Medvěd na Břeclavsku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od tonny »

V úterý viděli dva myslivci v Kosticích na Břeclavsku medvěda. Přestože byli dva, tak jim to zpočátku nikdo nevěřil. Prej mu chutnala sója na poli. Báli se pak slézt z posedu.
Pak byl ještě párkrát spatřen.

http://relax.lidovky.cz/na-breclavsku-b ... mavosti_sk
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od motolada »

Není náhodou už v nebi kvůli kamionu?
kucmar
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23.8.2009, 11:22

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od kucmar »

Trochu bych to upřesnil. Medvěda jsem viděl pouze já. Seděl jsem na stromě a vyšel mi z remízu přede mě, na pole s bobem. Z remízu vylezl pode mnou a lehl si tak na 30-35 metrů přede mě. Asi tak 15-20 minut tam žral a pak se vydal směrem k Lanžhotu. Seděl jsem asi tak 1 km od prvního domu Břeclavi. Sědělo nás tady hodně, ale nikdo nevěřil. Na druhý den byly zajištěny stopy, takže to bylo jisté, že jsem si to nevymyslel.
Co můžu říct, opravdu jsem se málem po....l :D . V zoo to vypadá pěkně, ale ve volné přírodě- dost mě to šokovalo.
Na druhý den jej měla vidět nějaká ženská u Valtic. To mi volali kluci z obvodu( že prý nebudu za blbce, už jej viděl další).
Je docela pravděpodobné, že ten přejetý medvěd za hranicema na Slovensku, je ten stejný. Přece jenom vzdálenost mezi výskytem a nehodou je asi 20 km, takže to reálné je.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od zoubeek »

Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od fesoj »

Za tenhle názor mne ortodoxní ochránci přírody asi sežerou - ale medvěd, který se zatoulá tak daleko od areálu, kde se normálně vyskytuje, by se měl na potkání odstřelit ! Neříkám v Beskydech, tam je pro velké šelmy prostor, ale u Břeclavi ? Za a/je mizivá pravděpodobnost, že by našel cestu zpátky, za b/naopak je vysoká pravděpodobnost, že skončí někde pod kamionem nebo vlakem, za c/nelze opominout nebezpečí při náhodném střetu s člověkem, o případné způsobené škodě ani nemluvě, za d/jeho odchyt a návrat tam, kam patří, je nákladná a vcelku zbytečná procedura - kdyby slovenští medvědi nebyli přemnožení, k takovýmhle excesům by nedocházelo, za e/ co se týče jeho umístění do ZOO, tam mají vesměs medvědů dost a nemají zájem, a konečně za f/o návrat medvědů tam, kde byli vyhubeni někdy před 500 lety a dnes tam jsou pole a města místo hlubokých hvozdů, může usilovat a považovat to za reálné jen nějaký ekomagor.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od zoubeek »

Břeclavsko by měl medvěd vidět pouze při průjezdu ZOO přes tuhle oblast... Určitě se najdou ale ekoteroristi, kteří budou tvrdit, že oblast soutoku Moravy a Dyje je dostatečné velká pro medvěda a né jednoho...
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od Jiří K. »

To je jen další důkaz toho kdo má v diskuzi o počtu medvědu na slovensku pravdu. A lesoochranarské sdruženie Vlk to asi nebude.
A sice nepřeji nikomu nic zlého, ale doufám, že první obětí napadení člověka medvědem bude nějaký ekozaslepenec a ne dítko školou povinné s nějaké odlehlejší chalupy při cestě za vzděláním.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od lovec »

Jeden link na video (mozno nie celkom presne k teme, ale ani nie OT)

http://www.liptovskakokava.sk/index.php ... 38/177/178
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od fesoj »

