Puškohled se šínou pod objektivem

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od kounek »

Mám takový dotaz,

hledal jsem po různu na internetu, včetně oficiálních stránek Zeiss Swarovski, Docter, Leupold, ale nikde jsem nenašel takový puškohled, který by měl šínu i pod objektivem (našel jsem pouze se šínou pod tubusem), tedy by byl vhodný pro usazení bez objímky na Suhlskou montáž. Přeci jenom by vypadalo na flintě líp kdyby ten puškohled neměl vepředu na objektivu o průměru 56 obrovskou objímku... Vím že v minulosti se takovéto puškohledy vyráběly, viděl jsem pár starších modelů Zeiss, ale co v současnosti?

Pokud byste někdo věděl, který puškohled se v tomto provedení vyrábí, popřípadě kdo jej nabízí, poraďte prosím...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od Hirc »

Ahoj, jsem si docela jistý, že dneska šína pod objektiv nedělá.
Musel bys zkusit leda nějaký starší kousek třeba z Egun.de
Co se estetiky týče, tak mě osobně ta objímka přijde hezčí než "zub" šíny - zejména v kombinaci s 50tkou nebo 42kou.
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od zmijak »

Ahoj, koukal jsem na stránky KAPS optik a se šínou pod objektivem je tam vyobrazená 6x42. Jestli je takto řešená šína i u modelů s větším průměrem objektivu, to se musíš zeptat nějakého prodejce. Třeba Bučok zálesák Horažďovice nabízí kompletní sortiment KAPS.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od kounek »

Díky za informaci, poslal jsem dotaz jak k Zálesákům, tak přímo k výrobci do Německa, tak jsem zvědav jaký bude výsledek...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od kounek »

Tak myslím že už sem můžu výsledek pátrání po puškohledu Kaps napsat, protože doba už je to dost dlouhá.

Zálesák buďto nic nezjistil nebo nekomunikuje.

Od Kapsu mi sice odepsali, ale dozvěděl jsem se taky kulový, protože se mě akorát zeptali, jestli jsem obchodník nebo koncový uživatel, když jsem jim napsal že jsem koncový uživatel tak už mi znovu neodepsali. Asi jim o zákazníka nejde, zřejmě jim nestojí ani za odpověď.

Takže jednání jak za korunu p...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od Myslivec Milda »

kounek píše:Mám takový dotaz,

hledal jsem po různu na internetu, včetně oficiálních stránek Zeiss Swarovski, Docter, Leupold, ale nikde jsem nenašel takový puškohled, který by měl šínu i pod objektivem (našel jsem pouze se šínou pod tubusem), tedy by byl vhodný pro usazení bez objímky na Suhlskou montáž. Přeci jenom by vypadalo na flintě líp kdyby ten puškohled neměl vepředu na objektivu o průměru 56 obrovskou objímku... Vím že v minulosti se takovéto puškohledy vyráběly, viděl jsem pár starších modelů Zeiss, ale co v současnosti? Pokud byste někdo věděl, který puškohled se v tomto provedení vyrábí, popřípadě kdo jej nabízí, poraďte prosím...
.......................................................................................................................................

Pane kolego, řešení je prosté . Jmenuje se otočná-švenk montáž. Pro Merkel ji vyrábí fa. Recknagel. puškohled se "šínou - railem" je budoucnost. Je pevnější a stabilnější než kroužky. Stará Klasika - jednoháková suhlaská montáž nelze udělat jinak, než přední velký kroužek na objektivu, páč ji sundáváš a nasazujež ve čtvrtkruhu, shora dolů. Jinak to nejde. Kdežto švenk, chodí bokem a vyrábí se mnoho druhů montáží. Pro MERKEL ji dělá EAW a Recknagel = robustnější. Na své zbrani musíš mít "přípravu" na montáž od výrobce. Optika = Na takový kanón jednoznačně Swarovski-rail . Proč ? Protože Swarovski na rozdíl od levných-lidových rádoby značek vyrábí "tělo" puškohledu z plného materiálu obráběním, nikoliv z odlitků a dolisovávání. Výsledek je, že Swarovski má silnější tubus, z lepšího materiálu, všude stejný a bez vnitřního pnutí materiálu a zeslabení tubusu v prolisech. Taky přesnot výroby 8.mikronů nemá krom špičkového Zeiss nikdo. Zeiss ale nemá 6x zoom a tak kvalitní HD skla. proto Swarovski.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od kounek »

