Kaliště

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kali?tě

Příspěvek od BwanaHunter »

funguje sůl i bukový dehet. I průmyslově vyráběná vnadidla. Proč máš pocit, že je dehet nákladná záležitost :shock: Kanystr, spíše kanystřík, za 15 euro vydrží dloooouhou dobu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Kali?tě

Příspěvek od ares »

Já dávám cca půl litr na kaliště a natřu otěrové stromy.. máme používaná dvě kaliště, takže plus mínus vypotřebuju najednou něco málo přes litr.. opakuji jednou za 3 týdny, dle počasí. Jedno použití mě tedy stojí cca 100-120kč. Není to samozřejmě moc, ale když se nad tím tak zamyslíte, tak vlastně na tom nic není a je to za 100/litr..
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kali?tě

Příspěvek od BwanaHunter »

ares- tak to jo. Já natírám hlavně otěrové stromy. Do kaliště či kolem jen trochu, nebo používám na zem něco jiného. (Nemyslím něco zakázaného jako motorový olej, ale třeba průmyslově vyráběná vnadidla, vsáknou se a fungujou). Dehet mi pak vydrží o dost déle.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kali?tě

Příspěvek od Zbrojovák »

Jeden "kolega" od nás použil, jak z něj pak vylezlo, motorovou naftu na otěrové stromy. Nejen že žádný účinek, naopak mám pocit že to místo černá nasvštěvuje ještě méně...jak vidno z pobytových znaků. Kaliště přes sezonu obcházím pravidelně.
Dehet nevím, tam kde je černá stálá snad. Tam kde jen prochází, podle mě vyhozené peníze. To už je lepší za ty prachy zřídit pořádné solisko a sem tam do soli nějaké to maggi.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Kali?tě

Příspěvek od ares »

Mě se dehet osvědčil, vždy když černá táhne přes danou lokalitu, tak 9 z 10 navštíví kaliště, dříve to bylo tak 1:2. Myslím si, že dehet pro černou má své kouzlo, ale samozřejmě nemůžete čekat, že je nalákáte ze vzdálenosti 200 či 300 metrů. Jde o to jim "přilepšit", tak aby navštěvovali kaliště častěji. Nikdy jsem nevěřil, jaký význam může mít kaliště, ale mám vypozorováno, že kde se nachází kaliště( postačí kolej od traktoru s vodou), tak černá vytrvá na stávaništi daleko, daleko déle, zvláště v polích. Naopak bych řekl, že výsledky jsou právě tam, kde není černá stálá.. kde jsou, tam budou nehledě na dehet.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Kali?tě

Příspěvek od František Fořt »

No, já mám posed u kaliště, kde ale černá stálá není. Spíše se zde nachází během zimy až do jara. Před časem jsem koupil bukový dehet a namatlal na dva stromy poblíž kaliště, na kterých byly předtím otěry. Výsledek nula. Ani v jednom případě jsem nezaznamenal zájem černé. A to byl dehet cítit po větru hoooodně dlouho, když jsem šel ke krmelišti.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Kali?tě

Příspěvek od ares »

Výsledek nula mám chápat tak, že sic prasata navštívily kaliště, ale o dehet neměly zájem?
Odpovědět