Trezorová místnost

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Trezorová místnost

Příspěvek od tornádo »

Zdravím,
hledám nějaké konkrétní normy co a jak z čeho má být...Zdi,stropy,podlaha z cihel,betonu a obdobného materiálu a zamřížované veškeré okna.
Zákon toto pojal docela ze široka,pokud máte nějaké zkušenosti,nápady,normy... tak sem s tím :wink: díky
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Trezorová místnost

Příspěvek od Lesomil »

Nevím samozřejmě, zda je to správně, ale podle mne jsou podstatné dveře, tedy pokud je místnost v např. paneláku bez oken... Snad se mi povede uvést odkaz na cosi... http://www.jinova.cz/
Ale samozřejmě zkusím ještě pohledat...
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Trezorová místnost

Příspěvek od pultik »

Musíš mít trezorové dveře třída1 nebo bezpečnostní dveře třída5. Vše s atestem.
Co se týká oken ,mříží a zdiva, tak je nejlepší vznést dotaz na příslušné oddělení Pčr.
Protože co policajt to jiný výklad zákona. Já mám kamenné zdi cca 1m(původně chlív pro dobytek) a podlahu i strop z liteho betonu 15cm s armováním, trezorové dverě a hlavně žádné okno - To se jim líbilo nejvíc
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Trezorová místnost

Příspěvek od Lesomil »

Řekl bych, že na tom odkazu najdeš vše potřebné ...... včetne odkazu na nařízení vlády č. 347, které to upravuje....
viz:
§ 3

Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

samozřejmě toto je jen část, ale pro Tebe asi podstatná :)
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Trezorová místnost

Příspěvek od hofi »

Co vým tak nás učili že stěny mají být z obdobného stavebního materiálu(cihla,beton,plnosilikát...)trezorové dveře třídy 1 nebo 5.
Okna by měli mít mříž ze sílou prutú 10mm a roztečí mezi nimy 130mm.Stropy také obdobný materiál (beton) kdyš bys neměl strop tak pod kritinou by mělo být podbítí.
Ale jak psal pultik zeptal bych se okolní příslušné Pčr nevím jestli se náhodou neco neměnilo :roll:

edit by kasari: Přečti si to po sobě prosím a oprav to. Stavební úpravy vás naučili dobře, ale češtinu asi ne... :wink:
Naposledy upravil(a) hofi dne pát 10.2.2012, 10:51, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Trezorová místnost

Příspěvek od tornádo »

toto všechno znám ale potřebuju "minimální požadavky" protože není cihla jako cihla,beton může mět jakoukoliv tvrdost atd.
Kdyby došlo k problému a nějaký pobuda mě vybral,tak aby nedošlo k aha efektu,že podle úředníka je třicítka zeď z cihel málo a příjdu na několik let o papíry.
Jinak podle mě policie nemá co schvalovat v případě,že nevlastním full auto.
Jasné,čím je cimra na zbraně odolnější tím lépe ale za určitý čas s vhodným nářadím se zloděj dostane všude.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Trezorová místnost

Příspěvek od hofi »

Tak to fakt nevím jak to mají z šířkama ovodovích zdí dnešní pobudové se dostanou kamkoli ale chce si to opravdu dobře proštudovat co a jak protože jak píšeš,nastane nákej problém a prúser je na světě.
Lesomil to napsal přehledneji a dokonce na rozdíl o demě správně mříze sem napsal obrácene
:lol:
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Trezorová místnost

Příspěvek od tornádo »

ano,proti citaci zákona od Lesomila nic nemám,to je právě ten hrubý výklad ,který v podstatě říká,že stěny nemůžou být ze sádrokartonu :lol: snažím se najít normu,která toto řeší ale marně.Je klidně možné,že v případě problému bude soud postupovat podle ní,protože jeden soudce se nemusí shodnout s jiným jak je u nás zvykem.
Odpovědět