no s tou suhlskou montáží si dovolím oponovat, vyrábí se i obrácená suhlská montáž, tedy že se odjistí přední kámen a puškohled se vyklopí dozadu, tedy nemusí být objímka na objektivu, ale můžou být obě objímky na tubusu, třeba i na té swarovácké liště, a v mém případě, tedy zlamovací kulové kozlice by to bylo ideální. Jenže já to sháním na starou flintu, kde je už z výroby suhlská montáž na hlavni a vypadá to dobře, je to taky ryté ve stylu celé zbraně takže bych na to prostě chtěl nějakou klasiku, proto jsem se po tom ptal....

Jinak samozřejmě s tím swarovskim souhlasím, kvalitní puškohledy za kvalitní ceny...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od kasari »

Myslivec Milda píše:
kounek píše:Mám takový dotaz,

hledal jsem po různu na internetu, včetně oficiálních stránek Zeiss Swarovski, Docter, Leupold, ale nikde jsem nenašel takový puškohled, který by měl šínu i pod objektivem (našel jsem pouze se šínou pod tubusem), tedy by byl vhodný pro usazení bez objímky na Suhlskou montáž. Přeci jenom by vypadalo na flintě líp kdyby ten puškohled neměl vepředu na objektivu o průměru 56 obrovskou objímku... Vím že v minulosti se takovéto puškohledy vyráběly, viděl jsem pár starších modelů Zeiss, ale co v současnosti? Pokud byste někdo věděl, který puškohled se v tomto provedení vyrábí, popřípadě kdo jej nabízí, poraďte prosím...
.......................................................................................................................................

Pane kolego, řešení je prosté . Jmenuje se otočná-švenk montáž. Pro Merkel ji vyrábí fa. Recknagel. puškohled se "šínou - railem" je budoucnost. Je pevnější a stabilnější než kroužky. Stará Klasika - jednoháková suhlaská montáž nelze udělat jinak, než přední velký kroužek na objektivu, páč ji sundáváš a nasazujež ve čtvrtkruhu, shora dolů. Jinak to nejde. Kdežto švenk, chodí bokem a vyrábí se mnoho druhů montáží. Pro MERKEL ji dělá EAW a Recknagel = robustnější. Na své zbrani musíš mít "přípravu" na montáž od výrobce. Optika = Na takový kanón jednoznačně Swarovski-rail . Proč ? Protože Swarovski na rozdíl od levných-lidových rádoby značek vyrábí "tělo" puškohledu z plného materiálu obráběním, nikoliv z odlitků a dolisovávání. Výsledek je, že Swarovski má silnější tubus, z lepšího materiálu, všude stejný a bez vnitřního pnutí materiálu a zeslabení tubusu v prolisech. Taky přesnot výroby 8.mikronů nemá krom špičkového Zeiss nikdo. Zeiss ale nemá 6x zoom a tak kvalitní HD skla. proto Swarovski.
Možná by bylo dobrý, aby sis pravidla fóra přečetl ještě jednou...
To, že popisuješ zážitky a věci, s nimiž tu většina nemá zkušenosti " svým" stylem, je tvoje věc. Vypovídá pouze o tvém postoji a charakteru. Ale že tu píšeš věci zavádějící, nebo vysloveně nesmysly, to je na ban.
Např. nechápu, podle čeho usuzuješ, že 7x64 je prostě lepší, než 8x57 JS. To je jako kecy u piva. V čem lepší ? S tovární, nebo custom municí? Na jakou zvěř? V jakém terénu?
Totéž mě nadzvedlo u optiky. Všechno, co není Swarovski je "lidová" optika. Tomu snad ani sám nemůžeš věřit? :shock:
Podívej se na stránky Zeissu a uvidíš, jaký rozsah maj jejich zoomy. Kam se ten Rakušák hrabe. A přesto je dražší. Takže do něj bych nešel.
Taky se podívej, kolik špičkových střelců používá Swarováka... A jestli ti ani tohle nestačí, je k dispozici dost testů v německých časopisech. Swarovski se tam umísťuje. Ale nevyhrává... :wink:

