Slovenský kopov - názory.

Pejskové a jejich výcvik
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

Mladej kopov když dostane na budku,tak si to moc bere.Pak začne hlásit i starší stopu černé a černé se trochu bojí a někdy si i radši začne vybírat srnčí.Pokud to v něm ale je,tak zájem neztratí a postupně se začne vracet do starejch kolejí.Ono není špatný když dostane a nic se mu nestane aby si uvědomil co černá umí.Ale mělo to přijít až ve starším věku,pak si to tak nepřipouští a napravení trvá kratší dobu. Letos jsem v Bystřici nebyl,takže nevím jak tvůj pes ted vypadá.Ale dokážu si ho představit :) Dnes jsou preferovaný lehčí typy.Tihle Rotfici prý sou mín mrštní a těžkopádní.Mě osobně se taky líbí těžkej mohutnej pes se silnou hlavou.
Ondřej Smetana
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 24.12.2011, 16:04

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od Ondřej Smetana »

Cimbalík ho hodně obdivoval, že je to takovej dlouhej oldschool kopov. Morda neuvěřitelná polkl by jezevčíka. Co se týče potenciálu, neber to zase jako můj, můj pes. Ale takhle by mělo vypadat štěně Kopova v 8 týdnech hra se škárou, tancoval kolem makety divočáka, hlásil ji štěněcím hláskem a za chvilku šel na kontakt, kousl a trhal a trhal. Nic jsem ho předtím neučil, bylo to druhej den, co jsem ho měl doma. Ve 6 měsících dosled divočáka, samozřejmě štěněcí bezpečný se viditelně zhaslým kusem na poli délka 250 metrů a na konci hlášení 5 minut. Některý kopovy do tohodle nepřemluvíš ani v roce. :( No jen škoda že i první výprask se uspíšil, být to až po kontaktu v obůrce, mohlo být vše jinak.
Naposledy upravil(a) Ondřej Smetana dne pát 30.12.2011, 23:04, celkem upraveno 1 x.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kasari »

To Ondřej Smetana - tyhle soukromý vzkazy řeš přes SZ. Sem jen to,co je ostatním k něčemu a týká se tématu !
Ulkomaalainen...
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

Vím,že to zrovna sem možná nepatří,ale každopádně to s Kopovem souvisí a tady se to neztratí.Zároven to může sloužit jako mustr mladým nebo budoucím majitelům kopova.Spousta lidí se bojí,že ho nezvládnou.Na kopovy se ráda háže špína a mnozí tvrdí,že je to pes jen pro zkušené kynology.Mladý nezkušený vůdce ho prý nemá šanci zvládnout.Andy je můj první pes v životě,zkušnosti s výcvikem jsem předtím moc neměl,ale četl jsem zajímal jsem se atd.A tady je důkaz,že kopov zvládnout jde i v rukách nezkušených a to má zrovna moje Andula temperamentu na rozdávání :lol:
Ve středu kolem 22hodiny jsem měl telefon od předsedy klubu KSK.Co prý dělám v pátek?Říkám ,že nevím.Bud budu na nahánce v Mariánkách,nebo ve Křtinách :)
Mirek na to,že to mám zrušit a jet reprezentovat naši republiku na Slovensko na Memoriál Andreje Renču na Slovenko.Vypad jim prý pes a o nikom podobným prý neví.No tak jsem mu na to kývl. Až po skončení telefonátu mi došlo co jsem mu slíbil za kokotinu. Putuvný pohár je jedna z vrholových soutěží slovenských kopovů na Slovensku.Český klub KSK se o vítězství na něm pokouší od založení klubu(1993). Vždyt na to já s čubou nemám-žijem si svím free životem bez zkušebních řádů a pořádků-v lese ji pustím,ona ví co má dělat a já zas vím,že se sejdem bud u kusu,nebo u auta :) Odložení,šlapanou stopa,chování na stanovišti a podobný věci nám moc neříká a ted slíbím něco takovího jako je MAR :?
No když už jsem to slíbil,tak jsem se ve čtvrtek snažil oblítat policajty kvůli vývozu zbraně,na večer dvě hodky s čubou pocvičil a v pátek ráno už jsme mazali směr Slovensko.
Průběh sotěže nebudu popisovat-trvala tři dny a to by bylo na moc řádků.Snad jen vložím video které mi taky trochu pomohlo- http://www.youtube.com/watch?v=lXY0M2j0 ... el&list=UL Napíšu jen to,že se konala v lokalitě CHKO Štiavnických vrchů.
Na soutěži až neuvěřitelně všechno klapalo jak mělo.Anda měla dobrej větr a já štěstí které je potřeba na každé soutěži.
Vyhráli jsme :lol:
Putovný pohár slovenska (MAR) doputoval poprvé ve své historii mimo slovensko a to rovnou ke mě domů :P
Je promě čest,že jsem mohl porazit Slováky na jejich domácí půdě a s jejich národním plemenem.Samozdřejmě,kdybych neměl štěstí tak to tak nedopado.
Tímto bych chtěl poděkovat organizátorům téhle akce za perfektní organizaci na vysoké úrovni...

