Bunda Hunter Wildtree Snow

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Nemáte někdo otestováno v zimě?? Vzhled super, ale nikde v okolí není skladem - tak bych byl nerad nemile překvapen. Časem bych si dokoupil celý komplet. Myslím, že na zimní krajinu je to paráda. http://www.whshop.cz/army-shop/bunda-hu ... dtree-snow
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Reakce žádná :), měl jsem narozeniny a tak jsem bundu dostal. Je ještě hezčí než na obrázku - prostě hustá!! Ještě objednám kalhoty, rukavice a kuklu a vybavení na zimu mám jěště sněznice ty jsem dostal též. Takže předpokladám že v zimě ani sněžit nebude :).
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od Skalák »

A budeš v lese vypadat jako člen speciálního komanda.
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od Leon »

a komu to bude vadit ? :D hlavně že bude teplo :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od figi »

V Lysé jse sledoval cvrkot u stánku Petra Joo. Vábničky a camo oděvy. Naše honitby už musí být těch " comandos " plné.
Netuším, proč se naši myslivci v tomto oblečení tak shlédli, ale marketing to má výborný a dobře to vypadá, tak asi proto. Navíc, asi se chtějí maskovat před návštěvníky lesa, protože tento druh maskování funguje na lidi velmi spolehlivě, ovšem naše spárkatá zvěř vidí jinak než my, a záleží na odrazivosti materiálu podstatně víc, než na barvě. Ale nevědomost naší myslivecké veřejnosti je opravdu veliká ...
Málokdo si totiž koupí i maskovací rukavice ( letní ) a roušku na obličej. A přitom to jsou ty podstatné věci při kontaktním lovu . Velmi důležitý je oděv, který špatně odráží světlo a naprosto nehlučný ( ideální je hubertus ) a zakrýt všechny světlé části těla. A umět se na lovu pohybovat.
V zimě na osamělých lovech bílou schvaluji, sám si už neumím lovy na sněhu bez dlouhého bílého kabátu a klobouku představit.

Faktem je, že k české myslivosti camo oděvy nepatří, na druhou stranu na osamělých lovech je to opravdu jedno.

Jediný poznávací znak myslivce nám zůstává zelený myslivecký klobouk :D .
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od Leon »

figi mě gamo nevadí sice mám všechno zelený kromě kombinézy na zimu ale hubertus bych dnes už nenosil mám rád pohodlí :wink: Síťku na klobouk a rukavice mám tak vím jak to je důležitý když jsem na zemi srnec včera stál dva metry odemě a pořád nechápal co to tam u toho stromu je tak že mi to za to rejpání stojí :D
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od figi »

Já uznávám jen hubertus, nejpraktičtější a nejpohodlnější oblečení na lov.
Bundu bych si na lov nikdy nevzal ( ani žádnou nemám :lol: :lol: :lol: ).
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od sw_fox »

No na zimní šoulání o nějaké takové bundě taky uvažuju, nicméně zatím mám většinu obleční zeleného. Mimochodem tahle diskuze mi připomíná mnohačetné diskuze na jiných serverech (Mercedes x BMW, Blondýny x Brunety, Pistoli x Revolver, Kulobrok x Kulovnice, Kozlice x Dvojka.......) :-) aneb každému soustruhu dle jeho vkusu a potřeb :-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od Petr1970 »

figi: dovolím si nesouhlasit...

"protože tento druh maskování funguje na lidi velmi spolehlivě, ovšem naše spárkatá zvěř vidí jinak než my, a záleží na odrazivosti materiálu podstatně víc, než na barvě. Ale nevědomost naší myslivecké veřejnosti je opravdu veliká ..."

v emerice (a kanadě) je v tom každej navlečenej, hlavně party lovící lukem-kuší ... takže nutnost čekat nebo se dostat ke zvěři na 20-50 metrů
že by emerická a kanadská zvěř měla jiný oči?

camo a jiný maskáče jsou dlouhodobě vyzkoušený "lovci" jinde v cz.. naopak si myslím že cz myslivci jsou v tomhle dost zatvrzelí..

druhá věc je že od určité doby ych do lesa nevlezl bez oranžového i spodního prádla, zpívajíc si zplna hrdla a na psu pověšený vánoční svítící řetěz.. na co jsou někteří schopni vystřelit mi zůstává rozum stát... :D

samozřejmě těžká flakvesta je taky dobrá :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od figi »

Petře 1970, ujišťuji tě, že to maskování má význam akorát pro nás, zvěři je to jedno. Nevím, jaké máš sám zkušenosti s kontaktním lovem, ale podle toho, co píšeš, tak asi malé/žádné. ( zvěř má oči :roll: )
Sám jsem pouze v zeleném, žádné camo oděvy nepoužívám a nijak se na lovu neschovávám, a mám mnoho zvěře ulovené na opravdu malé vzdálenosti / pod 20 m /, každý rok i několik kusů, a to jak v lese, tak v otevřeném terénu.
Opravdový extrém je srna, ulovená na šoulačce, kterou jsem měl v okamžiku výstřelu asi 75 cm od hlavně. To camo oblečení je opravdu naprosto zbytečné, zelená bohatě stačí. A umět se v přírodě pohybovat.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od duch Pampuch »

figi píše:Petře 1970, ujišťuji tě, že to maskování má význam akorát pro nás, zvěři je to jedno. Nevím, jaké máš sám zkušenosti s kontaktním lovem, ale podle toho, co píšeš, tak asi malé/žádné. ( zvěř má oči :roll: )
Sám jsem pouze v zeleném, žádné camo oděvy nepoužívám a nijak se na lovu neschovávám, a mám mnoho zvěře ulovené na opravdu malé vzdálenosti / pod 20 m /, každý rok i několik kusů, a to jak v lese, tak v otevřeném terénu.
Opravdový extrém je srna, ulovená na šoulačce, kterou jsem měl v okamžiku výstřelu asi 75 cm od hlavně. To camo oblečení je opravdu naprosto zbytečné, zelená bohatě stačí. A umět se v přírodě pohybovat.
Naprostý souhlas, mnohem důležitější než vypadat jako "salát na válečné stezce" je dokázat číst vítr, poznat jak se kde točí a vyvarovat se prudkých pohybů, případně ještě rozbít tvar postavy - třeba opovrhovaným hubetrusem :lol: Občas se mi stane, že mi přihopká zajíc a musím se ovládat, abych ho nenakopnul :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od figi »

Do mne už jeden zajíc i narazil :lol:
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od sw_fox »

A já jednoho chytil do náruče :-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od figi »

:D Ale na tom přece nic není, tam, kde jsou ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Bunda Hunter Wildtree Snow

Příspěvek od Alda »

panove, zpet k tematu...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět