revíru - honitby. Tuto povolenku může vystavit jen myslivecký hospodář toho konkrétního revíru, zpravidla po domluvě (třeba po odhlasování) členy buď toho MS nebo nájemců honitby. Dále je nutno mít vyřešeno držení a nošení lovecké zbraně na území ČR. To je záležitost PČR.
Pokud jsem něco zapoměl, tak mě opravte nebo doplňte.
Lesu, Lovu!

PS: pokud bych já chtěl lovit v zahraničí, tak bych byl taky rád, kdyby mi s tím někdo poradil. Komentáře typu kde kdo co dělá jinak než my - tzn. špatně jsou OT.
jenom bych dodal že lovecký lístek pro cizince vydá okresní úřad na základě loveckého lístku žadatele po předložení pojištění to může zařídit i občan čr kterému pošle kopii svého loveckého lístku a na zbraň by měl stačit mezinárodní zbrojní průkaz
CZ 550 american 308win.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: prosim o radu

Příspěvek od Skalák »

Okresní úřady už pár let neexistují. Lovecký lístek por naše občany i cizince vydává obecní úřad s rozšířenou pravomocí ( pověřená obec ), odbor životního prostředí.
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: prosim o radu

Příspěvek od Steyer »

To Michele: no tak začni tady na tomhle fóru třeba v inzerci dotazem, kdo by tě nechal a za jakých podmínek kde lovit. Prostě se to chce ptát a shánět kontakty, další třeba časopis myslivost a jeho inzerce - prostě číst a shánět. U nás se říká "Líná huba, holý neštěstí!" :lol: :lol: :lol:
U nás hřivnáči trochu jsou, ale jakmile se přiblíží doba lovu a začnou dozrávat pole, tak všechno odtáhne do Polska a my nemáme nic. :cry:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o radu

Příspěvek od Zdenek41 »

Jelikož se v tomto vyřizování dost často pohybuji-pohyboval.Je jedno jak se ta instituce jmenuje :wink: Nejdůležitější je pozvání do honitby na lov.Pak již neni problém po netu lovecký lístek pro cizince vyřídit.Nějčastěji jsem vyřizoval měsíční což stojí celých 70Kč.Roční něco okolo 200Kč.K doložení je pozvání do honitby a lovu,platná mezinárodní pojistka a nebo jak píší chlapi uzavřít u nás,lovecký lístek země,a někdy jsem přikládal i zbroják.Důležité je vše v češtině myslím pojištění.Holub hřivnáč se loví od 1.8. brokovnicí i malorážkou.V naší lokalite ČR především na čekané někde možná při tahu,ale ještě jsem o tom neslyšel.Já se osobně lovu hřivnáče věnuji hodně a to každý rok.Ale nemůžeš v naší zemi čekat výřady na stovky kusů.Spíš do těch 20 za den a to už je co říci.Nejvíc jsem jich ulovil za sezonu přes 50 kusů.U nás záleží hlavně na pěstování obilnin či technických plodin,hrách a pod.Pak je holubů dost.
Je lepší trochu krotit horké hlavy ne každý musí být Čech i když píše po česku.Co si pak o nás mohou kolegové z cizích destinací myslet. :wink:
MICHELE
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.2.2011, 11:36
Bydliště: San Vincenzo - Toscana - Italie /Desna v Jiz. horach

Re: prosim o radu

Příspěvek od MICHELE »

:-) no tak my tady strilime jenom kdyz jsou v tom tahu jak pisete litaji tady stovky hejn v kazdem cca 200-300 kusu.. je to radost se na ne pohledet... pouzivame zive hrivnace nebo prebarvene holuby jako navnadu, prilakaji tak hejna, ktera priletaji od more.. nadhera...
kdyz jsem byl vloni na prelomu srpna-zari v cechach videl jsem jich hodne.. proto jsem si rekl, ze by to mohlo stat za to.. videli jsem jich hodne za Mladou Blìoleslavi u Mnichova Hradiste.. jsou tam pole.. ale nikoho tam neznam, zkusim nejakou tu inzerci, nebo jestli nevite o nekom vy... :-)
kazdopadne, dekuji za info o tom listku, ale ten si musim nechat vystavit v miste kde bych chtel jit strilet? jak se to deli? na kraje? nebo je platny na celem uzemi cr?
jo a pochopil jsem to dobre, ze musim sehnat nekoho kdo me pozve na svoje pole a na zaklade toho pozvani spolu s pojistenim, mezinarodnim zbrojnim povolenim a loveckym listkem z It mi vystavi cesky listek?
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: prosim o radu

