zastřelení psi při lovu

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Petr Bouše
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04.11.2012, 17:38

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr Bouše »

Uz se zavira voda.
pingu
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.10.2011, 9:05

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od pingu »

Petře, je mi líto co se stalo a věřím, že to nenecháš jen tak. Třeba podat trestní oznámení a hnát to až do krajnosti. Takové to chování si nic jiného nezaslouží.
Drž se, Roman.
Petr Bouše
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04.11.2012, 17:38

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr Bouše »

Děkuji za podporu, Romane, doufám, že vás bude víc na moji podporu.
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Jiri S. »

Zdravím,trochu povzbudivých zpráv v případu Petra Boušeho.Petr bojuje jako lev.O případ se začala zajímat policie,dnes vyšel článek v novinách (Plzeňském deníku),zajímají se i jiná média,zítra přijede natáčet TV NOVA.Všemi otřásl případ zastřelení loveckého psa a způsob kterým se pachatel zachoval ke psu a majiteli.Myslím že nebudu přehánět když řeknu že Petr nebojuje jen sám za sebe,ale i za nás ostatní slušné myslivce a vůdce psů,aby si podobní ostrostřelci nemysleli že jim jejich "chování " bude věčně procházet.Petře,přeju Tobě i Tvé rodině hodně sil,ještě je budete potřebovat,zasekli jste velkou rybu,teď jen pozor aby se nevyvlíkla...
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Jiri S. »

Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Hirc »

zdravím, držím palce a přeji hodně pevných nervů ať vydržíte a tu bitvu za svého psa vybojujete. Více raději nebudu psát, je mi z těch co jsou za tuto tragédii odpovědní na zvracení.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od motolada »

Víte ono je třeba se na to podívat i z té 3tí strany,bohužel tento případ povede jenom k jedinému a to k tomu,že veškerá lidská zaslepenost,nasranost,přizdisráčství a další lidské ctnosti se obrátí proti nám.
Pocházím ze skupiny několika desítek tisíc lidí ze kterých média udělala,blázny,sebevrahy,výtržníky atd...
Nyní si procházím další etapou ve které jsou hlavní postavy myslivci.
Ono totiž nikdo nedává věci souvisle k sobě,ale vidí vytržené z kontextu.
Pro příklad uvedu jen nedávný případ klučiny co zalhal o cigánech a celé město je chtělo ubít
Po střelení psa a určitě objektivním podání ve zprávách TV NOVA a jim podobným,se opět zvedne vlna nevole ke všemu co nosí klobouk a flintu.
Už teď vypukla pod článkem diskuze,kterou jsem očekával.
Bohužel pro nás to přinese v lepším případě jen posměch a dělání si z nás legraci,v horším to časem zabalíme všichni.

Nezastávám se toho lumpa,který se k tomu nepostavil čelem,ale jen jsem chtěl upozornit na to co se po projití aféry bulvárem bude dít.
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Jiri S. »

Zdravím,tak nakonec dorazila TV PRIMA ne nova a odvýsílat by se to prý mělo dnes v KRIMI PLUS tak uvidíme....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od fesoj »

Tak ten pořad jsem viděl. Pro čtenáře tohoto fóra nic nového a Petrovi přeji, aby tu bitvu dotáhl do vítězného konce - ten, kdo se zachová tak jako pachatel tohoto zvěrstva, si zaslouží nejen morální odsouzení všech myslivců, ale i citelný postih. Jen bych chtěl zmínit jeden aspekt, který ovšem na skutkové podstatě případu nic nemění. Na naháňce na černou a vysokou nemají ohaři v leči co dělat - to říká zákon a kdyby se jím Petr řídil a nechal pejska doma, nemuselo vůbec k ničemu dojít.
Kritériem pravdy je praxe.
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Jiri S. »

to fesoj:Zdravím,samozřejmě zákon hovoří jasně,to je pravda,na druhou stranu,jestliže organizátor naháňky nevykáže lidi co vedou vysoké psi,ale naopak je vyhledává a zve je,pak si myslím,že veškerá zodpovědnost spojená s provozováním psů na nahánce na černou jde na jeho triko.Ps:ono věcí které jsou v myslivosti zakázané a přesto se dějou je povícero,patík,sedmihrad,kančí kopí atd.(osobně proti nejsem)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od motolada »

To je samozřejmě zcestné,za psa odpovídá majitel,takže i v tom kam ho pustí a kam ne.Ono totiž ohaře si spleteš s prasetem mnohem jednodušeji,než plemeno pro to určené,třeba hladkého foxla.
Jasně že po packách dostane hospodář,ale vůdce nemůže být prostáček,co mu kdo řekne to udělá.Jak říkám je to vždy svízelná situace a v tomto případě obzvláště.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Georg.H »

Motolada: nevím jak ty ale já střílím po zvěři kterou mám obeznanou...
a né že do houštiny kde něco šustne hned v pálím horké olovo...¨
ročně projdu cirka 3-5 naháněk na prasata malé i velké....
prostě nejsem hladový po ráně, a to se týče i drobné...já si tu ránu dokažu odpustit...
a měli by všichni...

před 14 dny sem byl pozván na hon na drobnou do byvalého sdružení kde sem byl 15 let člen...
a zažil sem situaci kdy skupina vyšlápla zajíce který běžel směrem na malou skupinu která čekala na tu předešlou a vedoucí honu 23 letý klučina vedoucí honu na něj vystřelilj cirka na 50 metrů a směrem na kolegy kteří na ně čekali....12 myslivců si tu ránu odpustilo bo věděli že tím směrem nemůžou střílet bo ve směru čekájí další 4 myslivci
a vidíš jeden hlupák se našel ...hosté nevěřícně zírali co to je za pitomce...no byl to hospodářův syn....
a vo tom to je vědět kdy střílet..a je jedno co to je....
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Jiri S. »

to:motolada...V zakoně není o ohařích a naháňce na ČERNOU ani slovo,je zakázáno nahánět spárkatou pomocí psů vyšších než 55cm.Určitě se praseti víc podobá 60cm pes než 54cm pes,vždyť je to celých 6cm. :lol: A takovej 160cm houbař ohýbající se pro hříbek....sekáč jak vyšitej a bullík...to je vlastně takové pěkné selátko :!: .Splést si můžete cukr a sůl doma v kuchyni a ne když v ruce držíte střelnou zbraň a chcete vystřelit.Už se nedivím že se postřílí tolik psů když ...si to spleteš s prasetem mnohem jednodušeji....hrůza...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od lörinc »

No asi takhle, moc jsem nechtěl reagovat, ale.... Dávám za pravdu motoladovi. To že je to prasárna první kategorie nikdo nezpochybňuje. Jsem pro maximální trest, ale bez přítomnosti médií. Ty na nás opravdu vrhnou opět negativní obraz, i když v tomto případě oprávněně. Prostě to řešit s PČR a televizi a podobně do toho netahat. Za další tady padlo že se střílí na obeznanou zvěř....... na naháňce, jo??? :lol: Nenechte se vysmát....... Problém vysokonohých psů na naháňkách je ten, že jsou moc rychlý. A se střeleckou schopností myslivců se stane to, co se stalo ( i když to tak být nemuselo ). Střílím na průseku na prase první minu, protože jsem blbě předsadil a druhej je pes :| , bohužel. Tím opravdu nikoho neohajuju, ale kdyby se to stalo mě, a to klidně může, tak nebudu hodně dlouho spát...... Pak už je to na přístupu každého, tady v tomto případě je to humus. Jednou jedinkrát jsem vzal fouska na naháňku a když jsem viděl jak ty prasata žene......., ne že je nikdo v tom kvapíku netrefil, ale pes je hnal na viděnou hooodně dlouho....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Georg.H »

Lörinc. taky obhajoba...i když smutná... :roll:
Odpovědět