Petice proti NP Křivoklát

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Petice proti NP Křivoklát

Příspěvek od Karlos23 »

Narazil jsem na petici pro ochranu Křivoklátska. Obvykle tyhle věci neřeším, ale možná je to chyba. :oops:
Tenhle týden jsem dvakrát narazil na aktivity "Hnutí duha",což mě přimělo k zamyšlení nad tím, jak dobře mají zmáknutou propagandu, jak skvěle manipulují s médii, a jak velký vliv mají na schvalování zákonů týkajících se přírody. Vzhledem k jejich názorům na myslivost mě to až děsí, jak jsou v tom dobří. :!:
:idea: Rozhodl jsem se alespoň trochu se z toho ponaučit. Měli by jsme se asi všichni víc zapojit do pozitivní propagace myslivosti a ne si hledět jen svojí honitby. :idea:

Zde je odkaz na OMS Semily, kde jsem našel tu petici v dokumentech ke stažení. http://www.myslivost.cz/OMS/semily/Info ... bidka.aspx

Nevím v jakém stádiu tahle věc je, ale na netu visí i online verze petice cyklistů a další info okolo zde odkaz:http://www.kolanakrivo.cz/informace-o-n ... prirody.1/

Vytisknul jsem ji a dám to podepsat ve svém okolí. :?: A co vy??? :?:
Naposledy upravil(a) Karlos23 dne stř 22.2.2012, 13:38, celkem upraveno 1 x.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Petice proti NP Křivoklát

Příspěvek od kasari »

Já ne. Jsem pro. Každý NP není Šumava...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Petice proti NP Křivoklát

Příspěvek od Karlos23 »

A přečetl jsi si co v tý petici je ? :idea:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Petice proti NP Křivoklát

Příspěvek od kasari »

Četl, 6 bodů z 9 je celkem blbost, kterou může napsat jen někdo, kdo neví jak může provoz NP fungovat... :roll:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Petice proti NP Křivoklát

Příspěvek od Karlos23 »

Máš asi pravdu, že NP má i své klady, ale myslím že stávající CHKO je dostačující a když vidím jak logicky rozhodují všechna ministerstva, tak stejně nejsem pro NP.

No a takovýhle zprávy mě v mém názoru jen utvrzují.:
PENÍZE JSOU JEN VÝMLUVA MINISTRA
Pokud by ve středních Čechách Národní park Křivoklátsko nezřídil, považuje to programový ředitel Hnutí Duha Vojtěch Kotecký za promarněnou příležitost.

"Pro turisty by to byla výborná destinace - národní park by byl hodinu a půl cesty od Prahy. Byla by to také ztráta pro místní obce. Značka národního parku láká více turistů a vytváří nové příležitosti pro drobné podnikatele," uvedl pro iDNES.cz Kotecký.

Argument, že zřízení a provoz národního parku spolkne ministerstvu životního prostředí spoustu peněz, považuje Kotecký za výmluvu. "Národní park nevznikne hned, ale může se na něm pracovat po částech, takže pro ministerstvo by nebyl jednorázovou velkou finanční zátěží," míní Kotecký s tím, že peníze by se rychle vrátily.

Na místě je zřízena chráněná krajinná oblast, která je pro park dobrou základnou, navíc by se nemusel zřizovat nový úřad správa parku i vedení CHKO by mohly sídlit na jednom místě. "Investovat by se muselo například do naučných stezek a informačních center, tyto peníze se ale rychle a mnohonásobně vrátí z turismu. " uzavřel Kotecký.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/stane-se-krivokl ... domaci_taj
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Petice proti NP Křivoklát

Příspěvek od fesoj »

Na to, aby mohly vzniknout nové naučné stezky a informační centra, přece není nutné vyhlašovat další národní park, kde by statisíce kubíků dřeva hnily bez užitku a po tom, co se děje na Šumavě, si musím položit otázku - Cui bono ? Proč chráněná krajinná oblast nestačí ? A jak by vyhlášení NP pomohlo např. rozvoji turistiky - skutečností by byl pravý opak ! A to jsem se nezmínil o mysliveckém hledisku. Zcela určitě by tam došlo k totálnímu vystřílení mufonů a snad i daňčí zvěře, protože podle ekologistů se jedná o nepůvodní druhy, které na území NP nemají co dělat...
Kritériem pravdy je praxe.
maxim19
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15.9.2008, 17:10

Re: Petice proti NP Křivoklát

Příspěvek od maxim19 »

Souhlas s fesoj
Proč předělávat něco co funguje!
Křivoklátsko je vyhlášený jako lesnický park, aby měli ekologové (ekoteroristi) větší problémy prosadit NP, kde by pak měli větší páky lež hospodařící lesníci. Mohlo by je taky třeba napadnout vykácet známý křivoklátský modřín (jako nepůvodní druh). Podobné snahy měli i CHKO Moravský kras, zde jim to neprošlo a prosadili si jestli se nepletu jen to, že se zde už nebude uměle vysazovat. A s pravděpodobností blížící se jistotě by prosazovali vybití muflonů a daňků (jako jinde s nepůvodní zvěří v chráněných oblastech ČR)
Ze zprávy http://www.rakovnicko.cz/zpravodajstvi/ ... tsko.html/ cituji : "Založením Lesnického parku Křivoklátsko se završuje více než roční úsilí řady lesnických institucí a odborníků vytvořit na Křivoklátsku institut, který by vedle zachování a zvyšování přírodních hodnot území zachoval i křivoklátské lesnictví, jako kulturní dědictví našeho národa.“ Dle Miroslava Pechy nepředstavuje vyhlášení administrativní nebo legislativní proces. Jedná se pouze o dobrovolné prohlášení vlastníků a správců těch pozemků, že zakládají určitý institut a chtějí hospodařit podle nějakých zásad, Lesnický park Křivoklátsko je tak založen na principu dobrovolného přístupu jednotlivců a institucí, spojených zájmem o přírodní zdroje, společným závazkem podporovat trvale udržitelné hospodaření v lesích a v krajině."
Odpovědět