Omlouvám se za OT. Víc reagovat nebudu.
Ulkomaalainen...
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od Myslivec Milda »

kasari píše:
Myslivec Milda píše:
kounek píše:Mám takový dotaz,


Možná by bylo dobrý, aby sis pravidla fóra přečetl ještě jednou... To, že popisuješ zážitky a věci, s nimiž tu většina nemá zkušenosti " svým" stylem, je tvoje věc. Vypovídá pouze o tvém postoji a charakteru. Ale že tu píšeš věci zavádějící, nebo vysloveně nesmysly, to je na ban.

Např. nechápu, podle čeho usuzuješ, že 7x64 je prostě lepší, než 8x57 JS. To je jako kecy u piva. V čem lepší ? S tovární, nebo custom municí? Na jakou zvěř? V jakém terénu?

Totéž mě nadzvedlo u optiky. Všechno, co není Swarovski je "lidová" optika. Tomu snad ani sám nemůžeš věřit?
Omlouvám se za OT. Víc reagovat nebudu.
......................................................................................................................................
1) Proč musíš vždycky hodnotit podle svého subjektivního já druhé lidi ?
2) Usuzuji podle svých letitých zkušeností a podle toho co jsem viděl, a že toho nebylo málo. 7x64 není odvozená od vojenské munice, ( 8x57 JS ) ale je konstruována jako lovecká . V čem je lepší ? Podívej se na stránky : www.rws-ammunition.com nebo na stránky : www.brenneke.com Porovnávej stejné střely , např. EVO a TOG u kalibru 7 x 64 a kalibru 8 x 57JS.
3) Nikde jsem nenapsal, že úplně "všechno" co není Swarovski je "lidová optika" . To je jenom tvoje soukromá spekulace a výklad napsaného. Na druhou stranu je pravda, že jak Zeiss tak Meopta mají výrobní řady levné optiky, která má původ v Asii. Taky je to napsané v katalozích. Buďto Vyrobeno v: nebo Smontováno v: Pro Leupold to platí snad nejvíc. Jenom pár modelů není z Asie.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od Myslivec Milda »

kounek píše:no s tou suhlskou montáží si dovolím oponovat, vyrábí se i obrácená suhlská montáž, tedy že se odjistí přední kámen a puškohled se vyklopí dozadu, tedy nemusí být objímka na objektivu, ale můžou být obě objímky na tubusu, třeba i na té swarovácké liště, a v mém případě, tedy zlamovací kulové kozlice by to bylo ideální. Jenže já to sháním na starou flintu, kde je už z výroby suhlská montáž na hlavni a vypadá to dobře, je to taky ryté ve stylu celé zbraně takže bych na to prostě chtěl nějakou klasiku, proto jsem se po tom ptal....
Jinak samozřejmě s tím swarovskim souhlasím, kvalitní puškohledy za kvalitní ceny...
Promiň spekuloval jsem podle toho Merkela který máš na svém profilu. Samozřejmě že lze udělat "Suhlskou", jednohákovou montáž obráceně. To znamená, že deska pro háky je vzadu a uzamylací destička ve předu. Potom se otevírá a odemyká vzadu a ne klasicky. Z hlediska konstrukce montáže je to jedno. dobře se to dělá na kulatý tubus, na šínu s tím nemám zkušenosti. Co se týká rytin, není problém kontaktovat třeba Davida Brixiho z Mohelnice a nechat si porýt nové díly montáže v duchu a stylu stávající zbraně.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od losthorizon »

Kaps puškohledy se šínou dělá. Více SZ, nehodlám se účastnit další debaty plné nesmyslů a demagogie.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od figi »

Ta "obrácená" suhlská montáž se jmenuje " Videňská montáž " :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od Zbrojovák »

kounek píše:no s tou suhlskou montáží si dovolím oponovat, vyrábí se i obrácená suhlská montáž, tedy že se odjistí přední kámen a puškohled se vyklopí dozadu, tedy nemusí být objímka na objektivu, ale můžou být obě objímky na tubusu, třeba i na té swarovácké liště, a v mém případě, tedy zlamovací kulové kozlice by to bylo ideální. Jenže já to sháním na starou flintu, kde je už z výroby suhlská montáž na hlavni a vypadá to dobře, je to taky ryté ve stylu celé zbraně takže bych na to prostě chtěl nějakou klasiku, proto jsem se po tom ptal....

Jinak samozřejmě s tím swarovskim souhlasím, kvalitní puškohledy za kvalitní ceny...
Dopuručuji taky otočný recknagel. S tím, že do rybiny po kameni na přední háky se vloží nový kámen (švenk) a dozadu místo suhl supportu normální kus s rybinou na zadní drápky toho recknagelu. Takto se to běžně dělá. Anebo, což bude dražší a méně universální řešení je udělat na míru novou suhl montáž do původních kamenů na konkrétní jednu optiku. Nové optiky se s šínou na objektivu, pokud vím, nevyrábí.

A k té vídni či co to bylo, měli to jen ze začátku Mannlicher-Schönauer kulovnice, funguje to dlouhodobě spolehlivě jen do určitého výkonu zbraně a hmotnosti optiky. Klasická Suhl montáž v normálním provedení (háky v předu), když je udělaná tak jak má, zvládá vše až do "tropických" ráží - tam je ale většinou vždy použita lehčí forma optiky.
Obecně se dnes recknagel s prstencem hodnotí jako nejpevnější a najstabilnější snímatelná sériová montáž. Běžně používá fa.Mauser na M98 Magnum apod.
http://www.mauser.com/Grand-Big-Five.226.0.html?&L=1
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne úte 16.8.2011, 11:48, celkem upraveno 2 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2051
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od lovec »

Treti krat, snad naposledy, .......ale vyrabaju:

http://www.kaps-zielfernrohre.de/en/index.php

Modely z linie Classic Line sa daju objednat zo sinou na objektive (konkretne pre znameho som daval prave taky, bol to 2-8x42). Co sa tyka kvality mechaniky a skla, Kaps je totozny napr. so Schmidt&Bender.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Puškohled se šínou pod objektivem

Příspěvek od kounek »

Zbrojovák píše: Dopuručuji taky otočný recknagel. S tím, že do rybiny po kameni na přední háky se vloží nový kámen (švenk) a dozadu místo suhl supportu normální kus s rybinou na zadní drápky toho recknagelu. Takto se to běžně dělá. Anebo, což bude dražší a méně universální řešení je udělat na míru novou suhl montáž do původních kamenů na konkrétní jednu optiku. Nové optiky se s šínou na objektivu, pokud vím, nevyrábí.
ml?&L=1
Vyměnit ty kameny suhlské montáže za otočnou montáž jsem měl původně v úmyslu, jenže jsou od sebe moc vzdálené, takže když si k nim přiložím svůj puškohled tak aby mi přední kámen vyšel na přední kroužek na tubus, který bych posunul co nejblíže k objektivu, tak bude ten puškohled moc vepředu a nešlo by se do něj koukat, proto jsem chtěl zjistit, jak je to s těmi puškohledy se šínou...

Bohužel mě ale mrzí že mi oficiální cestou nikdo neodpověděl, tím mám namysli Kaps. V jejich oficiální webové nabídce je se šínou pod objektivem jen jeden.
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Odpovědět