zastřelení psi při lovu

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od tonny »

Já měl zato, že neomluvitelné je zbabělé jednání střelce, co jej v tichosti zahrabal. Co kde se jak dělá je na každé organizaci a mělo by si to vyřešit v prvé řadě doma.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od lörinc »

Georg.H píše:Lörinc. taky obhajoba...i když smutná... :roll:
To není obhajoba, to je konstatování....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Jiri S. »

tonny..přesně tak,konečně někdo další kdo pochopil skutečný problém v tomto případu.
to:lorinc Píšete..na nás opravdu vrhnou opět negativní obraz..když tak čtu Váš příspěvek..doufám že se nepovažujete za myslivce,Vy a Vám podobní....hladovci.Co si myslíte že by se stalo,když by to prase ten průsek,jak píšete,jen přeběhlo,když podmínky a Vaše schopnosti neumožňují bezpečnou střelbu...Maximálně volný šuplík v mrazáku.Co když by tím průsekem hnal to prase Váš fousek a střílel někdo jako Vy....taky by jste řekl jen bohužel.....Pánové myslivci a vůdci psů,co na to říkáte...blbě jsem předsadil a druhej je pes,bohužel....
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od lörinc »

Když už mi vykate,tak si přečtěte všechny příspěvky a pak hodnottě..... Je hezké jak si myslíte že to na nahaňkach vypadá. O mrazáku mi nic neříkejte,mě vyjde kilo zvěřiny tak na 6000.......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od fesoj »

Lidi, neosočujte se vzájemně pro nic za nic, neohánějte se plnými mražáky a podobnými blbostmi ! Tady nejde o to, zda tam ten pes měl co dělat či nikoliv a kdo je za to odpovědný a v zásadě ani o to, proč se ten střelec vůbec dopustil toho omylu, že vystřelil na psa ! Podstatné a naprosto za žádných okolností omluvitelné je to, jak se zachoval poté, když svůj omyl zjistil. Kdyby mu tohle mělo projít, můžeme do budoucna čekat, že někdo postřelí člověka a taky ho zahrabe do roští, případně mu dá ještě dostřelnou ránu, aby nemluvil. Že přeháním ? Když si přečtu o tom, jak se zachovali někteří pachatelé dopravních nehod, myslím, že ani tak moc ne !
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od motolada »

Tak dost chlapáci,Jiři.S a jim podobní pisatelé.Z vašich příspěvků jde až moc cítit naučenost frází,od starších "myslivců" "praktiků" "tradic".Na kecy jestli někdo je nebo není mysl. jsem alergický.
Pokud by jsi aspoň tušil ským mluvíš nepíšeš tu nic o mražáku atd..ale to by sis musel to fórum přečíst a ne sem vletět jak vítr v bedně a kopat kolem sebe do přispěvovatelů.
Pokud si nechceš a ty nechceš připustit a otevřít oči jak to na naháňkách vypadá,budeš furt jen opakovat co si někde slyšel a nebo vyčetl.
Osobně naháňky nevyhledávám protože je mi jasné jak to může dopadnout,ale pokud se něco stane vždy je pro to vysvětlení.
O pletení psů:to můžeš zlehčovat centimetrama jak chceš,houbařama atd...Stojím si na svém,že ohaře si spleteš i ty v houští a to netvrdím že do houští musíš střelit,tak jak řekl Lorinc pokud poženou hnědáci 1 sele bordelem pak vyběhne na linku stačí to prase minout(ale toto tu nechci pitvat protože je to na jiné táma a to BEZPEČNOST PŘI STŘELBĚ).
Ty jako samozvaný iternetový obhájce majitele NKO,by sis měl uvědomit všechny aspekty případu,pak bys vážil slova.

Naposled
Zákon zakazuje nahánění spár.zvěře psům nad 55cm!BEZ DEBATY :!: o houbařích/chápeš ten zákon ve vztahu k černé??/
Střelba proběhla nezodpovědně
Střelec se nezachoval morálně
Měla by následovat omluva a jakékoliv možné odškodnění

Rozumím však tomu,že se střelcem není domluva a proto se volají média,já bych na to žaludek neměl,jak je volat,tak jim jako střelec lhát do telefonu.(podotýkám,že není uznán vinen)
Naposledy upravil(a) motolada dne ned 11.11.2012, 20:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Leon »

nechcete to pánové ukončit je to debata jak po desátým pivu co kdo si může splést když nevidíš nestřílej nic jiného se na to nedá říc a vokecávat to fouskama bordíkama atd. je mimo téma
CZ 550 american 308win.
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Jiri S. »

to:lorinc Naháněk se učastním osobně,zatím jsem měl asi štěstí na lidi.Za mrazák se omlouvám,neměl jsem soudit,neznám Vás.Přesto je Váš popis lovu v průseku nepřijatelný(doufám že nejen pro mě).
to:motolada Vysvětlení k zastřelení psa přeci nemůže být..já se spletl..já jsem špatně předsadil,to se mě jako majiteli lov.psa čte hrozně.Nejsme jediní kteří používají střelné zbraně..policie..jak tam by to znělo..já se na tý ulici spletl.Samozřejmě jsou omluvitelné případy,odraz střely atd.Média jste vystihl přesně,možná jediná šance jak na toto zvěrstvo ukázat.Zákon chápu jak je psán,ohaři ne na srnčí a na ostatní spárkatou ne vyšší psi než 55cm.Aspekty k případu znám velmi dobře,o nálezu psa mi Petr volal když nad ním ještě stál.Debata se opravdu zvrhla v něco co jsem nechtěl.Mělo se jednoznačně odsoudit chování toho lumpa po střelbě a né jestli tam někdo měl být nebo ne,jak byl vysoký a kolik má kdo peněz.Stál jsem taky o podporu Petra v tomto "boji" nemá nejlehčího "soupeře",jsou tam okolnosti pro které by každý nepokračoval...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od fesoj »

Na jednom se snad můžeme shodnout všichni. "Nešťastné náhody" zaviněné zbrklostí, neuměním a čímkoliv jiným - zjednodušeně hloupostí - a to i s tragickými následky byly, jsou a budou, můžeme se snažit jak chceme, nikdy je nelze zcela vyloučit, kdyby ano, nemuseli bychom platit povinné pojištění. Ale tento případ se zcela vymyká normálu a právě proto je mu zaslouženě věnováno tolik pozornosti. Jak jsem již napsal, nejde o to, že byl zastřelen pes, ale o to, jak se pachatel zachoval poté. Za "starých dobrých časů" by ho, v případě odhalení, čekalo doživotní vyloučení z Českého mysliveckého svazu spojené se ztrátou loveckého lístku a dosmrti by si nevystřelil. Dnes maximálně bude nucen uhradit cenu psa, zaplatit nějakou pokutu /a ani to není jisté, i kdyby mu byla vina jednoznačně prokázána, protože paragrafy jsou klikaté a vyčuraní právníci už dokázali dostat darebáky z větších průšvihů/. Zda bude jeho jednání vůbec posouzeno jako přestupek, zakládající důvod ke ztrátě loveckého lístku, toť další otázka. A každému slušnému myslivci nezbývá nic jiného, než takové jednání morálně odsoudit a před pachatelem si zhnuseně odplivnout.
Kritériem pravdy je praxe.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od kasari »

to motolada - trochu jsi mě předběhl...

to Jiri.S - možná sis všiml, že tohle je LOVECKÉ forum, takže operovat tu pojmem myslivec je trochu úsměvný. Za co se tu kdo považujeme necháváme na uživateli a pokud někdo hodlá o tom vyvolávat debatu, koleduje si o ban :!:

K samotný kauze si myslím bylo řečeno dost, takže další zbytečný kecy budu posuzovat jako OT s následným postupem...
Ulkomaalainen...
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od pavlina »

Dobrý den, četla jsem téma až nyní, nechci se navážet do myslivců ani nemyslivců. Sama myslivec nejsem, ale vlastním všestranného MMO. Bohužel musím konstatovat, že mě velmi mrzí, že v některých sdruženích mají psů málo, nechtějí se věnovat jejich výcviku, nechtějí do nich investovat peníze. Ale to je každého věc. Více mě zaráží, že si neváží psů cizích a to i od nemyslivců, kteří jsou ochotni jim jít pomoci jak na drobnou tak na spárkatou( A to asi všichni víme, že riziko tam vždy je, A my ho zažili hned při prvním honu na kachny) Místo toho aby byly rádi kor u těch kachen, kdy bez psa se opravdu doprostřed rybníka nedostanou, a s tím, že své psy tam bohužel také nedostanou.Tedy jakmile chybí náš, tak se nestřílí nad rybník. Tak i tak tam necítím ani vděčnost z toho, že jim naš pes vytáhne a dohledá půlku zvěře z honu a ještě nám hospodář musí potají dávat kachny za psa, aby neměli řeči že sme je ošidili o pečínku.. A to ještě musím podotknou, že si řeknu o ty nejmenší abych s nimi mohla cvičit aporty a mohla si je dát na mrazák, jelikož na pečínku ani nejsou... Je to určitě člověk od člověka, ale manžel, který myslivec je, tak sám řekl, že ho hony začali bavit až od doby co pod ním pracuje pes... Myslím, že lovecký pes není jen na práci, ale měl by to být náš společník, který to dělá pro nás, tedy i my bychom se měli snažit mu za jeho snahu zaručit bezpečí! To, že by se mi vrátil manžel bez psa, je pro mě nepředstavitelné.....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Tommy »

Přesně tak, je to o člověku. Bohužel každému vůdci se může stát,že se vrátí jednou bez psa,ale najít svého psa zastřeleného pod hromadou roští... Kdyby se to stalo u nás,tak by mu už ruku nikdo nikdy nepodal. Ten člověk je vyvrhel.
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Mikulda »

Pěkná debata :) Pravda je, že s bezpečností je to bída, ne jen někde, ale všude, kde jsem byl. Co někdo se zbraní dokáže vytvářet, radši nekomentovat. To že občas někde zastřelí psa mě vůbec nepřekvapuje(matematika potažmo pravděpodobnost prostě funguje). Pes jde metr za běžící černou a idioti pálí jak blázni. Některý znám a vím, že nejsou schopný na střelnici kloudně trefit běžící terč. Že se proti mě někdo občas otočí laufem a po upozornění mi řekne, neboj se, mám to zajištěný, mluví za všechno. Dosled už taky není úplně bezpečnej, cca 2 roky zpátky to známý zaplatil životem. Samozřejmě zastřelen zbraní kolegy. Nedávno přišel ke známýmu do krámu jeden mistr světa, koupil si Sauera, k tomu ty nejdražší patrony co měli, pořád se ošíval, že by chtěl lepší, spíš to vyznělo tak, že dražší. Za měsíc ten člověk na naháňce tím Sauerem žahnul psa....Co dodat? Těžko se divit veřejnosti, že na nás má takový názor jaký má, často oprávněně. To samý co o naháňkách platí o honech....
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Zbrojovák »

Naháňky mám celkem rád, je to příležitost k setkání, kontaktům, výměně zkušeností. Jiný typ lovu, osvěžení ao oživení tradičních původních hromadných lovů.
Ovšem už delší čas zvažuji jestli to stojí za tu míru rizika - osobně jsem byl svědkem když loni se chlapi málem servali, když se málem postříleli navzájem - v nepřehledném terénu v zalomení řady. Dobře mi z toho nebylo. Stál jsem jen kousek dál.
Mnohdy stojím tak, že soudný člověk by ani nenabíjel zbraň, párkrát jsem taky ani nenabil, nebo někde jen ty trojky broky kdyby náhodu liška nebo kuna. - Opravdu stojí to za tu míru rizika, není lepší spárkatou odlovit prostě na osamělých lovech, kde je menší nebo nulová hustota lidí a psů? Taky víc času na dobrou ránu?
Vloni jsme u kolegy chtěli ulovit jednoho zajíce do tomboly, když mi jednoho (z posledních v revíru) hnali ohaři lesem ani jsem nezvedl flintu. A otázka zněla ihned po ukončení leče - proč jste nestříleli??? Tak jsem jasně odpověděl, že nohrozím psy.
Je to na každém a při nástupu je to třeba zdůrazňovat a opakovat do nekonečna.
Reflexní vesta pro psa samozřejmost! Stejně tak pro honce, jak to kolikrát vidím kde se střílí, no jít do leče by měli někde fakt jen chlapi bez rodin... :?
Přitom nejde o moc že? Jen o život :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět