Zkk 601 nabíjení

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Redik
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29.11.2011, 20:27
Bydliště: Jižní Morava

Zkk 601 nabíjení

Příspěvek od Redik »

Dobrý den,
omlouvám se jestli už tu tady ten problém byl, ale nikde jsem ho nenašel.
Mám ZKK 601 se schránkou a stává se mi že při přebíjení někdy jde náboj před závěr takže ho v podstatě jen zatlačím do hlavně, ale už nedovřu závěr jelikož není zachycen vytahovačem. Náboj zůstane seknutý v komoře bez možnosti vytažení i vystřelení.
Schránku nabíjím na doraz a náboje používám winchester.
Děkuji za pomoc
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Zkk 601 nabíjení

Příspěvek od pufr »

Zkus dávat náboje až dozadu - bys prodloužil dráhu náboje v nábojišti.
Jinak u většiny ZKK jde použitím mírně vyšší síly závěr zavřít tak aby drápek vytahovače "přeskočil" dno a zapadl do drážky ale moýná právě u té Tvé to nejde.
Pufr
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Zkk 601 nabíjení

Příspěvek od harrycallahan »

když to nejde zavřít silou, tak to půjde větší silou :) ...zatím to u všech ZKK co jsem měl v ruce šlo zavřít jak popisuje pufr.
Větší problém u starých ZKK je "kvedlavý" závěr v zadní poloze a tak bez správného "grifu" možný problém při snaze o rychlé přebití, vyskočí náboj a vzpříčí se ...při lovecké horečce a rudlu divočáků se to kolegovi stalo 4x ze 4 případů :D prostě po první ráně na černou už to nedokáže přebít a náboje pak sbírá po zemi + jeden vzpříčený ...to není závada, ale vlastnost téhle řady kulovnic :?
pole a lesy Vysočiny
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Zkk 601 nabíjení

Příspěvek od Toma »

Dodal bych" vlastnost většiny českých kulovnic."
Lovec zabíjí jednou ranou.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Zkk 601 nabíjení

Příspěvek od duch Pampuch »

pufr píše:Zkus dávat náboje až dozadu - bys prodloužil dráhu náboje v nábojišti.
Jinak u většiny ZKK jde použitím mírně vyšší síly závěr zavřít tak aby drápek vytahovače "přeskočil" dno a zapadl do drážky ale moýná právě u té Tvé to nejde.
Tak nejak, pak mas dve nebo 3 dalsi moznosti
1) jina munice s ostrejsi spickou
2) namazat celo zasobniku a nabeh do komory silikonem,nebo necim co fakt dobre maze
3) puskar a doladit nabeh nebo drapek.
Odpovědět