Slovenský kopov - názory.

Pejskové a jejich výcvik
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

Zdravim. Tak mam zase novu skusenost. Na Silvestra som doma nebol ale moja kopovka Diana ostala doma s tetou. Ma 8 mesiacov. Ked spustili ohnostroj tak vraj hrozne vyvadzala, neslo ju ukludnit. Nemam moznost trenovat ju na zvuk palnej zbrane a tak som uz skor pouzival delobuchy. Dianu mal brat asi 10m odomna, ja som mal v v ruke prilicenu palicu a vedla mna vybuchovali delobuchy. Strelbu registrovala, no nijak na nu nereagovala. Mam obavu aby v lese na spolocnej pri strelbe niekam neusla a nestratila sa. Chcem sa opytat ci mozem dalej trenovat s delobuchmi (ak to nieje uplna hovadina?) a ci pes zvyknuty na strelbu reaguje na ohnostroj nejako inak. Zacinam, tak sa pytam skusenejsich.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Často slýchám od kolegů a vydím to i na svém psu. Psům kterým nevadí ani ta nejbrutálnější palba při lovu a na honech velmi často reagují nervózně nebo i bázlivě při výších zábavné protechniky......
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Jo, já mám fouska a můžu jí u hlavy střelit snad dělem a nic jí to neudělá a vlčák co máme doma tak usli?í u sousedu "palbu" se vzduchovky a je na chodbě jak se bojí. Naopak při bouřce zahřmí v čechách a já mám fouska pomalu pod postelí a vlčák leží v největším lijáku na dvoře v de?ti. takže podle mě co pes to individualita a chce to vyzkoušet. Podle silvestra bych to nehodnotil, to je kanonáda jak p...e a všechny psy máme doma.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

potvrzuji kolegům před mnou: chovám lovecké psy přes dvacet let / jezevčíci, fousci/, lovecký pes nereaguje na střelbu ze zbraně, ale nelíbí se mu zábavná pyrotechnika - petardy. No v minulosti jsem měl i ohaře, který mi lezl za záda, když jsem zvedl brokovnici, tak šel rychle z domu. Nemusím mít všechno, to je vada, která se odstraní jen obtí?ně a nikdy úplně. F.
politice a politikům zmar
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

kopov

Příspěvek od Pietro »

ahoj,nemůžu souhlasit s tím jak tu píšete,že kopov potřebuje ohromnou honitbu atd..... už jsem viděl několik kopovů a jejich práce=výcvik který dá psu vůdce!! Sám mám braku tak vím jak mě všichni odrazovali a ted jen koukaj jak dělá a hlavně jak poslouchá a vrací se...U nás měl kluk fenu kopovku a nikdy mu neběhala dál než např ohaři,nebo slídiči kolegů takže asi tak.
Proto mi vstávají vlasy hrůzou když někdo napíše,kopova nebo jiného honiče jsem nikdy neměl,ale slyšel jsem že potřebujou velkou honitbu,protože nejsou ovladatelný apod.....
Milan ®id
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19.2.2008, 21:48
Bydliště: Čelina
Kontaktovat uživatele:

neovladatelný kopov

Příspěvek od Milan ®id »

Zdravím, jsem tu poprvé, ale názory na neovladatelného kopova sly?ím i na naháňkách. Stejně tak jsem viděl jezevčíky na první stopě srnčího v první leči a potom s trochou štěstí až na poslední leči, to samé braky,jagou?ové, vel?íci atd. Podle mého není možno zobecňovat, že to či ono plemeno je na jak velkou výměru, hodí se k dětem atd. vždy jde především o výchovu jedince.Znám vůdce, kteří mají svého první psa kopova a jsou vítězy klubových.
Hroudwolf
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 24.2.2008, 21:04

Příspěvek od Hroudwolf »

my polujeme s jazvecikmi a s odvolanim od srncej zveri nieje problem.len pri psovi, ktory poluje na spolocnych polovackach nemozes strelit srnca ci jelena na posliedke...inak nebude robit rozdiel a bude durit vsetko.musi pochopit co od neho ocakavas a co ma durit.

kopov je vynikajuci pes ale len do urcitych podmienok. t.j rozsiahlejsi revir, mnozstvo hustin, vela diviacej zveri. je to temperamentny pes ktory jednoducho MUSI polovat.a nepatri do ruk zaciatocnika.

to kubo630: niekolko moznych scenarov:

1.)bud budes mat vynikajuceho nezamenitelneho ostreho spolocnika na diviaky
2.) ale moze byt aj bojko (co ale asi nebude podla opisu jeho spravania po incidente je malo pravdepodobne)
3.)alebo moze byt ruvac,co je pri polovnickom psovi dost velka komplikacia a v tom pripade by si ho mal zverit odbornikovi ak je to mozne

zelam aby sa ti naplnil ten prvy scenar.. :D
LOVU A LESU ZDAR !
30-06 Springfield, 8x57 JRS, 7x57R/12, 22 LR, 7,65 Browning
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

2Hroudwolf: Dakujem, dal by boh...
Ja zatial este niesom polovnik, chcem sa nim stat. V podstate zijem taky polovnicky zivot, okrem samotneho odstrelu asi vsetko(spolocne, individualne so strykom, brigady...)
Mam 18 rokov, tato kopovka je moj prvy ako-tak polovne vedeny pes. Snazim sa mu dat co potrebuje, denne vybeh po zahrade 65arov, kazdy vikend riadna vychadzka v lese. Teraz ma 10mesiacov. V nedelu som bol so strykom za zhodmi, predbehla nas, vbehla do hustia, zahlasila a o 15 sekund uz hnala asi 120Kg kanca az na hreben. Krasny pohlad. Od srncej som ju uspesne bez problemu odvolal.
Na psy je ostrejsia, ale prichadza do kontaktu s bratrancovou kopovkou (vek asi 1,5 roka) a strykovym kopovom (9 rokov) a zatial bez problemu. Skor mam problem z toho ze je este mlada, velmi ziva a hrava. Okolo bratrancovej sucky obskakuje, vrti chvostom a steka. Ta je tiez mlada tak to toleruje a hru opetuje. Mam skor obavu ze ak toto spravi starej dominantnej suke tak dostane riadne kvapky to by nebolo dobre. Uz mam odpozorovanu jej povahu. Cas ukaze, bodaj si mal pravdu.
ZDAR!
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Reakce? na Lubanovu odpověď

Příspěvek od dakslkopov »

Nepi? a neodrazuj někoho od koupě psa o kterém nemáš ani zdání.Určitě jsi žádného honiče nemohl vidět,pokud ano,nenapsal bys, že jsou neovladatelní.Navíc, kopov nebyl vy?lechtěn pro rozsáhlé lesy Tater .Tam jsi zřejmě také nemohl být.





Edit:snad to pochopí?,předešlé agresivní vstupy jsem ti smazal,pokračuj dále nastoupenou cestou a máš BAN.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

to dakslkopov: myslíš že to je nejlepší způsob jak se zapojit do diskuze? První příspěvek a hned v takovém tónu a dikci, my se tu snažíme diskutovat civilizovaně a i přesto že zde míváme dost rozdílné a protichůdné názory tak je prezentujeme v klidu!!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Pro Jakuba.

Příspěvek od dakslkopov »

Jak může? vědět že jsem nebyl klidný ??? :D Nezlob se,ale napsat o honičích že jsou neovladatelní,to je hodně hrubé !Co si potom může tazatel vzít z této odpovědi?A pokud má zájem o takové plemeno,je rozhodování velice těžké.Proto by odpověď měla být trochu odborná.Také mi nic neříká třeba balistika,různé váhy střel a podobně.Tak si nechám poradit,a předpokládám,že odpověď bude odbornější.Na to pak spolehnu.Tak nebuď pohoršenej. :D DK.
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

slovenský kopov

Příspěvek od Pepa H »

Já osobneě se domnívám,že kopov je dobrá volba a vždy bude zále?et na psovi a jeho pánovi,každé plemeno má své klady a zápory, od pointra po jezevčíka. Sám o kopovi uvažuji a i když s honiči zkušenosti nemám vím z předchozích zkušeností, že pokud clověk chce a má k tomu podmínky dokáže se psem to co potřebuje a i když není vše dokonalé stojí za vámi přátelství a společné zážitky se svým psem. takže bych se nebál a dal vše do toho aby byl pes takový jako si přeje?
slovforest
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 12.2.2007, 11:59
Kontaktovat uživatele:

Slovenský kopov v obore.

Příspěvek od slovforest »

Naposledy upravil(a) slovforest dne úte 02.3.2010, 9:57, celkem upraveno 1 x.
***************
http://www.polovacka.com
J.Rout
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22.8.2008, 12:02

Příspěvek od J.Rout »

Zdravím všechny,
nedá mi to si trochu nepřisadit k tématu, i když už se k němu dlouho nikdo nevyjadřoval. Mám kopova a hodně temperamentního, takže určitě nechodí jako ohař nebo slídič :) Na druhou stranu si troufnu říct, že neovladatelný není, je to prostě honič, který nebyl nikdy ?lechtěn tak, aby "dělal" pod flintou. Naopak myslím, že pokud honič pracuje pouze v dosahu pána je to dost chyba. Leče nemusí být nijak obrovské, ale do půlhektarových remízů opravdu není určen, aspoň ten můj :-). Nejdříve si dá první malý okruh... když nenajde zvěř , tak se přijde na mne kouknout a o něco okruh zvětší , když nenajde, zase trochu přidá, až prostě najde :D ... tak? i ty návraty jsou někdy delší, ale kdo s tímhle nepočítá, tak si nemá pořizovat honiče.
S kopovem se určitě nenudím :-)
Odpovědět