Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od Andy »

Dívku z Česka trefila na houpačce na Slovensku kulka vypálená na lišku
Dvanáctiletá Lucka z České republiky byla na Slovensku s kamarádkami na houpačce, když ji trefila kulka do ramene. Podle televize Joj myslivec střílel na lišku ve vzdálenosti několika kilometrů a kulka přeletěla až na místo, kde byly děti. Lucka měla obrovské štěstí, že kulka už neměla takovou razanci a zachytila se na šňůrce od mikiny.

Obrázek
FOTO: fotobanka Profimedia
Dnes 10:07

Lucka po tréninku mladých cyklistů odpočívala na houpačce, když pocítila náraz. „Něco mi narazilo do ramene. Lekla jsem se, a když jsem se tam podívala, měla jsem tam krev. Nic jsem neslyšela a byl to pocit, jako by mě trefil míč,“ řekla Lucka.

„Myslel jsem, že do ní narazil pták,“ dodal její vylekaný otec.

Mladí cyklisté přijeli trénovat na Slovensko a odpočívali nedaleko obce Dolný Ohaj u Nových Zámků. Dívka měla obrovské štěstí, že utrpěla pouze povrchová zranění.

Policie už vyslechla myslivce z města Šurany. Přiznal, že ve vinohradě střílel na škodnou lišku. Když slyšel, co se dívce stalo, sám se přihlásil na policii. Odevzdal zbraň, která bude podrobena expertíze. Vyšetřovatel zahájil trestní řízení ve věci ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od fesoj »

Ublížení na zdraví ve stadiu pokusu - to je nejspíš nějaká blbost ? O stadium pokusu by mohlo jít jen v případě úmyslného tr. činu a zde se jednalo o evidentní nedbalost.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Ty komentáře na těch novinkách mě staví ze židle. Někteří za celý život nebyli ani v lese a vypouští ze sebe nehorázné "moudra". Např. jako lišky létají?, ta liška musela být na stromě, měl tam sedět myslivec místo holčičky apod. Škoda, že se nedostanu do diskuze, hned bych si tam vylil to svoje myslivecké srdíčko :). Každopádně každý myslivec je zodpovědný za to kam a za jakých podmínek vystřelí. Musel každopádně střílet na horizont a prostě nešťastnou náhodou si zbloudilá střela našla malou holčičku. Buďme rádi, že se jí nic nestalo, a že se polovnik zachoval jako chlap a sám se přihlásil.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od Lesomil »

Danieli,
mnoho jsme se zatím o věci nedozvěděli....., není nám známo, zda myslivec střílel na horizont.... Taky to mohla prostě být nešťastná rána, kdy se kule při střelbě (na cokoliv) odrazila od něčeho (např. kámen...) a udělala žabku, která prodloužila její dolet....Možná i změnila směr letu. Vím, že řidič (potažmo i myslivec) by měl předvídat i zemětřesení..... a že..... , a že..... Ale pokud se jednalo v daném případě skutečně o odraženou střelu a ne přestřelení horizontu, mohlo by totéž potkat kohokoliv z nás.... Je to blbý, ale je to tak. Zejména lovci(myslivci) z rovin a při dálkové střelbě jsou tomuto riziku vystaveni. Jak mu ale předejít? Ta střela se může odrazit i po průstřelu zvěře při ráně na komoru...., rovina je rovina... Pravda terén na místě střelby neznám, ale odraz je možný všude.....

Fesoj, ono záleží dost na státním zástupci.... taky v tom může spatřovat úmysl na základě §15/1b tr. z. Případně "vědomou nedbalost" dle §16/1b , a v tom horším případě odstavec 2 ..... (Myslivec na základě své kvalifikace a znalostí předpokládat mohl a měl,,,,,) Jinak s Tebou plně souhlasím, že je podivné spatřovat v jednání myslivce "pokus" neboť pokusem by mělo být zejména jednání , které bezprostředně směřuje k dokonání trestného činu a jehož se pachatel dopustí v úmyslu trestný čin spáchat, jestliže k dokonání trestného činu nedošlo.... Asi budou střelci obtížně prokazovat úmysl zasáhnout dívku vzdálenou několik kilometrů a to, že o ní vůbec věděl... Ovšem ta "nedbalost" bude problém....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od dalas »

Může to být buď nešťastná náhoda, nebo ublížení na zdraví z nedbalosti. To co píší novináři, to by ten myslivec byl vyhlášen mistrem světa v LR. Každopádně při té smůle je to obrovské štěstí, neb to zřejmě nezanechá vážnější trvalé následky.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od Zdenek41 »

Tohle bez toho abych hádal je určitě balistická náhoda.Prostě obrovská smůla.Pokud to ten myslivec viděl v televizi bylo mu jasné,že je jen otázkou času kdy seberou všechny flinty v možném pásmu.A čekat na zvonek je už jen pro otrlé osoby.Pokud jsem koukal dobře byl to uplně neporušenej lovecký FMJ.Jádro je olověné.Průser by byl pokud by to byl armádní.To by mu dost ublížilo.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od Lesomil »

Doufejme, že se tam nerozpoutá antimyslivecká štvanice a že ten střelec to nějak ustojí. Já tedy cítím s ním. Zranění té dívky je neštěstí, ale nešťastná náhoda se může přihodit i při nejvyšší opatrnosti.... a to nám všem.... Samozřejmě bude na místě vyrovnání s tou dívkou cestou jejích rodičů.....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od fesoj »

Vzpoměl jsem si, co jsme se učili na vojně - technickotaktická data o SA-58 : Smrtící účinek po celé dráze doletu... To už nám nikdo neřekl, že tam nesmí být šňůrka - ale ta holčička měla za prvé neuvěřitelnou smůlu a za druhé neuvěřitelné štěstí - jak to kdo vezme... Ale toho vyšetřovatele s tím "zločinem ve stadiu pokusu" bych s takovou znalostí tr. práva vyhodil od policie - není možné, že by se slovenské zákony od našich natolik lišily. Dobrý advokát mu to musí omlátit o hlavu. Pokus u nedbalostního tr. činu prostě NEEXISTUJE, jinak by za to mohli odsoudit každého viníka dopravní nehody.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Lesomil píše:Danieli,
mnoho jsme se zatím o věci nedozvěděli....., není nám známo, zda myslivec střílel na horizont....
No já jsem usuzoval z toho, že ta střela nebyla nijak deformovaná, a že při jakémkoliv odrazu by to bylo na ní znatelně poznat. Toť můj názor.
pavel123
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16.3.2012, 18:50

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od pavel123 »

Tak jesteze holcicka prezila mela celkem dosti velke stesti kdyby ta strela mela jeste vetsi energii tak nevim nevim ...
Mým koníčkem je Bosna a Hercegovina a Oddlužení
vrb
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 05.9.2009, 16:35

Re: Novinky: Dívku z Česka trefila na houpačce kulka ...

Příspěvek od vrb »

Zdravím.

Zdá se mi to hodně podivné, nechci úplně vyloučit náhodu, ale nezdá se mi to. Rád bych kdyby zde nějaký odborník nastínil modelovou situaci jak by mohlo k tomuhle dojít. Třebas odhad úhlu výstřelu, odrazu a dopadu střely.
Troufne si někdo z obrázku odhadnout ráži?

Jaká by musela být rychlost a energie, aby se střela zapíchla do provázku a přitom nevyletěla ven a způsobila jen povrchové zranění?

Už jsem zažil, že při zásahu kusu dřeva střela zahnula do pravého úhlu do boku, nikomu se nic nestalo, jen mě překvapilo o kolik může uhnout..

Kdy bude Apríla?
Odpovědět