Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Termokamery

Příspěvek od fplisek »

Měl jsem cca rok XT, by jsem spokojený, pak jsem pořídil Digisight N770, na to, že byl třikrát dražší, třikrát lepší určitě není, ale zatím jsem pořád spokojený :-) , mě přijde, že ty novinky od Pulsaru jsou horší, jak ty starší přístroje. Začalo to, když si kamarád koupil pozorovák Digiforce, jako nástupce Recona (toho jsem kdysi měl, 880, nebyl špatný), ale Digiforce katastrofa, hned se toho zbavil. Co koukám na videa z toho RT, tak mě to taky nijak nenadchlo, ale v ruce jsem ho neměl. Mám už zarezervovaného Digisighta Ultra N355, tak se uvidí, snad přijde v ty půlce prosince :-)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od motolada »

Frybort zbraně KYJOV, kolega teď jeden bere
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Termokamery

Příspěvek od Milik607 »

Na ten digisight ultra 355 jest se take díval. Vypadá to celkem solidně. Já se furt rozhoduju jestli jít do digitálu nebo termovize.....všechno má svoje plusy i mínusy, bohužel do termozaměřovače fakt kilo dávat nechci, už cca těch 60tis je dost ale možná bych to ještě dal ale víc ne.....

Je to těžký, čunící i lišky chodí na hromadu pravidelně a já jen mužu krmit a shánět nějakej ten noční prostředek :D
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Termokamery

Příspěvek od Milik607 »

https://www.fotomalek.cz/fotomalek/esho ... lion-XQ19F

Jaký máte na toto názor, má s tím někdo zkušenost?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

to je pozorovák a né zaměřovač
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Termokamery

Příspěvek od Milik607 »

a slušný zaměřovač to už je cenově jinde ne....to je blbý
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

kup si jak ti tu už radili - termo pozorovák a yukona na flintu a normálně na 100m s tím budeš fungovat. Pokud jsou u vás často mlhy a vysoká tráva často se ti stane že v pozorováku uvidíš a puškohledu ne a je na tobě jak se tím budeš vyrovnávat. Termo zaměřovač prostě není levná věc a hold si musíš zvážit do čeho jít, jsou to tvoje peníze na druhou stranu čas který mohu strávit venku má pro mne osobně větší cenu. A teď na podzim sednu do auta dojedu do revíru a 8x z 10 ti případů mohu pak jet domů z důvodů mlhy atd. Nic jiného nevyspekuluješ chceš to nejlepší tak to stojí peníze a jakékoliv levné bazarovky atd. osobně bych se bál podělá se ti to a nikdo ti to neopraví a jen vyhodíš peníze ale jak říkám je to jen na tvém uvážení.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

Já nemohu souhlasit tahat dva krámy sebou. Termo zaměřovač mám na flintě. Pokud šoulám a prohlížím na dálku tak to vycvaknu z vávru a mám pozorovák do ruky. Na blízko a na čekané koukám přez flintu a pohoda ,člověk si zvikne a ani mu to nepříjde a stále vidím super i zvěř když to prchá, škobrtá nebo to někam zatáčí. Noční vidění 2+ mi leží doma. Mněl jsem to sebou i vlese oboje, jednou jsem to porovnal a od té doby je pro mne kvalitní drahé zelené NV 2+ bezcenné.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Termokamery

Příspěvek od fplisek »

Chtěl poradit do 60tis. :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

včelák jasný to chápu proto já tahám termo pozorovák a na flintě na pevno apex a super jsem spokojen maximálně:-). V pozorováku vidím v pohodě 150-200 m že tam je něco během vteřiny je v kaapse u kalhot a v apexu už poznám zda liška či zajíc a nebo srnka či prase i když už jsem to dostal do oka a poznám to většinou i v pozorováčku. O víkendu teď jak fičelo tak jsem na poli hezky našoulal v pátek i v neděli lišky na 30 m. Jinak kdybych si měl vybrat tak osobně taky raději jeden dražší přístroj a i když je to méně pohodlné. Protože kombinaci termopozorovák a digitál na flintě jsem zažil.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Termokamery

Příspěvek od Milik607 »

včelák píše:Já nemohu souhlasit tahat dva krámy sebou. Termo zaměřovač mám na flintě. Pokud šoulám a prohlížím na dálku tak to vycvaknu z vávru a mám pozorovák do ruky. Na blízko a na čekané koukám přez flintu a pohoda ,člověk si zvikne a ani mu to nepříjde a stále vidím super i zvěř když to prchá, škobrtá nebo to někam zatáčí. Noční vidění 2+ mi leží doma. Mněl jsem to sebou i vlese oboje, jednou jsem to porovnal a od té doby je pro mne kvalitní drahé zelené NV 2+ bezcenné.

Asi bych taky souhlasil. Dnes jsem zkoušel jen sice v obchodě a na ulici termozaměřovač ATN MARS HD 1,25-5x a ATN MARS HD 4,5-18x a musím říct že ten první zmiňovaný by byl vhodný s tím zvětšením tak na střelbu něčeho většího třeba divočáka tak do 70metrů aby člověk věděl kam na zvěř míří. Pak už by to bylo hlava nehlava. Zkoušel jsem ten s tím větším přiblížením a když jsem přiblížil tak aby se dalo bezpečně střílet na cca 100m už byl problém s kvalitou obrazu, už jste neviděli pozorovaný objekt ale spíš rozostřený flek který nešel doostřit. Prví přístroj stojí 55tis a druhý 90tis. Oba jsou to ty starší a mají celkem nic moc rozlišení. Dělá se pak s lepší rozlišením ale cena už je cca 120tis.

Co používáte za ten termozaměřovač? Co by jste doporučil? Nechtěl bych za to dát i kalhoty.....Děkuji
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

už jsem to sem někdy psal,ale ono je jednodušší se opakovaně ptát.
Pro střelbu není důležitá rozlišovačka,ale velikost čočky a velikost ZÁKLADNÍHO ZVĚTŠENÍ čipu.To digi zoomování je většinou pouze marketigový tahák.Násobí to vše,včetně chyb a pak je z toho svítivá koule.Ty ATN co jsem měl v ruce celkem děs.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Termokamery

Příspěvek od Milik607 »

kikin píše:už jsem to sem někdy psal,ale ono je jednodušší se opakovaně ptát.
Pro střelbu není důležitá rozlišovačka,ale velikost čočky a velikost ZÁKLADNÍHO ZVĚTŠENÍ čipu.To digi zoomování je většinou pouze marketigový tahák.Násobí to vše,včetně chyb a pak je z toho svítivá koule.Ty ATN co jsem měl v ruce celkem děs.


A co by psi teda doporučil?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Termokamery

Příspěvek od Milik607 »

http://www.tiplov.cz/advert.php?advertId=4788

Nemáte někdo zkušenost s tímto prodejcem? Nabízí termozaměřovače za super ceny. Např pulsar trail xq50 který u nás stojí 92tis oni posílají za 2100euro. Šli by jste do toho?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Pouzivam apex 75 ano je drahy setril jsem si na nej nekolik let puvodne jsem setdil na predsadku NV pak kdyz jsem poridil termopozorovak termo predsadku a prisel apex a kdyz jsem videl ze maji v planu 75 bylo rozhodnuto a nelituju. Behzne liska 100-140m kuna 80 -100 m a prase 150 m na hlavu to jsem dostreloval a umel by i dal limitujici faktor jsem ja typ zbrane a raze. Za kvalitu musis zaplatit.
Odpovědět