zkušenosti s ráží 6,5x65 RWS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

zkušenosti s ráží 6,5x65 RWS

Příspěvek od Čouda »

Máte již někdo praktické zkušenosti s ráží 6,5x65 RWS.
většina světových výrobců zbraní ji již několik let laboruje do svých zbraní, ale zatím nevím o nikom, kdo tuto řá?i používá. Dle mého názoru se dá použít v polních honitbách na srnčí a na prase do 80 kg. Na 100% je super na kamzíka , ale to využije ta 0,1% z nás.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
AussieCz
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 20.2.2007, 18:38
Bydliště: Brno

6,5x65 RWS

Příspěvek od AussieCz »

Zdravím - mám a používám tuto ráži od září minulého roku. používám ji v polní honitbě na srnčí a jsem s ní absolutně a 100% spokojen. Zvěř zůstává po zásahu v ohni s minimálním poškozením zvěřiny. Do dne?ka jsem ulovil s touto zbraní 12 ks. srnčí zvěře + 3 ks. černé v lese (37kg, 42kg a 58kg). používám střely KJG. Lovu zdar!
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Příspěvek od Čouda »

Jestli může?, tak to trochu rozepi?.
Z jaký flinty ji střílí?, na jakou dálku, jak značí zvěř? Jaká s ní má zbraň zpětný ráz? Moc se mi nechce věřit, že 58 kg prase lehne na fleku po komorové ráně. Ale jak říkám, nemám s touto ráží zatím žádné zkušenosti. Ale uvažuji o ní, až si budu v září kupovat levorukého Röslera.
může? poslat nějaký foto vstřelu a výstřelu?
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Ono i s tím střelivem co Aussie střílí je to holt trochu jiný kafe :lol: :lol:

http://www.lima-wiederladetechnik.de/6,5-mm/6,5x65.htm
Martin
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

KJG je taky hoodne tvrda strela. Kdyby tam flak Normu BST je to masakr jakej nikdo jeste nevidel :D
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: 6,5x65 RWS

Příspěvek od Toma »

AussieCz píše:Zdravím - mám a používám tuto ráži od září minulého roku. používám ji v polní honitbě na srnčí a jsem s ní absolutně a 100% spokojen. Zvěř zůstává po zásahu v ohni s minimálním poškozením zvěřiny. Do dne?ka jsem ulovil s touto zbraní 12 ks. srnčí zvěře + 3 ks. černé v lese (37kg


, 42kg a 58kg). používám střely KJG. Lovu zdar!
Prý to solidně kope je to pravda?
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

další zkušenosti

Příspěvek od Čouda »

Tak jsem se spojil s jedním majitelem této ráže a vytáhl jsem z něho nějaké nové zkušenosti. Snad se nubude zlobit, že to tu budu tlumočit.
Jak již dříve popsal, loví převážně srnčí a do dne?ní doby má s touto ráží cca 50 ks (včetně holé). Prý takřka 100% v ohni a fakt prý nerozbíjí. Výstřel je asi jako ,, mů?ský palec". Střílí již popisovaní KJG ale i tovární RWS a ani to nerozbíjí.
Černou střílí normálně na komoru, do cca. 70-80 kg ?ivé váhy po dobré komorové ráně si prase lehne nebo odchází do 20m. Tě??í kusy odcházejí- je třeba si to rozmyslet, zda na ně vystřelit či ne.
Byl s ní také sloven jeden kus vysoké a ten odešel 100m. Opět komorová rána.
Jinak celkový dojem má dotyčný jen ten nejlepší a velmi vřele tuto ráži doporučoval.
Střílí z Rösslera .
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

6,5x65 RWS

Příspěvek od Milan.K »

to čouda toto téma už tu napsané je jen s tím rozdílem,že autor napsal 6,5x65R RWS.Čo? si myslím,že asi mezi tím větší rozdíl nebude.Zda ano,tak mě opravte.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Máte pravdu

Příspěvek od Čouda »

Máte pravdu :wink: , ale není tam žádný příspěvek, který by mluvil o praktických zkušenostech a subjektivních pocitech z tohoto střeliva.
Jen jsem tam četl, že se pisatelé dohadůjí, zda je v jednom katalogu V0- 950 nebo 1000 ?!
O tom to přeci není, to o ničem nenapoví.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
AussieCz
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 20.2.2007, 18:38
Bydliště: Brno

Jeden o voze druhý o koze ...

Příspěvek od AussieCz »

Vážení kolegové - v této kapitole Loveckého fóra se debatuje o náboji ráže 6,5x65 (to přidané RWS nepatří ke správnému označení) - pro opakovací kulovnice. V tom dřívějším fóru je jednalo o náboj 6,5x65 R - to znamená s (R)antlem pro zlamovací kulové zbraně. Mezi oběma náboji je minimální výkonostní rozdíl - pochopitelně 6,5x65 R je stejně jako všechny jiné náboje s (R)antlem laborován na přiměřeně menší tlak/výkon.

ještě malá oprava k příspěvku kolegy "Čoudy": ten jelen odskočil jenom 10metrů (rána přesně na srdce) - kňour 117kg čisté váhy (komorová rána) odešel téměř bez barvení těch 100metrů.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Kdyz uz spravne oznaceni tak je to R(im), rantl je pocestely ekvivalent a jeste k tomu si myslim ze je nespisovny.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TO. Shiva. Myslím, že v zemích bývalé monarchie na to jdeš s angličtinou moc světově. Podle mě je to poče?tělý německý Rand -lem, okraj.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

I to jsem bral v uvahu. Ale nevedel jsem z jakeho nemeckeho slova R pochazi
Jasne ze rantl je z nemciny, ale pravda je ze jsem nikde nevidel toto oznaceni. teda R = rand. At tak nebo tak, tak R(antl) neni spravne pojmenovani. bud R(and) nebo R(im).
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
AussieCz
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 20.2.2007, 18:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od AussieCz »

Kolegové i p. "Shiva" - moc se omlouvám za "lidové" označení náboje o kterém zde debatujeme. Opravdu jsem měl napsat správně napsat (R)and protože nakonec se jedná o německý náboj. (R)antl je poče?těný německý název patrně říkající mnohem více ?iroké české myslivecké veřejnosti než anglický, pochopitelně správný, název (R)im.
Rovněž se omlouvám za svoji méně než perfektní češtinu (než ji někdo malicherně napadne) - ale od svých 18ti let (teď je mi 60) ?iji v zahraničí, kde jsem vystudoval dvě vysoké ?koly (jedna v angličtině - druhá v němčině), velmi úspěšně podnikal a nyní si již 10 let užívám nádherného důchodu :lol: Od svých 19ti let se aktivně věnuji lovectví, sportovní střelbě a vývojové spolupráci s několika světově věhlasnými muničkami.

Lovu Zdar!!!
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

to Aussie, nikdo se Vas nechtel dotknou. To ze jste napsal neco nepresne, neznamena ze z Vas nekdo dela blbce.
Jde o princip podavani korektnich informaci a o tom forum je.

zbytek v SZ
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět