Semeno kapusty

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Semeno kapusty

Příspěvek od jakub203 »

Kolegové,

máte prosím někdo tu?ení kde se dá sehnat semeno kapusty? Nejlépe krmná na myslivecké políčko.

Díky moc!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od včelák »

No mně by to také zajímalo, prípadně i zkušenosti s pěstováním ono to není tak jednoduchý -co jsem viděl.Ale na vysokou je to fakt magnet
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od Perník »

Krmná kapusta se dá běžně sehnat v zahrádkářských prodejnách. Nabízí to i velkoobchody (Oseva, Unisem), ale málokdo ti chce prodat jen pár kilo. Rozdíl je i v cené, v zahrádkáři to bude okolo 600,-za kg, ve velkoobchodu zhruba za půlku.
Jinak je lepší ji pěstovat samostatně, než ve směsce.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od kabát »

Opakovaně jsem se ji pokusil vyset ve směsce v červnu jak se doporučuje, kvůli ceně v menším množství a dopadlo to vždy stejně. Zajíci a srnčí ji vždycky sežerou jako první a nenechají vyrůst. Letos to udělám na samostatné ploše a oplotím to.
Otevřu ji až na pozdní podzim.Snad se povede udržet ji jako zelené krmení až do sněhu.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od rimar77 »

kabát určitě to oploť a udělej si posunovací čelo té oplocenky a vždy po týdnu ho tak o metr posuň (posousíš sám jakou rychlostí to bude u vás nejlepší posunovat) jinak ti to opět sežerou najednou když to otevřeš dokořán a bude efekt stejný :wink:
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od Zakov »

Přes zemědělce se opravdu dá sehnat reálně kolem 300/kg. Popíši však své zkušenosti s jejím pěstováním v doporučené směsce na zvěřní políčko. Když byla vysévána zvlášť , spolu s pohankou prosem a ovsem, vzešla naprosto minimálně (setba do hloubky cca 5 cm). Na celém políčku cca 0,6 ha bylo do 50 jedinců. Četl jsem o jejím vysévání na povrch po zasetí ostatních plodin - nemělo by tak dojít k jejímu zastínění zejména pohankou. Vyzkoušeno - opět bez většího efektu a to jsem vždy překračoval doporučenou hmotnost pro výsev. Od kolegů jsem slyšel doporučení výsevu zároveň s řepkou či hořčicí kvůli nějakému škůdci - hmyzu. Vyzkoušeno jako posklizňová směs - jedinců asi nejvíce nicméně opět žádný výbuch. Smířil jsem se s tím, že větší množství nevypěstuji a políčko orientuji jinak ( pás topinanbur, pohanka, proso, obilovina, slunečnice). Výsev je finančně nenáročný a pro zvěř velmi atraktivní.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od Zdenek41 »

Kapusta byla tahák jak na drobnou i srnčí.Vždy se nám dařila než jsme přišli o všechny políčka,které zase dnes nechali majitelé ležet ladem.No to už tak někdy bývá.Jak jsme to dělali my.Semeno se jeden čas dalo dobře prodávat a hlavně jsme ho měli pro vlastní potřebu.Vysela se většinou někomu na zahrádku vyjednotila se na zimu se uložila do sklepa no a příští sezonu byla.Ven jsme vysazovali jednocenou kapustu ve velikosti sadby.Do podzimu byla velikost i jako chlap.Listy dobře bralo srnči koštály zajíc a bažant.To je už,ale minulost což je škoda.Myslím,že v osevách se dá sehnat za dobrou cenu.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od rimar77 »

zakov vy jste ji seli do 5ti cm?? víš jelikož jsem zahradník tak nic proti ale to je podle mne děsně hluboko, zkuste příště jenom do 10 max 20ti mm a jako monokultůru a uvidíš že to bude lepší a nebo si sadbu předpěstovat ale to už je zbytečně pracný. Já bych jí do směsky nedával, kapusta není zrovinka směsková věc, víš co jsme se jako studentíci naokopávali na poli aby měla prostor :-), když směs tak bych jí vytvořil formou pásů
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Semeno kapusty

Příspěvek od včelák »

Co já jsem viděl tak to známej sel samotný -jako monokulturu-byl problém s plevelem.Myslím že to s odstupem víckrát vláčel než zasel.Když brzo zasel měl to v září-říjnu tak 110cm vysoký.Obětoval dost umnělého hnojiva- bylo to před15lety a zajíci u nás na horách moc nejsou. Jiný známý pěstuje kapustu do dnes na velkém záhonu u domu a do lesa vozí postupně jen pár kusu ,má velké zkušenosti a i uspěchy -tak že asi ví proč to dělá.Mně kapusta zajímá proto že byla schopna přilákat vysokou i v době kdy bylo potravy dost,žádná nouze-- prostě jí chutná.Vlastní zkušenosti nemám jelikož se k myslivosti po letech teprv vracím.
Odpovědět