Fousek nebo Kraťas?

Pejskové a jejich výcvik
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Petr1970 »

nějak nechci vědět to neoficiální atd....
velcí psi (ohaři) při kontaktu moc šancí nemaj - resp. každej dotek je pro ně horší než pro malé, nejsou tak obratní, ani lehcí ...

na společných akcích co jsem byl se pouštěli do leče všichni psi, ale spíš to bylo na drobnou-škodnou s tím že když bylo oznámeno že tam mohou být prasata, tak solidnější majitelé psy upoutali, ostatní je nechali běhat.. ale šlo spíš o to karbování prasata zvednout, takže tam furt asi byl prostor aby pes uhnul-prase do něj nešlo a spíš hledalo kam utéct.....
(bavíme se o psech nad 55 cm, ne malejch)

samozřejmě jsem slyšel historky jak CF honí prasata jak jagoš, je tvrdej na kontakt... osobně jsem to neviděl, zase ti majitelé byli dost zkušení, takže to asi funguje, otázka jestli to pro toho psa je dobré..u jednoho psa za poslední 2 roky co vím tak 4x šitý, na CF mi to přiijde dost blbé.. - i to něco vypovídá o majiteli a vztahu k jeho psu..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od trapa »

Zajímalo by mě co přesně je míněno větou: "- i to něco vypovídá o majiteli a vztahu k jeho psu.."

Děkuji
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Petr1970 »

používat CF na prasata aktivně a trestat za neúspěchy s černou, mít psa za 2 roky 4x šitého celkem vážně, o drobných zraněních nemluvě ..(aktivně je myšleno nutit psa do kontaktu, na zraněnou černou, v křoví, bahně..) - přeci mám nejlepšího psa a ukážu těm bláznům že můj to zvládne, bez vesty, pohoda.....
ve chvíli kdy ten pes je zraněnej tak se k němu chovat jak k hadru a dávat najevo "nemakáš, si zbytečnej, moc žereš"...

mými slovy - chudák pes, holt má smůlu na pána...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Honza Král
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 20.6.2012, 7:27
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Honza Král »

Smolař je podle mě ten pes, který je ostrý, ale neumí pracovat s prasaty. Mám maďary a střetu s černou zvěří se v naší honitbě hold nevyhneme. Jsou všchni tři ostří na škodnou, u černé si udržují odstup, nejdou dom kontaktu v případě že je zdravá nebo raněná. Prostě chtě nechtě buď se před černou pes uteče schovat k pánovi, nebo bude dost opatrný na to aby nedostal štulec. Taky jsem vodíval svého prvního ohaře na naháňky, teď už si to nelajznu. Psů bývá na naháňkách hodně a kontrola ze strany státní správy je možná. Na použití "vysokonohých" psů na lesních naháňkách mám svůj osobitný názor. To je ale mimo téma, pardon.
Buď svůj.
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od malak »

pytal som sa,lebo osobne mi slovo ,,univerzalny pes" velmi nejde do kopy so stavacom ... preto ma to zaujimalo ako taka praca vyzera
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Ondra »

Já jsem velký, řekl bych, že skoro skalní fanoušek ČF. Nevíte, jestli se nějak řeší a k lepšímu posouvá situace kolem lysivosti, bázlivosti atd.? Nějaké novinky?
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od motolada »

Já vybral fouska pro otce od poradce chovu.v 8 měsících lisivý,po telefonu tomu samozřejmě nevěří....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Leon »

ani se tomu nedivím to co se u fousků děje je katastrofa vědí o lysavých psech o poruchách chování a pořád se nic neděje hold kšeft je kšeft a potkat pořádného fouska je dnes jako najít jehlu né v kupce ale plné stodole sena
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Ondra »

To mě mrzí :( . A co se s tím dá dělat? No nepouštět do chovu lysivé jedince, předpokládám. Četl jsem v monografii Ing. Dostála, že se lysivost může projevit až v několikátém roce života, dokonce až tehdy, kdy je pes nebo čuba už vyřazena z chovu pro vysoký věk. To je pak problém "pochytat" všechna jejich štěňata. Chcete mi říct, že KCHČF se k tomuhle problému staví zády? :shock: Jak z toho?
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od motolada »

Oni o lysivosti samozřejmě ví to,že ji vyhladili a nic jiného nechtějí slyšet
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Leon »

Ondro co dělat nesmí to být o kšeftu
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Petr1970 »

Ondra: obecně - jsou v tom prachy.. každej chce vydělat, krejt svejma psama (svý štěnata..)...
je to řízenej chov, teoreticky by mohli vysledovat při lysivosti dědice a "zakázat jim chov".. ale kdo to udělá?...

jednoduchý příkad - klouby, lokty (rentgeny..).. u nás zavedli podmínky chovnosti 0-0/1-1 na krytí max.. a jak to dopadne..?
štěně po nulových rodičích a prarodičích má dysplazii 4... - podle 2 doktorů to není fyzikálně možné (takže někdo šmelil s papírama..)
nebo když doktor nenaměří 0-0, tak jedeš holt tam kde "naměří"... - jiný doktor, polsko....

prostě zájmy lidí (prachy..) si vždy cestu najdou... kdo u fousků kryje? ve zpravodaji je určitě vidět počty krytí...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Ondra »

Chlapi to mi neříkejte, že se v chovu psů a prodeji štěňat točí takový peníze, že se někomu vyplatí vymýšlet podvody a kurvit plemeno :shock: .
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Petr1970 »

nevím co je pro tebe "takový" peníze Kefalín, ale za sebe říkám "jo"... myslím že se to děje a spousta plemen se kur...ví.. (a to neřeším vyložené množiče populárních plemen.....)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Leon »

Ondro prachy a ego dokážou divy
CZ 550 american 308win.
Odpovědět