Fousek nebo Kraťas?

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Ondra »

Petr1970: No asi se to bohužel děje, ale jak říkáš-fousek není tzv. populární plemeno, štěně se neprodá za 20.000,-, aby si někdo řekl: naflákám 5 štěňat a uděláme si s rodinou hezkou dovču u moře. Spíš to bude to ego, jak píše Leon. Přece nebudu riskovat pro pár švestek. Ach jo.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Petr1970 »

bohužel, asi se mýlíš... i 6x5000 je znatelné.. sice se štěně neprodá za 20, ale za 5.. ale když se prodává vycvičený pes za 7-10 (se zkouškama)..

takže bohužel, jde o krytí, o jméno - můj pes kreje půlku republiky a kdyby se náhodou profláklo že má lysivost...

když se objeví nějakej problém-nemoc tak by se podle papírů mělo postupovat zpětně a varovat chovy-odchovy.. neděje se to ani náhodou..

vím o psech který maj nějakej problém(vadu)...a na přímej dotaz ti chovatel řekne "o tom nic nevím".. a když to vím já jako amatér, tak co myslíš - ví to, neví to?... člověk co to dělá celej život?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Ondra »

Znatelné ano ale... . Asi jsem mimoň. Ještě jsem se chtěl zeptat (jsem taky amatér, ale jak jsem psal výš-skalní fanoušek pro fouska neoblomně rozhodnutý :) ), přece když veterinář objeví vážnou dědičnou vadu, to nemá nějakou povinnost hlásit to KCHČF, nebo i jiným klubům samozřejmě? Nebo se podpatí veterinář??
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Petr1970 »

tak buďme realisté.. sme češi.. je teorie a praxe...

1) každý občan má povinnost při porušení zákona to nahlásit - šáhni si do okolí-svědomí.. neviděl si nikdy na honě-akci porušení zákona? nahlásil si to? nahlásil to ten z okolí?

jsou reálné vazby mezi lidma.. hele, udělej fotku, když to vyjde dobrý, když ne, tak ho nebudu uchovňovat (to řekne jednomu..) a pak jde do dalšího..

nikoho neobviňuju z úmyslnýho porušování zákonů, ale ...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Petr1970 »

celý je to o morálce, lidech..

byl sem přítomen měření "výšky" psů... rozhodčí nenaměřil, ale nemá povinnost to někam zapsat...
majiteli psa potom kamarádi říkali.. nevadí, jeďte jinam a zkuste to, "třeba" to naměří.. šlo o 3 cm... na 50.. celkem sakra dost...

stejné jako odstupování na zkouškách - nedokážu pochopit (osobně-lidsky) že někdo radši aby nedostal 0, "odstoupí ze zkoušek pro indispozici psa-kulhá nebo vůdce-začla mě bolet noha..) - osobně jsem to několikrát viděl...

takže když se "podvádí" i v tom nedostat O, tak proč ne v rentgenech, lysivosti......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Ondra »

Nemohl jsem už včera večer odpovědět, protože mi to házelo "General Error". Každopádně aha, v tom případě je to tak trošku boj s větrnými mlýny. Odstupovat od zkoušek pro indispozici, nebo že měbolí noha, ikdyž vím, že má pes vadu? K smíchu nebo k pláči? :?
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od precechtel »

přátelé nitka je fousek nebo kraťas a vy tady řešíte problémy Klubu chovatelů českých fousků, nechte řešení kolem fousků fouskařům, členům klubu. Já jsem skalní fouskař, choval jsem je přes dvacet let, na naše podmínky báječné plemeno, zkusil jsem i kraťase i pointra i angličana. Už jsem se vyjadřoval jinde, že ohaře už chovat nebudu asi žádné. Tak již nehodlám mluvit ani fouskařům ani zarytým chovatelům kraťasů či angličanů do jejich práce kolem plemene. To je na stejné úrovni, jako když nečlenové ČMMJ kritizují organizaci ČMMJ a diví se proč je ještě někdo členem této organizace. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Leon »

Františku já bych řekl že to jsou jenom důvody proč fouska ne ale raději NKO ze slušného chovu,nikomu by se nelíbilo kdyby nevěděl do čeho jde a všichni mu svorně tvrdily že to je super pes který se lehce cvičí je perfektní na škodnou a pak mu doma z toho vyrostl olysalý posera nebo magor kterému bezdůvodně přeskakuje a napadá všechny psi kolem sebe i když vyrostl v normální smečce kde takové problémy neměl žádný pes ?
CZ 550 american 308win.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od precechtel »

no když to vezmu střízlivě - pokud znám osobně chovatele čf a vím, že je to poctivec, co nemá lysivost, proč ne fouska? Jako národní plemeno má za každou zkoušku od Krajského úřadu příspěvek a navíc pokud jsem člen čmmj.... Faktem je že jako bývalý zootechnik jsem s členstvím v Klubu chovatelů čf skončil poté, co jako osvěžení krve pustili do chovu čf plemeno nko, vím, je to věc názoru, ale já jsem to nebyl schopen skousnout, protože se mělo vybrat více exterierově a povahově podobné plemeno. Myslím, že každé plemeno o kterých je nitka tj. NKO i ČF má svoje nezanedbatelné přednosti a každý by si měl tedy zvážit, které přednosti konkrétního plemene využije ve své honitbě a podle toho se rozhodnout, které z těchto plemen si pořídí. S pozdravem všeho dobrého F.
politice a politikům zmar
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od nice-friend.cz »

Mě se líbí oba ohaři,

ale tímto štěňátkem jsem byl předevčírem a včera nadšen - nemáme tam tedy vystavování pro absenci zvěře, ale i tak třeba někomu pomůže v rozhodnutí toto videíčko (na poli mi přišel stejně vždy rychlejší kraťas) :

http://www.youtube.com/watch?v=ujbM-5Nr ... ture=share


Přeji dobré rozhodnutí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Zdenek41 »

Obojí jsou plemena pro naše podminky vhodná.Kratase jsem neměl fousku ano.Pro naši Vysočinu a rákos při vodních prací jsem pro Fouska.Viděl jsem mnoho kratasů,práce se jim vytknout nedá,ale ty rozřezané slabiny a polštářky....Prostě na Vysočinu a rybník je vhodnější Fousek.Ona už je tam krev nalita.Někdy se to ani rozpoznat nedá. :wink:
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od nice-friend.cz »

Zdenek41 píše:Obojí jsou plemena pro naše podminky vhodná.Kratase jsem neměl fousku ano.Pro naši Vysočinu a rákos při vodních prací jsem pro Fouska.Viděl jsem mnoho kratasů,práce se jim vytknout nedá,ale ty rozřezané slabiny a polštářky....Prostě na Vysočinu a rybník je vhodnější Fousek.Ona už je tam krev nalita.Někdy se to ani rozpoznat nedá. :wink:
Tak všeobecně co se týče odolnosti - terén, bodláčí, ostrá tráva, rákos a co se týká chladu ( studená voda ) - tak je fousek lepší.

Co se týče rychlosti - vyhrává kraťas.


Pokud znáš dobře pracující linie Fousků v ČR - tak mi dej prosím link na chovatelské stanice - ale tam kde opravdu nádherně makají (můžeš soukromou zprávou). O opravdu skvěle pracující a rychlé fousky má zájem holandský chovatel, a co jsem kde hledal - vždycky to byla jeho linie - co on už od nás má doma ... ale potřebuje pro krytí nepříbuzné.

Díky moc
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od arasid »

nice-friend.cz píše:
Zdenek41 píše:Obojí jsou plemena pro naše podminky vhodná.Kratase jsem neměl fousku ano.Pro naši Vysočinu a rákos při vodních prací jsem pro Fouska.Viděl jsem mnoho kratasů,práce se jim vytknout nedá,ale ty rozřezané slabiny a polštářky....Prostě na Vysočinu a rybník je vhodnější Fousek.Ona už je tam krev nalita.Někdy se to ani rozpoznat nedá. :wink:
Tak všeobecně co se týče odolnosti - terén, bodláčí, ostrá tráva, rákos a co se týká chladu ( studená voda ) - tak je fousek lepší.

Co se týče rychlosti - vyhrává kraťas.


Pokud znáš dobře pracující linie Fousků v ČR - tak mi dej prosím link na chovatelské stanice - ale tam kde opravdu nádherně makají (můžeš soukromou zprávou). O opravdu skvěle pracující a rychlé fousky má zájem holandský chovatel, a co jsem kde hledal - vždycky to byla jeho linie - co on už od nás má doma ... ale potřebuje pro krytí nepříbuzné.

Díky moc
Pokuď potřebuje nepříbuzné, musíš napsat co má za psy. Jména co má a jména jejich rodičů, aby se dali vybrat nepříbuzní psi a feny. Teď vím o spojení, kde je předpoklad výborné práce, ale už asi budou mít vše zadané. A stejně každé štěně je sázka do loterie. A i když ti dá někdo link na chovatelské stanice, není to záruka, že zrovna ten vrh ze kterého si vezmeš štěně bude výborný. U fousků je řízený chov a liniový. Takže by se neměli opakovat spojení i když byla výborná.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od Zdenek41 »

Do klubu se dostane vždy to nejlepší skoro tedy vždy.Když tak pošlu SZ.Jinak opravdu je potřeba pracovat s liniema a rodokmeny.Dá se přes klub CF.
http://www.cesky-fousek.cz/index.php?op ... Itemid=507
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re: Fousek nebo Kraťas?

Příspěvek od nice-friend.cz »

Zdenek41 píše:Do klubu se dostane vždy to nejlepší skoro tedy vždy.Když tak pošlu SZ.Jinak opravdu je potřeba pracovat s liniema a rodokmeny.Dá se přes klub CF.
http://www.cesky-fousek.cz/index.php?op ... Itemid=507

Díky moc za odpověď i odkaz - já z něj ale výbornou práci nepoznám, ani dle zkoušek :-)
Pokud Víš "co je dobré" - můžeš chovateli napsat, bude moc rád.


Link na psy chovatele :

http://www.ceskyfousekkennel.nl/DeHonden.php
Odpovědět