Krmení/vnadění černé zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od xchipsy »

Zdenku, je to tak, prasata přijdou a odejdou :) Na vnadiště sypeme tak max. 1 kyblík (do 5ti kg) většinou "směsi" (kukuřice se solí, oves), neděláme "hromady" (jednak proto, že je tady prasat tak málo že by se to nevyplatilo a druhak to vypadá "blbě")
Ta selata přišla poté, co jsme navnadili trochu granulí a müsli pro koně, voní to po jablkách a asi jim to chutnalo :o
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

Mám dotaz k tý nakládaný kukuřici někde sem ho tu čet ale teď ho nemůžu najít. Ta sůl se sype k tý kukuřici do toho sudu aby to kvasilo nebo ne??
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od RADEK »

ano do té kukuřice ja si to dělam v menším množství do pet lahví dam to doma tak na týden na topení ale musím každý den povolit.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

ok díky... někdo tvrdí že do toho dává i trochu droždí co vy na to??... a daj se naložit i celý klasy nebo jen zrna??
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Nik.308 »

Nebo prolít pivem nebo moštem, ale nesmíš odjet na dovolenou, jinak máš vymolováno. Ono všude funguje něco jiného. Někdo doporučuje magi, ryby, bukový dehet, mě se např. neosvědčilo ani jedno z výše uvedeného a nejlepší tahoun dle mn je tzv. CCNka. To je rozmačkané kukuřičné zrno, které se šlape do jam obdobně jako siláž a to je vůně.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

takže taková siláž akorát že ze zrníček.. né z celejch rotlin...
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Tony30 »

Stou kukuřicí to mám v plánu také skusit,zatím mi docela fungovaly psí suchary a ořechy,suchary rozházím cca.10+10m(na široko)stačí 5hrstí(málo ale často),fungují i na lišky,ořechy dávám po 2-3kusech také-10+10m.stačí velká hrst,ale přihrábnu trušku hlínou kvůli sojkám,černá je miluje,ale hlavní tryk je v tom že si můžete jak se říká zdřímnout(napůl oka),když černá příjde stopro vás probudí(louskání) :wink:
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Nik.308 »

To Mr.Fox
Přesně tak, děkuji za doplnění. Vytáhne to poměrně spolehlivě černou z rákosí, řepky či kukuřice, ale u černé je to zřejmě jako u lidí - jinej kraj - jinej mrav. :D
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

A kde se to dá sehnat ta siláž ze zrníček?? Já si ted vypujcil dva pytle siláže přímo z jámy :D ale pst :twisted:
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

napadá mne jedine natrhat kukuřici když je jěště měkká nebo taková středně tvrdá.. prostě taková ta šťavnatá a pak jí nějak odloubat do sudu a ušlapat... ale to by bylo práce jak na kostele... stačí že sem teď naloupal půl sudu tý zralý a naložil jí :D mám puchejře jak holubí vejce.... a nejlepší je že pak přišel soused že na to má takovou šikovnou mašinku.... =D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

Je to vymlácené zrno od kombajnu,ještě vlhké se tlačí do vaku nebo jam.Zřejmě se přidává baktosan.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

jo ty vaky sem už viděl (jestli sou to ty bílí velilikancký pytle) ale byla v nich jen siláž na jenom nakrouhaná=(... nevíte co tim krměj??? já abych věděl u kterejch zařízení to mám hledat :)
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

a cotoje ten baktosan??
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Nik.308 »

Mr.Fox - krmí s tím hovězí dobytek. Jak se k tomudostat nevím, jedině přes nějakou zemědělskou společnost, kde dělají siláže. U nás dělají 3 velikánské jámy senáže, 3 siláže a 2 menší, kde právě mají tu CCN. Hlavní agronom je členem v našem MS, otec tam pracuje jako technik, takže přístup k materiálu mám celkem dobrý.


PS: Kukuřici seká kombajn, auta ji odvezou k takové mašině, ta ji nadrtí (je to ale hrubější než klasický šrot), potom se vrství a ušlapává v jamách, aby se zamezilo přístupu vzduchu a musí se nechat uzrát. Myslím, že se do toho něco přidává (možná kyselina mléčná, ale tím si nejsem jist). Někde můžeš vidět u statků také takové dlouhé igelitové "tlačenky" v průměru mají až 2m a délku klidně 30m, do toho ji také plní. Doufám, že jsem to vysvětlil trochu srozumitelně, nejsem zemědělec.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Mr. Fox »

jo jo ty housenky sem viděl.... ale byly v nich siláž.. teda mě to tak přišlo nevypadalo to jako drcený zrna =( asi se tam budu muset zajet podivat zase :D
Odpovědět