Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od figi »

! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak mají alespon povyražení...
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od alwarez »

Tento problem existuje uz nekolik let a je cim dal horsi a nechce se mi verit ,ze by nejaky ustraseny politik dovolil palbu kulovnici a tak novinky za nekolik let zase budou psat u tomto problemu a ten se nikdy nevyresi a ja preji prasatum a vite jak rychle se mnozi .....

Zde jsou to ty zdivocele domaci presata co zde zanechal De Soto roku 1540 a tady na jihu je jich asi 9 milionu a tady na jihu maji selata az 3x rocne a po roce dospivaji ,na vrh se pocita 8-10 selat , tady je strilime vsim moznym ,ale vubec jich neubyva .....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od dalas »

Ještě že ta botanická není honební pozemek. To by se nájemce prohl! :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od František Fořt »

Třeba se tady dočkáme, že kromě prasat se na louky v Troji z "vedlejšího areálu" rozšíří i jiný, lovecky zajímavější druh :lol: . Byla by to parádní představa, sednu na metro, zajedu do Holešovic, pak autobus a zachvíli mířím na buvola nebo Kudu. Jak vidno, v Práglu lze očekávat všechno.

Aspoň mě možnost vyhlídky takového lovu 30 min od baráku utvrdila v záměru si pořídit něco v 45-70 gov. :P
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od Zbrojovák »

Je to podobné jak v Berlíně nebo Ústí nad Labem bude to asi čím dál horší...
nejvíce mě ale pobavil popisek prasete divokého dole. "kanec může vážit 90kg" ano ale většinou jen do dvou let :lol:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od Balu »

nechci zakládat další téma tak sem

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/inv ... riste.html
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od Perník »

Loni jsem byl svědkem vyvrhování lončáka přímo u chodníku v areálu Bukovské nemocnice v Ústí nad Labem. Když jsem šel okolo nevěřil jsem. Bylo asi 7:30 a myslivec si v klídku vyvrhuje. Odvedl jsem ženu na vyšetření a nedalo mi to se nevrátit a nepokecat. Vyprávěl jak běžně pacienti z lůžkových oddělení k večeru pozorují prasata ryjící pod stromy mezi pavilony. Pravděpodobnost úlovku prý vysoká, jen to chce obezřetnost a vědět kam střílím, aby neprostřelil střechu zimáku dole ve městě,nebo neposlal nechtěný pozdrav někomu do paneláku. Vše se to děje na zvláštní povolení magistrátu... Takže nejen pražáci mají tu výhodu že nemusí nikam cestovat za lovem
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od mikis »

U nás na Zbraslavi je to už nějakou dobu taky normální....černá chodí po desáté kamkoliv, kolem domů, do předzahrádek paneláků,rozrývá okolí autobusové zastávky (asi tam mají spustu dobrot - včetně množství nedopalků) a ničeho se jen tak nelekne... blesky z foťáku, chodci, auta...vše je nechává v klidu.
Zatím mají asi dost potravy okolo, ale jak bude huř pustí se počítám i za ploty zahrádkářské kolonie...
Problem tu sice je, ale zatím převažuje názor, "Malá milá prasátka co mají trochu hlad, nechat na pokoji ,a oni odejdou ,až se napapají" :D a těch pár rozrytých trávníků je přeci stejně města....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pražáci už za lovem nemusí jezdit mimo město ...

Příspěvek od fesoj »

Ač s názorem těchto POP zásadně nesouhlasím, umím ho pochopit. Ale až se jednou stane, že v takové lokalitě bachyně vyrukuje na pejska, který se ocitl v nebezpečné blízkosti jejích selat, pes bude pochopitelně hledat ochranu u paničky či pánečka, který ho tam venčí, dojde k překročení kritické vzdálenosti a majitel psa to odnese, pak budou hned zpívat jinak... Tohle je přesně ten případ, kdy by lapáky na černou, jejichž přívržencem jinak nejsem, měly své plné opodstatnění.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět