Doporučte něco pro sportovní střelbu

Vše o brokovnicích
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od motolada »

máte někdo nějaké info k tomuhle http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/23 ... u-kozlici/
Nikoho jsem stím na střelnici neviděl,i když ta reprezentace tam zní slibně.
Bude se na to dát sehnat nějaké díly?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Lotr »

To co tam píšou je pravda, ale je to velmi omezená série zbraní a docela by mě zajímalo, kde k ní prodávající přišel. Díly na to neseženeš, pokud nemáš kontakty do Ruska. Já bych to viděl spíš jako sběratelskou raritu, než jako flintu na sport.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od kojot »

4motolada: Rychle se přeorientuj na něco jiného. Zbraně z Ruské Tuly jsou jako auta z Rumunska. Nenadchnou, neurazí, svůj účel splní, ale moc si jich skrze závady neužiješ. Jednu jsem doma měl.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
jiprok
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15.7.2011, 10:20

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od jiprok »

Já jsem rumunskou flintu neměl, ruských hodně a i po více jak 100 letech fungují bez závad. Jsou pěkné strohé a účelné. Ta puška patří materiálově mezi velmi kvalitní zbraně, ale je na skeet a lovecké kolo.
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od gewarosse »

Kdybych si zrovna nekoupil zbraň svých snů, jdu do toho. Střelecky to má určitě co nabídnout a navíc je to sběratelská rarita.
To se nedá vůbec srovnávat s těma sračkama, co Tula vyrábí teď.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od precechtel »

té flinty bych se nebál, jistě je velmi kvalitní a pokud by nastal v něčem problém, šikovný puškař vše opraví. Osobně znám pána přes šedesát roků. co střílí 30 let se sportovní verzí Bajkala lovecké kolo, na okresní úrovni pravidleně vítězí, flintě říká Carevna, nevyměnil by ji za žádnou na světě, jeho vrstevníci ostříleli Zetháčka a Brno Super a dnes střílí Brovningy a pod. a on stále střlí Carevnou, pokud vím, měl ji jedenkrát na repasi střívek. Sám od dubna 2000 používám IŽ 27 EM-1C-M, pět výměnných čoků, r. 12/76, ,verze pro Německo, koupeno přes Frankonii, jak lovecké kolo tak lov, naprostá spolehlivost, v prvních letech šla na střelnici z ruky do ruky, každý si ji chtěl zkusit, všechno přežila, dala tisíce ran, teprve v r.2011 výměna zápalníku na horní hlavni, oklepaný směrem k bicímu kohoutu. Nechválím svůj ohon, jenom konstatuji svou zkušenost s ruskou zbraní. Jinak mám ještě zkušenosti s ruskými jednuškami, našimi ZH, ČZ-UB, ZP, Brno Super. Také by mně zajímala historie té nabízené zbraně. F.
politice a politikům zmar
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od GGreen »

Dnes jsem dostal zajímavou nabídku na koupi brokové kozlice Browning Citori, máte s ní někde nějaké zkušenosti, čí ji můžete srovnat s ostatními zbraněmi této kategorie?Podotýkám, že jsem opravdu začínající střelec.Děkuji
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od knoby »

Zdravím, co byste řekli k této zbrani? Má cenu to pořizovat? Je to skeetový speciál. Zamýšlené použití - skeet (lov. kolo), max. parkur..
http://armyeshop.cz/detail-zbrane-pouze ... zbaleno=50
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od motolada »

Chtělo by zjistit jak je stará.Pokud nemá čoky,tak ji to dost omezuje jen na jedno využití tak jak naše zbraně.
Jinak na parkur je nejvhodnější pářenec mezi skeetem a trapem,takže ani 76 ale ani 60cm
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Lotr »

Brokovnice Simson Suhl lze řadit mezi kvalitní zbraně německé produkce, ale pokud to má opravdu čistě skeetové zahrdlení, tak tím budeš omezen pouze pro tuto disciplínu. Sám jsem měl takto ruskou brokovnici se skeetovými hlavněmi a na trapu jsem měl už problém něco trefit. Na hony to taky moc není, když střílíš na větší vzdálenosti, je větší riziko poranění zvěře. Pokud to opravdu chceš jako speciál, tak do ní, samozřejmě pokud je to v dobrém technickém stavum, s klidným svědomím jdi.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od precechtel »

za ty peníze bych to bral, někteří mí známí i loví drobnou skeetovými flintami, jenom loví hrubším brokem a velmi uspokojivě, pokud je to na loveckou vzdálenost, tj. když nestřílí na 40 metrů.
politice a politikům zmar
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od cejlon »

Osobně se mi zdá cena podezřele nízká.
Všechno ostatní jsou spekulace....................
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od knoby »

Zdravím.. Ta kozlice je v naprostém pořádku. Je bez vůlí, hlavně zrcadlo, není nic opravované ani nějaké předělávky. Chodím okolo do práce a měl jsem ji už několikrát v ruce. Znám i její historii.. Je to po důchodci, který zemřel a jeho žena(důchodkyně) to teď prodává jako pozůstalost..Ono se to má asi tak, že vedle v regálu stojí rusandy a pokud někdo shání kozlici, raději sáhne po baikalu s čoky a aut. pojistkou než po tomto speciálu..
Odpovědět