Prosím o radu - DALEKOHLED PRO MÉHO TAŤKU

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Vacbat
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 08.10.2012, 19:25

Prosím o radu - DALEKOHLED PRO MÉHO TAŤKU

Příspěvek od Vacbat »

Dobrý den,

můj taťka začal s pozorováním zvířat, ptáků.. A chtěl by si koupit dalekohled. Přišel domů za mamkou s tím, že chce SWAROVSKI ATX 20-60x80mm. Stojí okolo 42 tis. Kč. Nikdo z naší rodiny s tím nesouhlasí, ale nedokážeme mu to vymluvit. Mohla bych poprosit o vaše zkušenosti, názory a rady, co si o tom myslíte?
Myslíte si, že by mu mohl stačit dalekohled do 10tis. Kč?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - DALEKOHLED PRO MÉHO TAŤKU

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud se chce opravdu zabívat pozorováním a je to jeho hoby za 10 tisíc nic nepořídí.Na ormitologii je jeho vybraný dalekohled velice vhodný a cena velice příznivá.Optika Swarovski je špička a za tu opravdu kvalitu se platí.Nebudu tu psát o meoptě i ta je velice dobrá se stativem,plně dostačující.Ale myslím,že otec už se dopředu rozhodl.
http://www.zbrane-airsoft.cz/optika-dal ... pta-tga-75
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Prosím o radu - DALEKOHLED PRO MÉHO TAŤKU

Příspěvek od fesoj »

Nelze než souhlasit. Já mám poměrně levný dalekohled Fomei a starého "rusáka", oba 7x50. Pro běžné použití při výkonu myslivosti vyhovují, ale na přesné určení dejme tomu některých pěvců to opravdu chce něco lepšího.
Kritériem pravdy je praxe.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Prosím o radu - DALEKOHLED PRO MÉHO TAŤKU

Příspěvek od Hirc »

Zdravím,
Swarovski řady ATX stojí výrazně více než 42t
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/default ... =Swarovski

Jak zde již padlo, Swarovski je absolutní špička - a podle toho je také prémiově naceněna. V praxi to tedy vypadá tak, že lze pořídit o malý kousek méně kvalitní a přesto špičkové vybavení za řádově nižší cenu. Nic ve zlém, ale pokud někdo musí pořízení takovéhle "hračky" konzultovat s rodinou, tak Swarovski není pro něj, a měl by si pořídit něco méně exclusivního a ve výsledku dostane víceméně stejný výkon (můj názor, který se vztahuje pro mou osobu)

Osobně bych se spokojil s Meoptou řady S1 - která je za 1/4 ceny Swarovski nebo Meoptou z řady S2 - která je za 1/2 ceny Swarovski a jejíž skla by měla být ekvivalentní Swarovskému. Mohl jsem v praxi posuzovat binokuláry od Meopty, Steiner řady XP, top model Swarovski + puškohled Swarovski. Fakt je, že přes Swarováky se koukalo nejlépe (hlavně díky kresbě a hloubce ostrosti), ALE Meopta-Meostar byl jen o malinko horší a cenově na 1/2.

Rozhodně bych se vyhnul čemukoliv do 10t, pokud to má špičkově koukat na cokoliv o velikosti ptáka; supa v Zoo nepočítám :-)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - DALEKOHLED PRO MÉHO TAŤKU

Příspěvek od Zdenek41 »

To Hirc to s rodinou mě napadlo jako první...nechtěl jsem zrazovat a patlat na sklo.Pokud je někdo hrubě za vodou na souhlas rodiny nekouká a pak je pro něj něco přes pajsku nic,protože i mě bylo jasné,že prémiová řada bude o dost dražší.Spíš by za to byla Š 120 :wink:
Odpovědět