Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Pejskové a jejich výcvik
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Peter 10 »

tibi - s tou srsťou máš pravdu. Ale môj hlaďas v pracovnom nasadení zimu nepociťuje, a to ho mám v lese skoro každý deň. Doma však s nami zdieľa teplo krbu domova :) :) . Ja norovať nechodím. Takže mi jemnejšia povaha vyhovuje. Poľujem s ním sliedením na voľno pri nohe /aj keď sa stále ešte iba učíme/ a hlavne ho chcem využiť pri príležitostnej dohľadávke. Samozrejme že to zvládne aj drsňák a aj dlhossrstá forma . Ale to už je potom aj o sympatiach :lol:
dasny
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 08.8.2008, 10:37

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od dasny »

Pánové, děkuji všem za odpovědi. Jen jsem se chtěl utvrdit v tom, že pořád ten trpaslík, je lovecký pes :D
Získal jsem pocit, že je to spíš chovaný pes pro exteriér a na lovy, se moc nehodí-všeobecně.
Koukal jsem, že spousta standartů má dost zkoušek - jsou myslivecky vedeni. Přitom ty trpaslíci, moc ne.
V každém případě to s ním zkusím a uvidím :D Není totiž nad vlastní zkušenost. Moc se mi na něm líbí, že ho "vezmeš do batohu" a jdeš.
Díky všem. Honza
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od braka »

Holky taky nosej čivavy v kabelkách.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od suhl »

Jen aby řeč nestála, když jsme porovnávali ty naše jezevce :lol: Můj std. hlaďák v 6 měsících.
http://www.youtube.com/watch?v=iS8G8bBHmE4
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Jarek Horsky »

Každý ráz jezevčíků je prostě povahově jiný.
Já bych chtěl upozornit na jinou skutečnost. U miniatur je velmi malý výběr. U standardů je prostě řádově větší chovatelská základna.
Něco také napoví výsledky pracovního poháru a ostatních soutěží KCHJ ČR: http://www.kchj.cz/
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od tibi1 »

Niečo na tom moze byt ....zvlast preto, že trpaslici podliehaju viac mode a su viac chovaní ako bytové hračky ale myslim ze ak bude odmalička lovecky vedeny bude ako kazdy iny jazvecik. Je to asi rovnaky sklz do degeneracie plemena ako bullterier a minibullterier...
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Lexa »

Zdravím. Vlastním devíti měsíční fenku drsnosrstého jezevčíka standart. Je to můj první, takže jsem začátečník. Zkoušky vloh se blíží, tak jsme skoro každý den venku a poctivě trénujem. Učíme se podle knihy JEZEVČÍK V MYSLIVECKÉ PRAXI. Vše jde dobře, zvládli jsme i poslušnost, jen mne trápí vydávání na stopě zajíce. Zajíce prožene, ale je tichá. Vůbec nehlásí. Přitom s kočkama nemá žádný problém. Tam je hlasitá až moc, hlavně v noci. Existuje na to nějaký fígl jak ji probudit, nebo to chce jen čas a začne sama. Jsem úplný začátečník, takže budu rád za každou radu. Všem moc děkuji.
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Lenka1 »

Možná jezevčice ještě bude chtít nějaký čas, aby se rozhlásila. Doporučuji vzít psa do pole na řemeni. Když uvidíte zajíce, vezměte psa do náruče a snažte se přiblížit k zajíci co nejblíž, aby pes zajíce uviděl. Když ho pes uvidí, zajíc začne utíkat, tak psa povzbuzujte a vypusťte za ním. Po pár opakováních se třeba rozhlásí.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od michal25 »

Zdravim,co treba jeste vyzkouset domaciho kralika vypustenyho pred psem z klece kdy psa hecovat pred kleci a nasledne by pomocnik kralika vypustil,nebo kralika v kleci schovat tak aby na kralika pri slideni narazil a u nej povzbuzovat jinak jestli to je mladej pejsek tak mu dat cas a chodit s nim co nejvice do zvere a dat mu sanci aby se to probudilo.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Lexa »

Díky za rady. S tím králikem v kleci jsem to zkusil. Králika našla a hlásila, že by i mrtvého vzbudila. To byla paráda. Bohužel králika jsem pustit nemohl, nebyl můj. Každopadně budeme chodit dál a poctivě prénovat. Do vloh jsou ještě 3
měsíce, tak se to snad probere.
Dotaz. Kdyby nehlásila volným hlasem, můžu i tak ke zkouškám? Snížili by ji jen body za hlas, nebo prostě neprojde. Díky.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od tibi1 »

Ked nad tym spätne uvazujem ...vzdy som mal nove stena ked dosluhoval stary skuseny pes - nikdy som nebol bez psa....do 3-4 mesiacov mal tie iste sposoby v krvi a ja usetrene nervy a čas, ostatne bolo uz len vecou vychovy a poslusnosti ale co sa tyka "lovu" - hlasenie, durenie atd šlo to automaticky, prvy šram do čumaku od škodnej docielil i opatrnost a potlacil bezhlavu utocnost...z toho mi jednoducho logicky vyplyva ze by pre teba bolo najoptimalnejsie sa stretnut s kamaratom co ma starsieho psa (samozrejme neskazeneho a bez zlozvykov) a parkrat s nim chodit spolocne von
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Zatím mám s králíko-trpasličím jezevčíkem tyto zkušenosti:

Fena Emma Gemma Vitoraz. Štěně má necelých 7 měsíců. Hmotnost 4 kg.Máma je Karkulka a její otec Dalamánek Valentinka. Nějaké lovecké vlohy by tam ze strany matky mohly být. Otec je exteriérový Američan Friedox Falling for You MW, který lov nezažil určitě 10 generací. Poslušnost je na dostatečné úrovni, chodí na vodítku u nohy, doma na dědině vedle nohy na volno, je tam menší provoz na chodníku, zvládá odložení na řemeni. Přivolání je dobré, hledá ve smíšené honitbě ve vzdálenosti okolo 100m, na přivolání přiběhne okamžitě. Před cca 10 dni našla dvě po ráně odběhlá selat do houštiny a hlásila je. Má tendenci zahlásí, vrátit se k mě a zpět ke kusu. Zalehlou černou krátce hlásí ze vzdálenosti cca 10-15m a pak ji začne vystavovat, hlásí jak se zvedne. Zvěř, pokud nezjistí vůdce, tak na ni moc nereaguje. Teplá stopa srnčího a zajíce negativní nehlásí - snad zatím. Jinak Duocacib Brno dne 22.2.2014 ve své třídě V1, ve své třídě byla jediná,ale pěkná.

http://youtu.be/P6XmmDIUuEg

http://youtu.be/kPg4mxv2HZM

http://youtu.be/Y2fVYX-plwc

http://youtu.be/OKSb4VqUMpc


Předpoklad:
Zkoušky BZH, případně BZ - vše podzim 2014. Nějaká výstava, práce na dosledech a chov. Nikdy norování. Na to jsou jiní psi - jiné silové a váhové kategorie.
Naposledy upravil(a) Josef Kuřitka dne stř 02.7.2014, 13:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Lexa »

Zdravím.
Připravuji svého ročního jezevčíka na BZ. S výcvikem jsme začli asi před dvěma měsíci. Ze začátku na barvě 6 hodin staré a každy týden jsme dvě hodiny přidávali. Postupně jsme se dostali až na 16 hodin starou. Do této doby šlo vše dobře, jezevčík vždy bez větších problémů barvu vypracoval.
Problém nastal až minulý týden, když jsem s ní chtěl udělat 18 hodin starou barvu. U nástřelu jí zajímá vše, jen barva ne. Nakonec zadaunuje a už s ní nic nehne. Musím se přiznat, že jsem ji proutkem potrestal, což byla asi velká chyba. Dnes po tydnu jsme to zkoušeli znova, ale úplně stejný průběh.
Má někdo stejné zkušenosti? Zkoušky jsou poslední červnovou sobotu, tak snad se s tím dá něco ještě dělat.
Prosím poradte. Díky.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Jarek Horsky »

Prostě ji to přestalo bavit a proutek to pořádně utvrdil. Chce to nechat ji minimálně 14 dní volno a nepouštět vůbec do lesa nebo lovit. Musí se do lesa těšit!
Pak navnadit na konci něco opravdu žádoucího. Bez jakéhokoliv nátlaku a v absolutním klidu se ji pokusit dovézt po kraťoučké stopě na konec s řemenem či bez. Jde o to aby pochopila co je na konci. Popravdě řečeno pokud je trochu lovec tak je nejlepší něco živého v kleci :)
Hned jak dojde na konec a pořádně si zařádí!!! Tak jít na řádně dlouhou stopu. Nebrzdit, tolerovat nepřesnosti, jenom musí držet směr stopy. Na konci musí být ta samá účinná návnada! Nechat vyblbnout.
Hlavně na stopě za každou ptákovinu chválit. Prostě dělat herečku aby poznala jak moc jí to jde.
Stáří barvy není až tak podstatné. Podstatné je zda ji křižovali stopy jiné zvěře!
Bohužel co se za 1 sekundu pokazí se pak léčí několik měsíců 8-(
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Lexa »

Tak to dobře dopadlo. Nechal jsem ji 14 dní volno, jen chodili na krátké vycházky kousek za barák.
V pátek ji nakapal barvu a v sobotu před polednem jsme vypracovali. Jezevčice opět projevila zájem a stopu s menšími
nepřesnostmi vypracovala.
Moc se mi ulevilo, že to tak dopadlo.
Díky za radu.
Odpovědět