Příspěvek od Steyer »

Jo, v podstatě jsi to pochopil dobře :)
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od Lotr »

Abych uvedl věci na pravou míru a učinil platné legislativě zadost. Vydávání loveckých lístků upravuje vyhláška MZe č. 244/2002, kde se v § 19 odst. 1. písm. c) praví, že se LL pro cizince vydá na dobu určitou, a to 1 den, nebo 5 dní, nebo 30 dní, nebo 6 měsíců, nebo 1 rok. Cizincem se pro účely této vyhlášky rozumí fyzická osoba, která nemá na území České republiky trvalý pobyt. Žadatel o vydání LL si požádá místně příslušný orgán státní správy na předepsaný formulář, který obsahuje náležitosti dle § 47 odst. 3 mysl. zákona, v případě cizince platí písm. c) stejného §, tedy u cizince se za průkaz o složení zkoušky z myslivosti považuje platný doklad opravňující k lovu vystavený v cizině; potvrzení o vykonané zkoušce z myslivosti vystavené jejím pořadatelem je veřejnou listinou. Zákon tím chce říct, že tento doklad musí být úředně přeložen do českého jazyka, tedy nestačí volný doklad, ale úředně provedený překlad od autorizovaného překladatele i s razítkem.
Poplatek je podle poplatkového zákona 634/2004 Sb.
Vydání loveckého lístku s platností nejdéle
- na 1 den 30 Kč
- na 5 dní 50 Kč
- na 30 dní 70 Kč
- na 6 měsíců 100 Kč
- na 12 měsíců 150 Kč
- na 12 měsíců pro žáky a posluchače odborných škol a pro osoby, které zajišťují myslivost v rámci svého povolání nebo
funkce 75 Kč
Vydání loveckého lístku na dobu neurčitou 1 000 Kč.


Takže si to MICHELE pochopil docela dobře. Zajistíš si pozvání od uživatele honitby, zajedeš si na místě příslušný městský úřad, tam předložíš mezinárodní zbrojní průkaz, doklad o pojištění, italský lovecký lístek spolu s úředně provedeným překladem a podle doby, na kterou si necháš vystavit v ČR lovecký lístek pro cizince, zaplatíš správní poplatek. Pokud máš tohle všechno pohromadě, trvá vydání LL pár minut.

P.S. Neberte tento příspěvek jako strohou úřednickou buzeraci, ale když vidím, jak se tu někteří ohánějí dávno zrušenými okresními úřady, nedá mi to nevnést do věci trošku světla. :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
MICHELE
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.2.2011, 11:36
Bydliště: San Vincenzo - Toscana - Italie /Desna v Jiz. horach

Re: Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od MICHELE »

nockrat dekuji :-).. takze kdyz si to necham udelat na dobu neurcitou, nebudu muset pokazde nechat delat uredne overeny preklad.. jen ten pred par lety stal 400 Kc/list a to pozvani..
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od Lotr »

MICHELe bohužel Tě zklamu, ale je to psáno v příspěvku. U cizince LL pouze na dobu určitou, nejdéle na dobu jednoho roku. Ale pokud si necháš udělat úředně ověřený překlad, můžeš ho potom předkládat kdykoliv budeš budeš žádat znovu o LL.

Jen pro pořádek: úředně ověřený lístek se u cizinců vyžaduje proto, aby nemohli v ČR lovit třeba na nějaký průkaz svazu zahrádkářů, tedy aby bylo skutečně dokázáno, že žadatel je skutečně lovec/myslivec dle platné legislativy jeho země.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
MICHELE
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.2.2011, 11:36
Bydliště: San Vincenzo - Toscana - Italie /Desna v Jiz. horach

Re: Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od MICHELE »

aha no videl jsem to tam za tech 1000 tak me to nalakalo.. :-( skoda, neva.. to predlozeni listku chapu, je to logoicky.. jen si ted zjistuju jestli pojisteni co mam tady je jen pro uzemi It nebo jako u auta vsude.. to bych pak musel nechat prelozit i to pojisteni.
jeste jedna otazka, jake dny se smi v CR lovit? je nejaky mesicni, ci rocni limit lovnych dnu? tady je lov v utery a v patek zavreny..
Odpovědět