LUP pro dvě honitby?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: LUP pro dvě honitby?

Příspěvek od fesoj »

Samozřejmě, že je to o lidech, záleží na přístupu každého soudruha - jak pejskaře, tak myslivce. Já jsem kupříkladu za 43 let, pokud mi paměť slouží, odstřelil v honitbě celkem 8 toulavých a vyloženě pytlačících psů, vždy přesně v mezích zákona a kdyby to šlo vrátit zpátky, jen jednou bych to řešil jinak - jednalo se o psa, který utekl vyloženě výjimečně člověku, který s myslivci vychází vždy až nadstandartně dobře, ale bohužel hnal srnčí zrovna podle kazatelny, kde jsem seděl a měl smůlu, kdybych věděl, komu patří, rozhodně bych nestřílel a spravila by to rozumná domluva. Každoročně vždy v červnu, Měsíci myslivosti, dáváme do místního Zpravodaje článek o tom, jak by se pejskaři měli chovat a v mnoha případech to zabírá.
Ale to už jsme OT, tohle vlákno je o evidenci LUP v závislosti na výměře honitby. A jelikož u nás není ze strany SSM vyvíjen žádný tlak na striktní dodržování předepsaných počtů, nikdo to neřeší a nikomu to nevadí. Mě osobně dokáže nasrat spíš to, když někdo postřelí kus a není s to pozvat kolegu s LUP k důkladnému prověření situace /v našem MS máme kvalifikované psy 2/, vyhodnotí ránu jako chybenou či škrábnutí a pak se nacházejí shnilotiny. Sice ne vždy se vše najde, ale raději půjdu se psem prověřit i skutečně chybenou ránu, než aby se něco zanedbalo.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět