Novinky: Pytláci na Brněnsku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Novinky: Pytláci na Brněnsku

Příspěvek od dalas »

Myslivci našli v potoce vnitřnosti jedenácti srn, pytlák je zabil březí
27. března 2012 15:35

Poblíž Omic na Brněnsku myslivci našli vnitřnosti z jedenácti kusů upytlačené srnčí zvěře. "Skoro polovina srn byla březích. Myslivecké sdružení hlásí škodu v řádu desetitisíců," upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

"Přestože je srnčí zvěř v této době hájena, zatím neznámý pachatel v revíru upytlačil nejméně jedenáct kusů srnčí zvěře," konstatoval mluvčí. Vnitřnosti zvířat skončily v potoce poblíž obce.

Pytlák se přitom ani nemůže radovat z uloupeného masa. "Podle myslivců maso z březích srn není chuťově kvalitní," řekl Malášek.

Na pytlácké stezce kolem Brna se přitom načerno loví ve velkém. Na přelomu roku myslivci vytáhli z řeky Jihlavy mezi Medlovem a Malešovicemi 243 kůží. "Čtyři kůže byly z telat, všechny ostatní ze srn," upřesnil předseda mysliveckého sdružení Němčičky-Medlov Jan Jelínek.

K nezvyklému nálezu přijeli i rajhradští policisté. "O týden později vylovili z řeky na stejném místě dalších deset kůží," uvedl Milan Komenda, který má na židlochovickém úřadu na starosti myslivost (čtěte více zde).

Zdroj: http://brno.idnes.cz/pytlaci-na-brnensk ... zpravy_dmk
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: Novinky: Pytláci na Brněnsku

Příspěvek od plok »

Diskuse pod článkem opět výživná, samej inteligent a odborník :oops: :idea: :oops:
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Novinky: Pytláci na Brněnsku

Příspěvek od kojot »

Soudě dle psaného slova, je valná většina diskutérů pod inteligenčním průměrem. Z toho bych si příliš starostí nedělal. Jižní Morava je pytláky prolezlá. Jsou velice fikaní, ba dokonce tak, že si jich v noci ani nevšimnu. Paradoxně bydlím u lesa, z oken mám rozled po širém okolí (srnčí obeznávám spektivem z balkonu :lol: ), ke všemu mám ložnici směrem k onomu lesu a žádná světla mě nevzbudí. Přesto jsou louky každodenně doježděné terénním autem. Drsný je, že k nám zajíždí pytláci až z 16 km vzdáleného Blanska. Z podzimu to měli za pouhé 2000,-, což byla pouze pokuta za jízdu lesem. Výsledek jejich činnosti je ten, že se u nás srnčí za světla téměř nikde neukáže a jakmile přibrzdím auto, abych se pokochal, jsou ta tam. To svědčí o jediném - autopirch. Za tento rozmach může jednoznačně stoupající cena masa všeho druhu a zmršenina trestního zákona, která těmhle bastardům hraje akorát do karet. Příkladně - chytím pytláka na rybníku, policie přijede za cca 40 - 50 minut :shock: , po cestě ještě zavolají, jestli ho ještě držím, následně vše řádně sepíší a chlápek si klape domů. Pak někdy bude možná předvolán k přestupkové komisi, kde dostane flastra 500,-. Dobrá a laciná povolenka, ne? V konečném součtu mi pak chybí ryby za 100 - 120 tis. a kam se mám dovolávat? S pytlačením v lese a asistencí policie je to ještě 2x horší. Dnes se pytlák neplíží lesem, nýbrž využívá dopravních prostředků. Byl jsem kvůli tomu dokonce bonzovat na okresním inspektorátu, protože mám velké tušení, kdo to dělá a pro koho to dělá. Vím taky, že má/mají ilegálně drženou zbraň a je to houby platné. Asi malá ryba. Jo takovej Bémův Janoušek je jiné kafé. Řekli mi doslovně, že mají málo lidí, málo benzínu a denní limit ujetých kilometrů, tudíž bych musel někoho nejprve chytit za triko a pak že si ho odvezou. To však není příliš reálné.
Takže zachovejte klidnou hlavu a miřte na chladič.......... :lol: :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
pavel123
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16.3.2012, 18:50

Re: Novinky: Pytláci na Brněnsku

Příspěvek od pavel123 »

to je smutne cist o takove lidske krutosti, navic jeste brezi srny :(
Mým koníčkem je Bosna a Hercegovina a Oddlužení
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Novinky: Pytláci na Brněnsku

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
jen mě tak napadá:
- kde jsou naši partneři při ochraně přírody - všechny ty organizace co halasně a do roztrhání těla brání pomalu cokoliv proti všemu a všem, tady mají přece perfektní možnost se ukázat nebo vyjádřit, být vidět. No zájem asi nic moc, alespoň jsem nic nezaznamenal. Že by pár kusů srnčího( 10 ks(co na tom, že i březí srny) nestálo za řeč? Kdyby se tam našel nedejbože nějaký moták nebo káně, střelené brokem(kulí, otrávené,....) bude z toho asi humbuk a myslivci budou lotři.
- v mediích (radio) jsem něco k tomuto případu zaslechl ale také nic moc. Pokud se někde najde střelený pes (kočka), ohlas bývá násobně větší
Bohužel to tak vypadá, že kdejaký lump, grázl a zloděj má svoje zákonné práva, ale ty se člověče radši do ničeho nepleť! Nebraň svoje zájmy a majetek před nimi! Máme tu přece presumpci neviny a pouze přiměřenou obranu, co kdybys náhodou překročil tu přiměřenost? To se nesmí!!!. Problematických případů je v poslední letech dost.
- co ti, co nás chrání a pomáhají nám? - Nejsou lidi, benzín, ...., chuť, ...

Takže závěr, pokud nebude námi vytvořený soustředěný trvalý tlak na státní instituce, politiky,...,místní samosprávu z našich pozic, moc velké nápravy se nedočkáme. Můžeme si tady, v lese, hospodě,.... o tom popovídat, zanadávat, ale to je tak všechno. Nebo ne?
niva
Odpovědět