Moc pěkné video. Skoro se mi nechce věřit, že vlci a medvěd si troufnou takhle zaútočit za bílého dne a nechají se natočit na video. Pokud to je skutečně autentický dokument, tak potěš koště - kde je strach z člověka ? Je pravda, že vlci i medvědi loupili ovce vždycky, ale takhle drze a nebojácně, to dřív snad nikdo nepamatuje. Komárek a po něm i Čelůstka shodně psali o vlčí bázlivosti a ostražitosti...
Kritériem pravdy je praxe.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
konečně skvělá zpráva. Medvěd se prokazatelně vyskytuje nejen v Beskydech a na Šumavě, ale máme ho i na Jižní Moravě.
- Ano, pod Lanžhotem a dále na podluží je úživná oblast i pro několik medvědů, zvláště ve zdejších oborách.
Mají dostatek "A"-čkových přelezek přes oplocení a aby to měl(i) jednodušší, tak i roštové brány a branky, které spárkatá zvěř nepřejde, ale medvěd má tu tlapu coby ploskochodec o "trochu" větší. Vysoká byla přece vždycky součástí medvědího jídelníčku a je jí tam zbytečně moc, takže určitě dělá škody na ekosystému. Medvěd je u nás chráněný, případné škody uhradí stát (?), tak o co vlastně jde?
- Event. nedostatek lesů nahradí pole s kukuřicí a slunečnicí. Jsou to sice nouzové ale co do rozlohy víc než dostatečné krytiny navíc se zdroji hodnotných živin, na vyvážení příliš jednotvárné masité potravy. A škody uhradí stát . (?)
- Daná oblast je hustě osídlená lidmi s veškerými průvodními jevy, tzn. dostatečné množství skládek a smetišť, ze kterých by se vhodně doplnily případně chybějící složky ve výživě. V podstatě tím dělá za nás ekologickou likvidaci organických zbytků.
- Jen by to chtělo ještě zajistit klidovou zónu pro zimní spánek. Ale v podstatě u každé vesnice je nějaký nevyužitý kravín či vepřín, takže pak by chyběla jen ostraha = zajištění jeho klidného přezimování. Jistě by se našly nějaké hlídky dobrovolníků.
- Dále by to chtělo jen poučit obyvatelstvo o mírumilovnosti "médi" a možnosti bezpečného a bezproblémového soužití s ním, pokud ho nebudeme zbytečně provokovat a dráždit. No, nějaká ta "nehoda", pokud k ní vůbec dojde, bude zřejmě zapříčiněna nevhodným chováním dotyčného nebo někoho jiného. Vźdyť autonehody jsou mnohem horší.
- Zrušením "drátů" se vytvořily bezproblémové podmínky pro další šíření tohoto nádherného zvířete do okolních zemí, takže se samovolně bude regulovat jejich počet u nás. Odlov nelze připustit vzhledem k jeho vzácnosti
Tak proč by tu medvěd nemohl žít a obohatit naši faunu a tím i nás. Vźdyť pro jistou menší populaci zde jsou námi vytvořené tak příhodné podmínky pro jeho život po většinu roku (kdy je tedy aktivní)?

Připadají Vám tyto řádky přitažené za vlasy? Doufám, že ano. Jde o nadsázku, ale bohužel ne až tak velkou, jak to na první pohled vypadá.
niva
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od fesoj »

Ještě že jsi tam dal ten dovětek ! Zkus jen tak pro zajímavost tentýž příspěvek napsat /bez dovětku/ do Ekolistu a věřím tomu, že se najde dost takových, kteří to budou brát vážně a budou Tě zaň chválit a velebit !
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od lovec »

fesoj píše:.... Komárek a po něm i Čelůstka shodně psali o vlčí bázlivosti a ostražitosti...
fesoj, to je davna minulost, v sucasnosti to moze platit mozno v nejakych skutocne odlahlych a malo navstevovanych lokalitach, ale takych bude ako safranu. Odvtedy stupli pocetne stavy niekolkonasobne a ako sam vidis, teritoria sa posuvaju stale dalej. Hlad je mocny pan a premoze aj strach, aj opatrnost....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od Leon »

je to tam přemnožený turistu jak nas.. tak se nemaj kde uklidit a hlad je mocný pán tak že když jim nabízej ovečky na zlatým podnosu a tak si daj :wink: kousek od Pribyliny jsem kecal s jedním ovčákem o psech líbily se mu moji a když jsem se ho ptal proč nemá nějaký pastevecký plemeno měl malinkýho vořecha tak jeho odpověď byla že to je moc drahý tak nevím asi je ovce na Slovensku za pakatel a nebo to dobře stát platí jinak nevím :roll:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od Zdenek41 »

Leone jestli nemyslel,že je to drahý krmení pro medvěda nebo vlka :wink: Na to stačí uplně ten oříšek.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Medvěd na Břeclavsku

Příspěvek od Leon »

Zdeňku je velký rozdíl mezi pasteveckým a ovčáckým psem :wink:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět