Natura Viva

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od gonias »

Taky dám přednost výstavě v Bratislavě

Obrázek
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Vojta »

Ani já už se letos na výstavu nechystám. Jezdili jsme pravidelně několik let, ale už nás to otrávilo, stejně jako několik z Vás, jak jsem četl. Fronty, nedostatečně zásobené stánky, není klid se na něco podívat a pro vizitku si tedy 110 km jezdit nemusím, to se radši kouknu v klidu doma ne internet.... Pokud by byla výstava přesunuta na větší výstaviště, rád pojedu. Obávám se ovšem, že se to nestane, protože návštěvnost je určitě i přes to všechno velká - bohužel.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od figi »

Letos v Lysé vystavuji, tak že vidím, jak to jde.
Narváno je vždy od 10:00 do 12:00 ( asi dorazí pověstné autobusy ), pak se to lepší a po 14:00 už je to naprosto v pohodě, dá se naprosto volně vše projít, osahat a bez tlačenice či front.
Tak přijeďte v jednu.

Jinak zajímavý pohled na české myslivce, někteří skončí hned u prvních stánků s občerstvením a už v 9:45 ! jsou na šrot.
Nákupní mánie je také zajímavá, ale o tom asi jindy.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od mikis »

Zdravim,
dnes jsem byl poprvé v Lysé.... a musím říct, že asi naposled... jak psali přede mnou, jen bych to opakoval, mraky lidí s igelitkou plnou letáků se střídaj u stanků s občerstvením a pak se snaží sehnat o 20hal levnější brokovou patronu, nebo slintaj v hloučcích u stanku s browningem a plkaj nesmysly...
Krom toho....pokud by mě něco zajímalo, je lepší zajít za nějakým prodejcem a v klidu si to vyříkat. Tady informace přes tlačící se dav ani neslyšíš...

No nic, i když jsem jel z Prahy což je kousek...skoro jsem litoval.. ještě že jsem měl sebou malou dceru, se kterou jsem musel potom obejít všechna živá i vycpaná zvířatka...tak jsem si spravil náladu aspoň pak když jsem si jí vzal na starosti.

Lovu zdar M.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od kojot »

V Lysé jsem byl předloni a taktéž asi naposled. Vše, co se tu píše, jest pravdou. Daleko lepší k mému překvapení byla Sylva Regina v Brnisku. De facto to samé jako v Lysé, nicméně na 4x větším prostoru, čili bez tlačenic a zbytečných stresů. Jediná slabá stránka je mhoho stánků s občerstvením a málo toalet :lol: .
Každopádně si nedělám žádné iluze o velkých slevových akcích na těchto výstavách, spíše naopak.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od motolada »

Prosim vás dokáže někdo shrnout kde a kdy se co koná pro myslivce?Pokud jsem se začátkem roku díval dobře tak v Brně nic není,Slovensko je jediné?Dík
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Žanek »

Brno bude zase až 2012 tuším v březnu ..... jinak o ničem nevím
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Petr1970 »

tak sem byl v sobotu, nastup v 10.. na první dojem peklo.. ale procpali sme se jedno kolo abysme koukli kde co zhruba je..
pak šli mimo areál, dali si jídlo,[*] známí odjeli a šli sme druhé kolo 1-3 odpoledne.. a naprosto v pohodě.. místo u stánků, nechalo se osahat..., i něco pokoupit.. nic moc sem nesháněl, jen abych se podíval co všechno se dělá (hadry atd...), nabral nějaký prospekty..

brokovnici "pro kterou sem jel" sem ani kupovat nechtěl, u browningu sem neslintal (vím že ty prachy za to nedám), ale Fabarm mě teda hodně zaujal a možná rozbiju druhé prasátko místo Bajkala... :-)

na druhou stranu ten co zažil světovou výstavu psů v Blavě, národní výstavy v MBoleslavi a jiná pekla s 2000+ psy na jednom místě to nemohllo rozházet )) a fakt jak se tu píše, po 1, ke 2 hodině naprosto v pohodě, i zásobenost mi přišla dobrá

jinak s těmi našroty v 10 souhlasím a "myslivci" kteří kupovali patrony stylem "Nosler slovo na krabičce to sou ty pravý" - to sem se taky docela pobavil :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Leon »

já jsem tam byl v sobotu už v devět tak jsem si zapálil počkal až se to u kasy uklidní a vyrazil a smál se hned jak je už plno u stánku s chlastem tak jsem to okouknul nakoupil co jsem potřeboval a v jedenáct jsem si dával vedle v hospodě svíčkovou místo studenýho buřta a poslouchání blbejch kecu těch supermanu co už měly v sobě toho dost na to jaký bylo teplo
CZ 550 american 308win.
SAUER78
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: sob 09.5.2009, 13:28
Bydliště: Vizovice - Zlínský kraj

