kulovnice ZKK/Mauser 98

Vše o kulovnicích a malorážkách
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

kulovnice ZKK/Mauser 98

Příspěvek od michal »

Zdravím kdo se tady na fóru trochu porozhlédl tak Možná ví v jaké jsem situaci.Prodávám brokovou kozlici,kupuji dvojku a za zbytek peněz a něco k tomu bych chtěl pořídit kulovnici.Vzhledem k tomu že se jedná o první kulovou zbraň tak pořád nevím.Je mi jasné že je to všechno otázka peněz.takže nabízí se ZKK,Mauser 98( http://www.sweb.cz/lepic.jan/komiszbrane.htm ) a nebo kulobrok.Je tu ještě možnost I? 18 ale tu po přečtení několika zkušeností asi ani nebudu zkoušet.Tak snad někdo zase jednou poradí začátečníkovi z tímto zřejmě nekonečným dotazem.Díky
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Mel bych jednu nekonecnou radu Michale :-) ... na kulovnici nema cenu setrit. Cili radeji si usetri a kup si novou, peknou a hlavne plne funkcni zbran. Pokud chces zbran do 20tis ... pak moc velky vyber mit nebudes (defakto CZ, ZASTAVA, BRNO). Pokud to zvednes na 30tis. uz je to mnohem veselejsi. Tikka nebo Rosler Titan jsou dle meho lepsimi variantami. Nakupem zbrane vsak investice nekonci... montaze... puskohled. Rekneme ze neco kolem 45tis. to spravi. :P
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

...tak přesně bych si to představoval.Ale realita je bohužel jiná.každopádně díky
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Druhá a třetí nekonečná rada.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Taky se nedá šetřit na montáži. Je potřeba tam dát především to, co doporučuje výrobce, případně se dostat o třídu v kalitě výš. Taky se nevyplatí šetřit na optice - dneska nemá cenu jít u běžných loveckých ráží (medium+ mag.) do něčeho horšího a levnějšího než je Meopta. Skutečně starou a jetou pušku za tzv. dobrý ceny kupujou pro použítí "šetřílci", nebo fajn?mekři, kteří si z toho nechají postavit nějakou "delikatesu", ale zase to vyjde včetně pořizovačky základu hodně přes dvacet tisíc. Jediná šance je vyhmátnou nějakou dobrou pozůstalost, nebo něčí finační tíseň, či odběr ZP.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Michale, jeste mi napadlo. Zkus zavolat do puskarstvi Novotny (Telefon / fax : +420 220 870 702), jestli neco nemaj. Nebo se nejdriv jukni sem
http://puskarstvi.euweb.cz/pramec.htm
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Ja mam zkušenost se star?i zbrani velice dobrou,jako prvni kulovnici jsem si koupil ZKK600 7x64 od pana ktereho jsem znal.Koupil jsem ji protože jsem veděl že střilel dva srnce do roka a zbran se straral ukazkově, tot ma zkušenost ale kolik takovych koupi se podaři :?:
Ale jak ti radi ostatni nova je nova ja si koupil potom novou tikku a za nic bych neměnil.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Myslím si, že v dne?ní době lze sehnat velice dobrou starší kulovnici či kulobrokovou kozlici včetně montáže a optiky za rozumný peníz. Při současných změnách v myslivecké praxi, nejasnostech v pronájmech honiteb, zvyšování nájmů za užívání honiteb je spousta lidí, pro které se stává situace především z finančního hlediska neúnosná a řada z nich s myslivostí končí. Při koupi starší zbraně je navíc většinou Možná domluva s majitelem na odzkoušení zbraně na střelnici a pokud začíná?, vezmi s sebou někoho zkušenějšího, až Ti s nákupem poradí. Kolikrát se jedná o zbraně v perfektním stavu, jak kdyby pocházely rovnou z výroby. Co se týká montáže, ne vždy je nejlepší ta doporučovaná výrobcem. Ta je většinou pouze několikrát dra??í a není nad pevnou montáž. Tedy pokud Ti není zrovna proti srsti jít do nákupu starší zbraně. Hlavně se neukvapuj a nekup první co Ti přijde pod ruku. Na internetu je spousta stránek s inzercí zbraní, tak si v klidu najdi tu svoji. Přeji š»astnou ruku při výběru.
P.S. Předpokládám, že tím Mauserem nemyslíš to repase. To bych Ti v žádném případě nedoporučoval. :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ahoj. možnost pořídit si starší zbraň bych tak nezatracoval. Známý má starou brněnskou celopažbu 8x57JS. Letos si na ni dal v Brně vyměnit hlaveň a zrenovovat pažbu. Dohromady ho to stálo necelých 10 000Kč. Teď ta puška vypadá jako nová a hlavně je lehčí s dalekohledem než moje CZ 550 bez něj. Měl jsem ji půjčenou, když jsem jel na jelena a nemůžu si ji vynachválit. takže momentálně nějakou takovou zbraň sháním pro manželku, s tím že bych na ni dal vyměnit hlaveň na 6,5x57(65). Pokud nebudeš střílet sportovně tak si myslím, že by ti taková zbraň bohatě stačila.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

V?em opravdu moc díky za rady.Myslím si že to určitě chce čas a nechat to pořádně vstřebat.Informací je všude spousta tak radši nespěchat.Rozhodně dám vědět.
vhool

re:starší zbraň

Příspěvek od vhool »

Já bych starší zbraň nezatracoval.Dostala se mi do vlastnictví zadarmo stará M98 odstřelovačka z 2.světové války bez pažby a ura?enou mu?kou.závěr a hlaveň jako nové tak jsem ji zapažbil do starší pažby ze ZKK,přidal optiku meopta 7x50 a mam kulovnici jako víno v ráži 8x57JS.Beru ji sebou když jdu na černou na "hromadu" kde střílím do 150m a je bezvadná.byla uplně bez koroze a jsou na ni krásně viditelné i německé znaky.je z roku 1941 a bylo mi řečeno,že do roku 1943 to byly nejkvalitnější zbraně.neřeším to protože funguje opravdu super.to že nemá napínáček mi vůbec nevadí protože ho nepoužívám a nemám ho ani na jedné ze svých zbraní. :)
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

mauser 98

Příspěvek od michal »

Zdravím,pořád ještě hledám.Ale teď mám možnost koupit originál loveckého Mausera 98 7x64 s Meoptou 7x50 na klapkové montáži.Cena okolo 17 000.- puška je prý zkontrolována puškařem.Co vy na to????
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tezko soudit takhle na dalku. :cry: Dulezite je jak strili.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

Osobně jsem s ní nestřílel,ale ten pán říká že 5 ran na sto metrů do 10cm.To si myslím není tak špatné?Taky mě zajímá spolehlivost a zkušenosti s touto zbraní
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:shock: do 10cm z ruky nebo s oporou? :P Pokud s oporou je to na povazenou. Rekl bych na hranici mysliveckeho pouziti. Pro me by to byla asi katastrofa :oops:

Ale vyzkousej si ji sam. To bude nejlepsi.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Andy píše:Pokud s oporou je to na povazenou. Rekl bych na hranici mysliveckeho pouziti. Pro me by to byla asi katastrofa
Ber to tak,ze so standartnym strelivom to ujde,nie? :lol:
Odpovědět