http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
A tady je moje ZLATÁ HOLKA :lol: http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
Naposledy upravil(a) kopov.c dne úte 13.11.2012, 12:20, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od Leon »

tak gratuluji a pak že je moc opatrná to asi četla to co jsi o ní psal tak ti ukázala jak na tom je :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od Georg.H »

gratulace k výhře....
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od Onďa »

Pěkně pěkně, velká gratulace!
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od lörinc »

Jo, jo blbý mají štěstí :lol: :lol: . Šak ty viš jak to myslím. VEELKÁ GRATULACE. No a jinak nesuď toho mladýho podle Ady - to je jiná liga. Já to říkám pořád že první pes je nejlepší - a asi proto, prtože mu do toho páneček nekecá, jiný vysvětlení nemám.... Já to měl podobně...
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od motolada »

Hergot chlape,ty to popisuješ jak kyby jste si tam dojeli vystřelit růži na střelnici u kolotočů.Tohle se mě podařit tak doma neprojdu futrama,jak bych nakynul :lol: :lol:
Blahopřeju k životnímu psovi.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

Všem vám děkuju......
Michale asi máš pravdu-blbý mají štěstí :lol: Co já se na Anduly dopustil chyb a ona mě z toho vždycky vytáhla a vedla dál.Je to pes jakejch je málo-mám štěstí že ji mám a ona má štěstí,že má mě a může lovit a projevit se :)
To Motolada Ted jsi mě rozesmál :wink: Prý vystřelit růži..... Možná to tak vypadá,ale nebylo to tak. Chvílemi jsem se pěkně potil,chvílemi se jsem radostí málem brečel.Ti co tam byli,tak možná řeknou že to tak nevypadalo ale pěkně se to ve mě vařilo :) Už jenom dostat se na MAR je obrovská čest a odvést Slovákům jejich zlato mi připadalo nereálný-já k tomu všemu přišel jak slepej k houslím a vlastně mi to celé začalo pořádně docházet až doma.Další věc je ta,že tam byli korektní rozhodčí-za vlády Jevčáka by se tohle nikdy nestalo-nejspíš by to zas dostal Peri Morské Oko-jehož štěně já mám blbec doma.Ti co to sledují,tak ví...Ale ten snad půjde od válu a bude si šlechtit svoje nový plemeno(krátkonohý kopov :oops: )Ale to je jiná politika a nepatří sem...
To Leon Ada je měkčí,kdyby byla tvrdá,tak to možná nepřežila.To prase není zrovna drobeček cca 150kg a chvílemi se pohybovalo jak zdravý.Došla ho postřelenýho za lečí.Než jsme se tam tím jejích terénem neterénem dostali,tak to trvalo hooodně dlouho.Kdyby si nedržela odstup,tak nevím jak to padlo.
Naposledy upravil(a) kopov.c dne pon 19.11.2012, 20:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od Leon »

ale udržela ho na fleku a vovovovotom to je :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od fesoj »

Úspěch Anduly obdivuji, klobouk smekám a gratuluji !
Slovákům srdce krvácí, že je na půdě domácí
fenečka z Česka pokořila a o zlato je připravila.
Práce vůdce se zúročila - byla nejlepší, zvítězila :!: :) :!:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od tonny »

Taktéž gratuluji jí i vůdci. Štěstí se také počítá ale určitě to nebylo jen o něm.

Slovenského kopova jsem chtěl ale kvůli jeho pověstem nezvladatelnosti jsem si to rozmyslel. Asi si jich začnu zase více všímat.

Ještě jednou gratuluji. Je to zážitek na celej život a dost možná Ti ještě nedochází, že se to opravdu stalo. A Andula se jen pobavila, byla ráda, že mohla pracovat s páničkem.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od RuStaff »

re: kopov.c
Tome obrovská gratulace - to je opravdu unikátní výsledek a o to větší, že tvoje čuba opravdu není nějaký profi vymetač soutěží ale především špičkový pracant! Upřímně vám to přeju, stejně jako hodně štěstí do další části letošní sezony!

Jinak na fotce jsem zahlédl i anténu GPS na obojku - jak se na to koukali rozhodčí? Měla jí fenka na všechny disciplíny? Byl tam s GPS ještě někdo?
6,5x55SE☝️❤️ 8)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kasari »

Prosím všechny o gratulace přes SZ. Já to tak udělal taky a myslím, že to není špatný způsob... :wink:

to kopov.c - chci se jen přidat k tý GPS - u nás se prý mluvilo o tom, že by se používali jako oficiální metody při zkouškách, protože se jedná o nejobjektivnější způsob, jak sledovat všechny zkoušený psy. Co na to Slováci?
Ulkomaalainen...
Odpovědět