Hony 2011

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Hony 2011

Příspěvek od motolada »

3. u nás 6 kohoutů,vše do tomboly,3. hon zrušen
10. u sousedů 5 kohoutů,2 zajíci,vše do tomboly
S drobnou je to všude kolem bída až katatrofa,hony už beru jako ozdravnou procházku..

Naháňky na černou se celkem daří(tam kde mají větší plochy lesa)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Hony 2011

Příspěvek od dalas »

dnešní 4. hon: 16 zajíců (na 3 honech ze 4. se střelilo po 16 zajících :D ), 4 kohouti a jedna skalačka. Celkem máme 86 zajíců. Ještě nás ale čeká 5. hon. Loňských čísel ale nedosáhneme, to je jisté.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hony 2011

Příspěvek od Perník »

Ač předpověď počasí na sobotu nevěstila nic dobrého a celý týden jsem bojoval z nachlazením, přeci jen jsem vyrazil na pozvání přítele Lotra na hlavní hon MS Pátek do Strádonic. Cestovali jsme od nás 4, takže nálada byla od rána výborná a ani špatné počasí nám ji nemohlo pokazit. Ráno nás v Hostinci pod rozhlednou uvítal plný výčep myslivců, což dávalo tušit že účast lovců bude hojná. Následoval nástup, při informaci co se bude lovit vzbudil usměv přežblept pana hospodáře, že kromě bažantů a zajíců budeme lovit prase černé... to později vedlo k žertům, proč nebyl uloven ještě další kus černé zvěře,.. protože byl zrzavý, nikoliv černý! :D . Poté jsme vyrazili do honitby, počasí nám přálo a vyjma větru nás nepočastovalo jedinou přeháňkou. Odměnou za snášení větru, byl nádherný výhled na "vyfoukané" kopce Českého Středohoří.
V prních 2 lečích jsme procházeli části honitby, kde se očekávala drobná a hlavně v závěru druhé, kdy z rákosí vylétlo asi 9 slepiček, ukázala že tu ještě nějaká drobná je. V dalších lečích jsme se již soustředili na lov zvěře černé. Podařilo se ulovit 6kusů a dost zvěře, hlavně v leči třetí ještě uteklo. I tak byli myslím domácí spokojeni. Po ukončení honu leželo tedy na výřadu 6 prasat, 2 zajíci a 2 bažantí kohouti.
Po výřadu nás již přivítal vytopený a vyzdobený sál v hostinci a očekávání Poslední leče. Ta začala okolo osmé a měla parádní atmosféru, ...skvělá hudba, předávání diplomů úspěšným lovcům,vůdcům LUP, zůčtování jedné letošní Lotrovy sázky :wink: , tombola (pro mě s tradiční úspěšností 0 :D )atd. Co dodat, ze Stradonic jsme odjížděli poslední a doma jsem byl až v půl čtvrté, ale s tím že jsem zažil zase jednu parádní mysliveckou akci a užil si spoustu srandy. Kamile, díky za pozvání!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Hony 2011

Příspěvek od Lotr »

Já děkuju kamarádovi Perníkovi za vyhodnocení našeho musím říct zdařilého hlavního honu.Za hojné účasti hostí, zejména kolegů a kamarádů Perníka a Lesomila zde z fóra jsem trošičku s obavami zahajoval náš hlavní hon. Obavy z počasí a nízkých stavů drobné zvěře se naštěstí ukázaly jako plané a nakonec byli všichni myslím spokojeni. Hosté ulovili převážnou část černé zvěře i drobné zvěře, i já jsem dal jednu úspěšnou ránu na bažantího kohouta. Druhá část honu se nám také vyvedla. Král letošního lovu ulovil dva kusy černé, dekorovali jsme nejúspěšnějšího vůdce loveckého psa, odměnili jsme oba honce. Sázka s Perníkovou kolegyní z jejich MS o ulovení srnce mě stála soudek plzeňského pivečka :D , ovšem sázka mezi myslivci je sázka mezi myslivci a slušelo se přiznat porážku v kolektivu mysliveckých kamarádů. Kapelu jsme museli ještě podplatit, aby přidali ještě hodinku, protože vidět roztančeného Perníka je taky pěkný myslivecký zážitek :D a když zavírat sál, tak kolem půl třetí ráno :D Tomáši jsem rád, že se nám akce zdařila a Vám hostům že se líbila. Lovu zdar!
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Hony 2011

Příspěvek od Lesomil »

I já touto cestou děkuji příteli Lotrovi za pozvání na jejich hlavní hon, který byl vždy, co si pamatuji, z honů nejůspěšnější. Moc se mi u nich líbilo. Jen bych maličko Lotra poopravil a to v tom směru, že nejen Perník byl roztančený...... Sám dvoumetrový Lotr řádil na parketu jako tornádo a v ničem si nezadal se ženskými tancujícími na stolech.....! Sám totiž taky slavil.... Nezaznamenal jsem na Poslední leči jedinou hádku, jen úsměvy a spokojenost. No, popichování tam nějaké bylo, ale jen při losování tomboly :wink: :D , která byla mimochodem velice bohatá!!!!! Prostě jako v té pohádce.... : "A kdyby muzikanti nepřestali hrát, tak tam tancují dodnes" .....!!!!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hony 2011

Příspěvek od Petr1970 »

v sobotu poslední letošní hon, pěkné sněhové počasí, vítr, naštěstí spíše v lesích, poslední leč s pasováním..
pro pobavení přidávám místní pěvecký sbor, vůdci to pak zaplatili pro rušení :-), lepší až od půlky, celkem 55 cteřin
http://www.supload.com/listen?s=xRTVPT
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Hony 2011

Příspěvek od Lotr »

To známe, že jo kluci :D Můj Argo zpíval ráno, já jsem s kamarády zpíval večír :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Hony 2011

Příspěvek od Bord »

Ani se těm psům a jejich hudebnímu doprovodu nedivím já bych vil s nima :D bo těm trubačům v lepším případe zamrzaly nátrubky nebo bohatě užívali placatky :)
8x57JRS,bordík
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Hony 2011

Příspěvek od dalas »

Včera poslení 5. hon v roce 2011. Uloveno 29 zajíců a jeden kohout. Takže v roce 2011 bylo celkem uloveno 115 zajíců a 17 kohoutů. Myslím, že na současnou Vysočinu to není nejhorší. Co je ale důležitý, podle toho, co uteklo a podle stop na vzácném sněhu je přeživší drobné dost.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Hony 2011

Příspěvek od precechtel »

na Štěpána byl u nás poslední velký hon, 44 střelců, 10 psů, 6 honců, ulovili jsme 43 zajíců, 27 bažantů, původně jsem plánoval 5 lečí, s ohledem na výsledek jsem to zastavil po čtvrté leči a už jsme zatáhli jen hospodu. Výsledek výborný, nálada rovněž, vše proběhlo, jak mělo, myslivecký soud, tombola. Po letech jsem odcházel z hospody, když byla "na ježka" židlemi nahoru. Šel jsem druhý den do zaměstnání, tak jsem pití moc nedal.....Uplynulou sezonu hodnotím jako vydařenou, byť sousedé ze všech stran jsou úlovky zhruba na polovině loňského roku, my si držíme standard, ale chce to sebekázeň a zastavit hon včas, abychom v příštím roce měli kam jít. Následně za tři dny jsem projel a procoural revír, měl jsem dobrý pocit při pohledu na to, že zajíců zůstalo dost. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Hony 2011

Příspěvek od Lotr »

Náš včerejší poslední hon, léta nazývaný "ozbrojenou procházku" dopadl tak, jak má ve svém názvu. S hospodářem jsme se dohodli, že drobnou už lovit nebudeme, pouze černou a škodnou. Takže bažanti v krásném slunečném počasí létali nad našimi hlavami a přiváděli k zoufalství lovce, co měli s sebou brokovnice, nás ozbrojené kulovnicemi přivádělo k zoufalství to, že sice celý revír je poznamenám pobytovými stopami od černé, ale nikde ani štětina. Neulovili jsme vůbec nic, zato jsme se pěkně prošli, užili jsme si dne, pochutnali si na buřtech a v dobrém slova smyslu ukončili sezonu. Sice jsem dostal větví přes oko a teď ho mám krvavé, můj pes se napil vody z louže a pozvracel podlahu hostince, kterou jsem pak musel uklidit :roll: :D , ale i tak, hodnotím náš poslední hon kladně. Vůbec to přeci nebylo o tom, něco ulovit, ale bylo to o tom, sejít se naposledy v roce a užít si den. A do příští sezony, která začala zrovna dnes, Vám všem přeju "Lovu zdar!"
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Hony 2011

Příspěvek od kabát »

Taky jsem měl možnost podívat se na pár honů, z pohledu honce a vůdce psa.
Řekl bych, že v oblasti kynologie je spousta prostoru a je mi líto, kolik lidí se uchýlilo k používání elektrických obojků.
Je to smutné zvlášť když vidím velice dobrého psa a hodně podprůměrného vůdce s ovladačem v kapse.
...............
Nejkrásnější hon - 84 zajíců a 35 kohoutů ve volnosti, asi 35 střelců, výborná organizace, príma parta.
Zvěře je rok od roku míň a nedivím se, kde se intenzivně nestarají a netlumí škodnou tam to jinak vypadat nemůže.
V našem sdružení jeden tradiční hon, tradičně jsme zajíce ani neviděli.
A tak vzkaz pro ty, co drobnou ještě mají, pečujte o ni jako o oko v hlavě.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět