Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od RuStaff »

Otrávený pes...
Chudák jagoš i jeho pán! :(
...Když mi psa sejme prase, tak to bude zlý, ale s tím se musí počítat, že ale nejaký nebetyčný hovada mají potřebu pokládat jedy a trávit zvířata v přírodě (pravděpodobně dravce, šelmy a jinou "škodnou"), a měl by to odnést můj pes, tak to bych jen tak nevydejchal! :evil:
To se fakt bude muset otrávit i nějaké dítě a ne jen pes, aby se na to ti kréténi vykašlali???? :evil:
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Leon »

jsou to dementi a policajti zase nic nevyšetří
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Karlos23 »

Teď jsem to viděl ve zprávách. Prej byl použit nějakej jed,jehož použití je u nás trestné, a taky prej to nebyl první otrávenej pes v okolí,tak po tom parchantovi snad půjdou. Chudák pes i pán. :cry:
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od RuStaff »

klasika, zřejmě karbofuran, účinější než železa - dementi to cpou injekcí třeba do vajec a tlumí tím "škodnou", občas kočky, psy, nebo třeba orla mořského, atp... No comment... :evil:
6,5x55SE☝️❤️ 8)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od kasari »

Už to tu potkalo i někoho z nás - viewtopic.php?f=27&t=3533

A výsledek?
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Leon »

přesně jak to psal Zdeněk vajíčka s furanem dost častá zbraň různých chovatelů jednou jsem se díky tomu chytil s jedním holubářem na trhu když to tam radil druhému kterému něco likvidovalo holuby tak že bych kouknul kdo v okolí má nějaký velkochov
CZ 550 american 308win.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od martinh »

Lidi jsou různí, bohužel si myslím, že policie nevyšetří nic, možná to ale traviče odradí. Arga jsem znal osobně a musím říci, že to byl vynikající pes. Doplatil na srážku s blbem. Ikdyž všichni asi víme kdo to byl, nikdy mu to nikdo nedokáže, takže pouze domněnky. A ty jak všichni víme jsou k ničemu.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Havran »

Zdravím vespolek.Je to tak,jak píše kolega výše.Nikoho nechytí,protože nechtějí.U mého výmara jsem řekl kdo to udělal,kde má furadan,svědky jsem jim naservíroval.Svědky tzv.vytěžili-po telefonu,nic zvláštního se od svědků prý nedozvěděli.Přitom jeden ze svědků,který traviče viděl večer před incidentem odjíždět z lesa od zásobníku byl bývalý policista,který mě ještě ten večer poslal sms s textem"zkurvysyn jede z rény bacha".Tehdy mě to nedošlo.Travič se mě směje dodnes-když se míjíme autem nebo na křižovatce.Stačila domovní prohlídka a hlavně pár odposlechů a měli celou tuto ligu,která vyměnovala litr furadanu za litr fernetu.Travič má zvláštní jméno-Sysel Štěrba,takovej malej podvraťák z Ivančic- Alexovic.
CZ 550FS 308Win,Meopta 3100 3-12x56RD
ZH 308,Edenberg 1,25-4x32
Troják Merkel 7x65R,12,12,,Meopta Meostar 1-4x20 RD
Browning B 525
ZH 301
ZKM 451
ZBK 110 Hornet
Obojetnice Trnka Brno 6,5/52,,16,Optikotechna 4
Lověna Praha 16x70,16x70 1930
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Zdenek41 »

Ládo přijmi mojí hlubokou učast.Mám slzy v očích.Tak už je jen můj Ares a Ajša.Dokud těmto hyjenám nenakopem prdel budou tu pořád.Vím,že je to pro tebe hodně těžky,takový JGT a takový vrh co měl Peta se opakuje zcela vyjmečně.Drž se.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od precechtel »

4Havran, trochu do policejní práce vidím, Tvého psa je mi líto, ale odposlechy a domovní prohlídky schvaluje soud a to velmi přísně zvažuje důvody u zvláště závažné trestné činnosti, kde je vysoká trestní sazba a myslím, že usmrcení psa, tj. škoda na věci, kde nejsou pádné důkazy a důvody, to by žádný soudce nešel do toho, aby požehnal takový zásah do lidských práv, jako je odposlech a nedotknutelnosti obydlí, tj. domovní prohlídky. No a i kdyby se v domě našel příslušný jed, co to dokazuje - možná porušení nějakých předpisů o nakládání se zvláště nebezpečnými látkami a jedy, ale pořád je to ještě hodně daleko od dokázání pachateli, že on otrávil. Lehce se háže vina na policii, že nechce, nešetří, nemá zájem. On totiž policejní práci rozumí každý, kdo v TV viděl nějakou detektivku nebo někdy dostal pokutu na silnici jako řidič. No o jedech taky vím svoje, taky jsem před pár lety měl přiotrávené psy, naštěstí se z toho dostali, ale bylo mi tehdy ouvej. A před osmi lety jsem také dával oznámení na policii, když v sousední honitbě na jednom fleku v zimně padlo asi 12 káňat a krásná samice sokola.... typická práce karbofuradanu, prostě hnus. Jo taky jsem to hnal přes tisk - pustil jsem to Blesku a od té doby už u nás k žádné otravě nedošlo. F.
politice a politikům zmar
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Havran »

Pro precechtel:Ano,máte pravdu,ale když to zase čtu,tak do mě vjede vztek.....no neměl bych si ho vybíjet na lidech co to vyšetřovali,třeba pro to udělali maximum.Ale s některýma z nich se znám,docela slušně a nechtěli mě nic říct,vysvětlit....Ale asi to mělo taky nějakej dobrej důvod.Každopádně se omlouvám a beru zpět.Sám toto házení do jednoho pytle taky nemám rád.Majitele otráveného psa velice lituju a přeji pevné nervy.Lovu zdar
CZ 550FS 308Win,Meopta 3100 3-12x56RD
ZH 308,Edenberg 1,25-4x32
Troják Merkel 7x65R,12,12,,Meopta Meostar 1-4x20 RD
Browning B 525
ZH 301
ZKM 451
ZBK 110 Hornet
Obojetnice Trnka Brno 6,5/52,,16,Optikotechna 4
Lověna Praha 16x70,16x70 1930
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Leon »

tak že pán soudce bude čekat až nějakej zmetek otráví dítě a pak se bude teprve jednat asi by potřeboval někdo prokopnout prdel aby se začalo něco dít
CZ 550 american 308win.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Lesomil »

Leone bohužel máš pravdu :oops: ,
naše zákony jednoznačně nadržují pachatelům proti jejich obětem. V tomto zde funguje (tak, jako i jinde) , že raději nepotrestat pachatele, než odsoudit nevinného. Odsouzení nevinného je však velmi zřídka... Jakmile nejsou důkazy "okované" tak to státní zástupce nařídí zastavit a protože jsou mu poldové v tomto směru podřízeni, není co řešit. Pokud "paličatě" pokračují , zastaví to on sám a oni ještě dostanou sami flastr... Nakonec čím více věcí nedojde k soudu, tím méně má práce on i soudce.... Myslím že zcela jinak, by st. zástupce, či soudce postupovali pokud by se jednalo o jejich psa, či nedej bóže jejich dítě.... To by Leone bylo právě to nakopnutí, o kterém jsi se zmínil..... (ale chudák dítě a nešťastní rodiče.....)
LADAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 29.1.2008, 13:34

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od LADAP »

Ahoj všichni! Argo byl můj pes, náš člen rodiny. Děkuji moc za projevené soucítění. Jsem si ani nevšimnul, že je tady takové vlákno. To důležité a podstatné jste viděli v TV vysíláních, vše tam ovšem taky nedali. Psali o tom případu i v regionálních novinách. Poskytnu tedy další informace, především z vyšetřování policie. Nejdříve ani "příslušníci" neměli zájem nic šetřit, já jim volal hned druhý den ráno. Prý neví, jak by se to šetřilo, nejdříve mi tvrdili, že pes je brán jako věc. Tak jsem je upozornil, že došlo k novele, že pes tedy jako věc brán už není! Tak teda přijeli a jeli se se mnou podívat na místo. Ani neměli chuť nic obcházet, i když byl sníh. Jsem si říkal, že už se to rozkřiklo a že by tam mohli být teoreticky stopy, když by šel někdo návnadu schovávat. Tak to tedy obešli se mnou. Já tam pak ještě slídil až do odpoledních hodin, ale nic průkazného jsem nenašel:-( Chlapci mě potom informovali, že už pravděpodobně vědí, co se mojemu pejskovi stalo. Tak jsem z nich dostal, že vyšetřili, že se s největší pravděpodobností otrávil jedem na myši. Hned jsem jim řekl, ať si zjistí jak zabírá jed na myši a začnou s vyšetřováním znovu. Nakonec případ odložili, nevyšetřili nic. Psa jsem na pitvu nedával, podle příznaků, projevů a podle injekce od veterináře, která na chvilinku zabrala proti křečím, bylo jasné o otravu čím šlo. Bylo k tomu vyjádření vyterinářů i veterinární správy (to si vyžádala Policie) - bylo jasné, že šlo o karbofuran. Dokonce se mi dodatečně přihlásil i pán, který mi řekl, co slyšel o trávení v místní hospodě ještě předtím, než se mi otrávil Argo... Bohužel řekl, že mi o tom řekne jen jednou a už to nikdy a nikde nezopakuje...:-( Nemohu tvrdit s určitostí, kdo mi pejska otrávil, ale moc lidí do okruhu travičů také nespadá.
Mimochodem, když jsem volal poradci chovu jagdteriérů a oznamoval mu, že jsem přišel o Arga, bylo mi řečeno, že ho akorát doporučil ke dvěma krytím. Další dva zájemci o krytí jejich chovné feny mým Argem volali přímo mně. Pátý zájemce v roce 2012 se mi ozval ještě několik měsíců po Argově smrti. Z toho lze usuzovat, že nejen já jsem si Arga vážil a cenil jako vynikajícího psa. Nikdy na něj nezapomenu!
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Psího šampiona otrávili, návnada s jedem ležela u školky

Příspěvek od Tommy »

Copak přechovávání takového jedu není trestné? Když je schopen otrávit psa,jak daleko má takovej zmetek k otrávení člověka. Každopádně bych neměl klidné spaní....
Odpovědět