Brokové automaty

Vše o brokovnicích
Odpovědět
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: automat

Příspěvek od TT33 »

tombr.a píše:No to ja vi mze automat se rika pouze jen mezi myslivci ale mel jsem za to ze kdyz prodava lovecke zbrane tak by mohl vedet co chci.Jo a mimochodem je to prodejan v brne drive to byl kozap,ted se to jmenuje jinak.Ten prodavac je zrejme takhle neprijemnej porad :roll: co jsem slysel.
Ber to s rezervou, určitě je to jenom zaměstnanec a jestli dříve prodával preclíky a na tohle místo potřeboval skupinu D... tak to musí dát najevo. Podobná situlace byla dříve v podnikové prodejně S&B ve Vla?imi, prodavačky bez zájmu o prodej a znalostí prodávaného zboží pořídili hned každého otrávit, připadalo mi to jako, "proč by se měli snažit prodávat, když mají stálý plat a zákazníci je nutí pracovat", od té doby jsem tam nebyl.... třeba je to lepší... :lol: :lol: :lol:
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Ten obchod se jmenuje Aviko. Nevim kteryho borca myslite, treba je jich tam vic, ale ten kteryho jsem tam chytl ja je v pohode - dycky dobre poradi.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 17:59, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lotr »

Včera jsem měl možnost na střelnici vyzkoušet ruský brokový automat MP153. Brácha si ho koupil v komisi jako pracovní flintu a tak jsme ho vzali vyzkoušet. Střílel se automatický trap. Střelivo S&B, 28g, kupodivu za celý závod žádný selhač, automat dobře vyhazuje, přesnost dobrá. Po závodě jsem si ho půjčil na vyzkoušení. Flinta není ještě moc oběhaná, ovládání je ještě trošku tuhé, ale pažba mi dobře seděla, při hození do ramene pažba dobře dosedne. Přesnost až překvapivá, z prvních 5-ti ran 3 holubi na první ránu prach, 4 holub první ranou minela, druhou ranou prach. Na to, že nejsem na automat vůbec zvyklý, jsem byl velmi příjemně překvapen. Jenže na střelnici lze předpokádat, kam holub poletí. Uvidíme za 14 dní na prvních kachnách. Automat má komoru 89 mm, brácha už nakoupil ultramagnumy Fiochi, 1 patrona 18 Kč, to bude drahá sranda, 3 patrony fuč a kachna, pokud nedostane infarkt z kupy broků, co kolem ní profrčí, bude v trapu :D Nicméně jsme zvědaví, co to s ním bude dělat, zpětný ráz, přesnost zásahů atd, i když už teď je jasné, že s nimi nebude střílet pořád, zůstane u klasických loveckých nábojů 3,5 - 4 mm, délka 70 mm.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 17:59, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Brokové automaty

Příspěvek od egon »

Zdarec nevim co mas za automat,ale u MP153 sundas pred pazbi a tam je regulator na tlak plinu tak ho povolis smerem k hlavni ale vetsinou to tam je napsany a 24g to bude vyhazovat
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:00, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Brokové automaty

Příspěvek od egon »

Kdyz sundas pred pazbi tak pod hlavni je kus takovy trubice v ktery je neco jako pruzina ,kterou povolis nebo pritahnes a tim nastavis vyhazovani nabojnic.Ale podivejse jestli mas ktomu dva klice jeden na choky a jeden na tu regulaci a budes vydet hned.Ale jestli ten automat je novy tak to dela nez se opotrebuje pak to bude vyhazovat aji 24g vic ti neporadim zdarec
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:00, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Toma »

Proč je omezení na tři náboje?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lotr »

Evropská unie, kecá nám už i do toho, kolik máme nábojů v zásobníku.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Brokové automaty

Příspěvek od psdk »

Tak přidám taky osobní zkušenost.
Měl jsem ČZetu v ráži 12/65, 16/65 i 20/65 a pro všechny tři platilo, že se mi sekaly i s plastovým střelivem, problém byla i okolní teplota v mrazu se jim vůbec nechtělo přebíjet. Vypadá to dost trapně, když člověk na tahu na kachny po první ráně záčne lomcovat s flintou-problém byl v tom, že ta prázdná nábojnice zůstala v okýnku a mezitím už to podávalo druhou a to pak rozšmodrchat .... , zmrzlýma prstama je to úplně lahoda. Nicméně kamarád má ČZtu 20/65 kterou snad nikdy nečistil a šlape mu jako hodinky. Asi dost záleží na konkrétním kusu, ale když jsem je všecky prodal tak sem měl největší radost.
Jiné kafe byl stařičký FN v ráži 16/65 - radostně střílel i municí 67,5mm dlouohou, na střelnici jedna radost, mechanicky krásná zbraň, oproti ČZetě na pohled lépe zpracovaná.
Teď už mám jen FN v 12/70, výroba někdy ze šedesátých let, krásná fungující s jakoukoli municí, ale nějak mě ty automaty s postupujícím věkem neberou. Stejně pokud netrefím prvníma dvěma ranama tak pak už pálím jen pánubohu do oken a plnou palebnou kapacitu jsem snad nikdy nevyužil nehledě na to, že podle zákona o myslivosti to nejde v plné kapacitě používat.
Chodil jsem s tím jen sem tam na tahy a na střelnici a na lovy na straky vrány a takovou havěť.
Kdyby o ten FN někdo měl zájem tak jej klidně pustím do světa
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
vejce

Re: Brokové automaty

Příspěvek od vejce »

Prosím o cenu toho FN,děkuji
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od martinh »

Měl bych prosbu. Chtěl bych si pořídit brokový automat baikal MP 153. Chtěl bych novou zbran. Jak je to s nákupním povolením?Dojdu na Policii(Krajské ředitelství), oni mi vydají nákupní povolení a já si mohu koupit tuto zbran kde chci a popř. jakou chci(myslím tim delku hlavne, komory a pod...)? Nebo je to tak že se domluvím s prodejcem a musím na Policii sdelit přesne údaje o zbrani a oni mi vydaj povolení na ten konkrétní kus zbraně? děkuji za odpovědi
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:01, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Odpovědět