Kormoráni

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Onďa »

No jo, ale holubi se malorážkou loví :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od dalas »

Nejlepší by bylo zařadit kormorána mezi ryby a lovit na rybku. :wink: Jakmile to bude zvěř, vztahuje se na to zákon o myslivosti a s tím i úhrada škod. Bylo by asi jen otázkou času, kdy by se začaly RS hojit na myslivcích. Jinak sluka nemá v současné době dobu lovu, ale stryktně dle zákona by se mohla lovit i kulovnicí, protože zákon se o sluce zmiňuje jen v souvislosti se zákazem vyhánění psem a plašením honci.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Georg.H »

kojot píše:Dále je to na rybářských svazech a podnicích, jakých způsobem budou své "dvorní lovce" motivovat. Bývalo zvykem vyplácet zástřelné ve výši 300,- za zobák, dnes to nějak nefunguje.
U nás to funguje co mám info od 200 do 400 kč za klovec...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Lesomil »

Dalas :D právě proto jsem se o sluce zmínil....... už jen ta představa pokusu trefit ji kuličkou za letu.... Tedy o sluce !!!
Holub , ten posedí.... na větvi, na zemi.... :) Ale až Onďo ukecáš sluku aby ti zahřadovala na větev a zapózovala pro malorážku, máš u mně pivo :lol:
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Onďa »

S tou malorážkou jsem to myslel k těm kormoránům, že se na ně nemusí jen s brokovnicí :wink: Ale, co bych pro pivo neudělal :D
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Petr1970 »

Lesomil: viděl jsem na vlastní oči .22 LR střílený asfalty... opakovaně, náhodně pouštěný....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Lesomil »

Petr1970 :) věřím Ti na slovo. Kdo umí, ten umí. Já ani zdaleka o něčem takovém neuvažuju..... I když let sluky je méně předvídatelný, než let asfalťáka.... I tak věřím tomu, že někdo umí..... :lol: Ber to vše jako pokus o legrácky, ne jako provokaci.... :D :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od fesoj »

Co se týče sluky, nějak mi uteklo, že by se v současné době mohla v ČR lovit čímkoliv - a střelba kuličkou na jakéhokoliv letícího ptáka může být z hlediska bezpečnosti dost velkým hazardem... Ale je fakt, že jsem v minulosti několikrát viděl střelbu z kulovnice na táhnoucí klín divokých husí - chlapi tomu říkali "vsadit si Sportku" - a vím o jednom jediném případu,kdy to vyšlo. Šlo o ráži 8x57S a zásah na krk. První pořadí s jackpotem !
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od BwanaHunter »

Lesomil> pravda, s tim zakonem,ale jak psal fesoj,kormorana tam nevidim. Na uvahy "jak by se pohlizelo" bych se vykaslal,nebot co neni zakazano,je dovoleno a tady zakon taxativne vyjmenovava. Jedine co bych resil je bezpecnost.
Ovsem to s tou zveri a nahradou skod je velkou pravdou. Ale asi i tady bude platit,ze kdo chce,hleda moznosti,kdo nechce...

Pokud jde o sluku,v letu ja ani kulometem asi. Ale kdyz jsem v zari cekal u rijiste na zemi na jelena,jedna priletela,sedla si asi 5m ode me na zem,a koukala na me ;)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od dalas »

Ještě musím uvést na pravou míru můj poslední příspěvek. Kormorán je samozřejmě zařazen mezi zvěř, ale tím, že není povolen lov, nelze po myslivcích vyžadovat náhradu škod, kterou má v současné době stát. To je právě ten paradox. Myslivosti kormorán neškodí. Povolením jeho lovu vznikne zvláštní vztah mezi rybáři a myslivci. Lidsky se to dá společně řešit, ale znáte to, jsme v ČR.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Petr1970 »

Lesomil: já to tak beru, ani to moc neřeším (nejsem člen partiček co maj na tohle výjimku nebo mi nehrozí vyšetřování)... ale viděl jsem lidi co s kulovejma (.22 lr berou v rámci tréninku) uměj neskutečný věci...
ale rozhodně to není náhoda nebo sportka jak v případě výše myslivců - taky sem slyšel o některých kterým nešly husy na přehradě tak vzali kulovnici a sázeli....

věřím tomu že jít takovýhle člověk na husy s nějakým Rugerem .22 s 30-rannými zásobníky že toho sundá na 30-70 metrů víc než někteří myslivci se super-magnumama 12x89 automatama.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od kojot »

Když jsem končil školu, bylo mým snem pracovat u rybářů. Ve služební Nivě objíždět rybníky a starou ruskou nezničitelnou kozou lovit kormorány. Osud tomu však chtěl jinak.
To co píše Dalas, jest svatá pravda. Ostatně o tom už Jarda Kostečka několikrát mluvit, co může nastat, když se v tomto smyslu odpovědnosti zbaví stát a hodí ji za krk myslivcům. Kormoráni se loví již dlouho na lokální výjimku při opodstatněných škodách. Tyto škody vyčíslí jen subjekt, který nádrž může slovit a říci: na podzim jsem tu měl 100q násady, odečtu 5 - 10% jako ztráty komorováním a na jaře jsem slovil 40q kapra, tudíž tu chybí 50q x 65,-/kg.
Bohužel toto není případ toků, na kterých hospodaří rybářské svazy. Tam nelze nějak přesně prokázat a stanovit výši škod. Jediné je odhad. Ovšem rozpětí konzumu na jedince je dosti široké. Může se pohybovat od 0,1 - 1kg. Samosebou rybáři počítají automaticky 1kg, což se státu taky příliš nelíbí. Potud primární škody. Ty sekundární, jako pozdější úhyn poraněných a silným stresem postižených ryb jsou mnohdy vyšší, než by se zdálo. Kdo viděl kormorány lovit "Českou lečí" a viděl marné pokusy ryb zachránit se výskokem na břeh, jistě mi dá za pravdu. Jediné štěstí je, že mezi myslivci je velké procento rybářů, které to nenechává chladnými. Já za sebe můžu říci, že kormorány rád pozoruji, nejradši však jedním okem............
Kdo netermí s námi, termí proti nám
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od sided »

Kojot: máme vyjímku na na řece (pstruhový revír) je to o chuti rybářů ji vyřídit. Na zhruba 2km úseku máme povoleno 60 kusů a poctivě plníme plán :mrgreen:
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od Georg.H »

jak je lovíte? brokem,kulí?
V letu nebo na vodě?
Možeš se trochu rozepsat?
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Rybáři na západě Čech se dočkali, smějí střílet kormorány

Příspěvek od harrycallahan »

své první dva jsem dostal brokem 5,1mm, třetího 4,5mm, broky pod 4mm bych nedoporučoval - jsou to potvory děsně tvrdé na ránu, často i po dobrém zásahu stačí odletět dost daleko ....
pole a lesy Vysočiny
Odpovědět