Lov s předovkou?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od Leon »

já osobně nestřílím ale u nás co jsem koukal na brokaře tak maj připravený prach i broky v plastových lahvičkách a přebíjení je velice rychlé
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od sw_fox »

To je i s normalni prachovnici, pokud davas strelu (kulicku) s flastrem, proste nasypes, polozis flastr, do nej kulicku a sup to vyterakem dolu. Pak nasadis zapalku a strilis.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od hanyking »

Jiří K. píše:Pokud jsem toto vlákno četl dobře tak Tornádo narozdíl od Tebe předovku vlastní. S těmi odměrkami se Tě nejspíš snažil upozornit na skutečnost, že střelný prach a statická elektřina nejsou zrovna nejlepší kámoši.
Jinak mně naprosto fascinuje, když naprostý s prominutím amatér bez jakykoliv zkušeností chce hned ze startu střílet na 150 až 200 m. Inspirovám nějakým videem s youtube. A jen tak pro zajímovost ani 100 m střelnic není v ČR nějak moc, natož delších.
Ještě by mně tak zajímalo zda jsi vůbec viděl něco takového jako je zákon o zbraních a střelivu.

A drobná poznámka, než případně pojedeš do toho Polska hodně dobře si nastuduj jejich legislativu ohledně zbraní a lovu s jejich Policjou není žádna sranda.
Já nechci nikde lovit. Jen jsem to našel na fóru, že v polsku se s tím lovit.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od dalas »

Co se týká toho plastu, na to je samozřejmě třeba dát bacha, ale jsou i antistatické plasty a třeba Thompson dělá přímo plastové odměrky. Ideál je však měď, mosaz. hliník. Co se týká statické elektřiny, problém může být i s oblečením. :?
Jinak některé zdroje říkají, že černoprachá zbraň je nepřeládovatelná, že když je toho prachu hodně stejně přebytek shoří venku. Nikdy jsem s tím ale pokusy nedělal a ani to nedoporučuji.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od hanyking »

A když bych střílel realama tak se to také dává do flastru nebo se to jen maže do drážek? Viděl jsem také střely ares které jsou poplastované a namusí se mazat. cena 4Kč tak to by pro mě byla taková schůdná cesta. Pak jsou ty saboty které jsou asi nejlepší ale ty stojí 9Kč nejlevnější. Viděl jsem video jak s něma střelec v USA střílí z ardesy 400m. Taky místo sypání prachu dávají pelety. Tady to ale zatím nejde koupit.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od dalas »

Sférické nabíjíš s flastrem. Ogivální by se měly nabíjet bez flastru. Se střelama z Aresu nemám zkušenost, ale ty Minie by se měly dát koupit a dělají se na ně kleště. Třeba Lee. Jestli seženeš od Karla Morávka - Střelba předovkami, tak tam jsou shrnuty základy.
K tý Tebou vybraný Ardese: Je to již v současné době preferovaná konstrukce. Její velkou výhodo je snížení hmot, které se dávají do pohybu při výstřelu, čímž je vytvořen předpoklad ke zpřesnění střelby. U mých in-linů se pohybuje celý "závěr" který naráží na piston s klasickou perkusní zápalkou. U tý tvý jsou použity již zápalky pro brokové náboje.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od Jiří K. »

Promiň, ale co kdybys místo koukání na youtube zkusil projet české stránky a trochu se ochytřit.
Třeba zde:
http://sk.westerners.cz/predovky/uvod.htm
nebo zde:
http://www.cbradio.cz/ok2fj/predovky/index.php
Střelbě s předovek se věnují i na střelectví a jiných webech.
Co se týče střel Ares tak i dle jejich stránek, tak do předovek vyrábějí ty nepotažené plastem. Ty plastované jsou určené převážně pro pistolové náboje a mají tvrdší olovo pro předovky nevhodné. Možná se, ale pletu a mají nějakou novinku.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lov s předovkou?

Příspěvek od hanyking »

Ty stránky už mám pročtené. Knížku si koupím.
Odpovědět