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od SAUER78 »

Prvně v životě jsem navštívil tuto "výstavu" v sobotu. Cestoval jsem cca. 350 km a musím jenom potvrdit poznatky kolegů. Toto není výstava a ani veletrh, je to vesnická parodie na pouť. Jenom ti vietnamci tam chyběli - pokud tam někde byli, tak se omouvám.
Opravdu dát 120 Kč za vstup na takovou parodii je výsměch. Podle mě jediný slušný stánek měl tak + - KOZAP.Pokud bude tato akce organizována i příští rok na stejném místě, tak mě zde již nikdo neuvidí. Nejde jenom o mě, ale taky o nemysliveckou veřejnost, která dle mého soudu zde měla taktéž velké zastoupení. Jaký bude asi její obrázek o nás o myslívcích?
Bohužel z pracovních důvodů jsem neměl myslivecké oblečení, jinak bych se musel stydět a hanbou propadnout. Přítelkyně za ty roky mého myslivečení je už na něco zvyklá a něco zažila, ale na tohle má stejný ohlas. Byli tam i návštěvníci z Neměcka - Rakouska, to mě taky hanba za nás myslivce fackovala. Na WC to bylo jako někde na nádraží. Jestě se máme co učit. LOVU ZDAR !!
SAUER 202 ELEGANCE 8x57 JS, 3-12x56 ZEISS VICTORY DIAVARI RD - osnova č.60 - 2. optická rovina
Broková kozlice CZ UB 581-4 (12/12)
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od patrol »

Čtu tady zajímavé postřehy a při tom se upřímě směju. Je pravdou, že na malé ploše se chvilkama seběhne spousta lidí, a v některém okamžiku projít halou je problém. Nejlepší jsou ohlasy ve smyslu plkají u Browninga nesmysli.... tady je to asi samej odborník, když ti co tam diskutují plácají nesmysli a sám uvažuje o koupi bajkalu.. Vadí vám moc lidí.... tak dřepte u netu a prohlížejte si obrázky, jestliže jedete na akci tohoto tipu, tak je na to potřeba celý den a né hurá za hodinu domů.Většina normálních mylivců bere tuto akci jako možnost setkání známích myslivců z celé republiky, které už třeba leta neviděli, stejně jako já tam každoročně jezdím i z tohoto důvodu a odcházím potěšen se setkání z mnoha přáteli a to že je tam chvilkama tlačenice musím hold omluvit. Absolvoval jsem akci i s manželkou a dvěma dětma 3 a 7 let a byly nadšeni, děti celej den soutěžili v různých soutěžích, manželka koukala na produkce na podiu a byla taktéž spokojená. Ožralí mylivci u stánků už v 9 hodin ? Tak to asi pátek byl výjimečnym dnem a v tuto dobu se tam opilci nepohybovali, pravděpodobně mě nechtěli rozhodit tím, že si dají nějaké pivko a raději pili v době, kdy tam byly pouze přiblblí návštěvníci. A na závěr připomínky k ceně vstupného 120 Kč se vám v dnešní době zdá hodně ??????????? V ceně jsou všemožné doprovodné programy a akce, ale je váš problém, že jste si je neužili. Děti do 10. let neplatili nic!!!!!!!!!!!!!!!!! A to se v dnešní době nevidí nikde, takže opravdu drahé vstupné, ale pro žebráky.
A na úplný závěr, když se tam některým nelíbí, tak tam nejezděte, alespoň tam bude míň Těch co plkaj nesmysli u Browningu, motaj se už v 9 hodin ožralí u stánků a bude více místa pro ty, kteří jsou spokojeni a budou ještě spokojenější, když tam nebudete.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Lotr »

Navštívil jsem dle plánu v pátek a bylo dost a dost lidí, co měli stejný nápad. Hned ráno u všech stánků tlačenice, až se člověk občas nechal "unést" davem a skončil jinde než chtěl. Byl jsem tam s bráchou a dvěma kamarádi a musíme říct, že jsme byli zklamáni tím, že nebýt LČR a Vojenských lesů, tak jsme neviděli žádnou přehlídku trofejí, chyběl nám stánek ČZ (místo něho byl myslím Browning). Moc se nám líbily 2 vitríny se shozy. Osobně jsem sháněl nějaké to oblečení, nakonec jsem nakoupil k mé spokojenosti, u stánku šikovných "vyšívaček" s automatickým vyšívacím strojem jsme si pořídili další trička s logem našeho MS. Potkali jsme mnoho přátel a známých, což vždycky potěší. Celkový dojem není špatný, ale chtělo by to výraznou změnu a to zejména větším výstavištěm. Každý rok říkám, že tam už nepojedu, že je to tam pořád stejné, ale vždycky mě někdo z kamarádů přesvědčí, že pojedem znovu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Petr1970 »

patrol: zareaguju asi na tu část s tím baikalem a browningem...
já dobře vím jak browning střílí, i beretta, ... své pohnutky k nákupu "baikala" (možná už fabarm..) jsem popsal..
problém že u toho stánku stálo 10 lidí (a blokovalo průchod asi 20 minut) a evidentně ani netušili co ten Browning umí.. zasvěcené komentáře typu "lojzo to je moc drahý a určitě to rezne" a přitom tu flintu osahávali všichni 3x dokola, některý i slušně navátý.. takže dali holce loktem a ani se neomluvili
já chápu že v horní dolní takovou flintu asi moc často neviděj, ale chovat se kvůli tomu jak burani by fakt nemuseli

mě vadili z toho pohledu "že překáželi ostatním".. já sem k Browningu nešel a jít nechtěl, jen sem bohužel musel jít kolem nebo obejít celej barák

já za sebe sem byl spokojen, podíval jsem se na jednom místě, když si člověk počkat na odpoledne tak se nechalo, netahal jsem sebou nic v rukou takže sem se dostal i přes ty zácpy...

jel jsem tam bez očekávání, něco jsem si odvezl (drobnosti), podíval se co se tak všechno dělá, i sem si osahal flintu do které asi neplánovaně půjdu, to bylo nadplán
zjsitil jsem že Nikon Monarch je na mě moc úzkej, i když bych si rovnou odvezl takže bohužel musím hledat dál :-)

tyhle výstavy maj smysl že je tam hodně druhů všeho na jednom místě.. když vlezu normálně do krámu s optikou(hadry, flintama) tak mají 1-2 značky co zastupují a nejde to vedle sebe porovnat s konkurencí.. málokdo prodává 5 značek optiky v podobných cenách-kvalitách

jel jsem tam patřičně vystrašen (fronty horko) takže jsem nebyl zklamán :-) jinak ty trofeje byly úžasný a i tam bylo dost volno :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Ertner »

Zdravím tak po týdnu sem napíšu... byl jsem tam v sobotu. S s taťkou a s jeho kamarádem (oba včelaři), oni byli spokojeni protože tam byl o jeden stánek (včelařský) navíc a já byl spokojený protože tam byly vábničky a mohl jsem si i koupit.
Lidí bylo podle všech méně než v týdnu takže to bylo v pohodě.
Podle mě povedený veletrh/výstava :wink:
Ertner
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Perník »

Patrol mi tak nějak promluvil z duše...
Já jsem rovněž navštívil Lysou v pátek dopol a dopadlo to tak jak jsem čekal, nakoupil, pokoukal, potkal pár známých, některé i několikrát, že pane Lotr :D, ...u flint zásadně neslintám, pivka jsem v tom vedru urval 2, ale rozhodně jsem se po nich nemotal, abych nedělal ostudu mnohým abstinentům v řadách přispěvatelů LF a na závěr: koupil jsem si po velmi dlouhém zkoušení klobouk o kterém ještě ten večer kamarád prohlásil, že můžu na safari :D
Prostě Lysá je stále stejná, nečekal jsem zázraky a kdo nechce ať tam prostě nejezdí
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět