Noví adepti

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: noví adepti

Příspěvek od Petr1970 »

papíry kefalín, papíry :-)
ano, každej má vořecha, ale spousta z nich

bez papíru a používaj je (neříkám že jsou špatný)

maj papíry, ale nemaj zkoušky - sice je každej mistr světa, kynolog, fotbalista-hokejista, ale spousta z nich je ráda když napláče podzimky ve III a to si kolikrát radši psa koupí

prostě nemaj ani ty s koupenejma zkouškama protože nikdo nechce mít doma psa...

některý psi jsou i "mrtví" - prostě některé kluby některých plemen je tam taková atmoška že majitelé radši psa nechají umřít papírově aby nemuseli každý rok absolvovat něco...(víme co..)

takže jde "o tohle"...

a opravdu jsou sdružení které potřebují napsat cokoli co má zkoušky aby splnily zákon (a je jich dost..) u nás má např. jeden napsaného psa vedle i když tam nestřílí.... prostě potřebovali "půjčit" psa
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: noví adepti

Příspěvek od kopov.c »

No nevím jak je to jinde,ale tadyhle v okolí to tak fakt není.Taky jsem se snažil dostat do několika sdružení-rozesílal jsem přihlášky,psal životopisy, jezdil,domlouval se .Všude jen spousta slibů a skutek utek. Papírově nějakýho psa vždycky seženou-je pravda,že spousta psů už je po smrti,ale papírově to sedí :) Moje čuba je napsaná ve 3sdruženích kam mě slíbili,že mě vezmou.Čuba je napsaná a já nejsem nikde :? Fyzicky psa pořádně nemají,takže pořád někdo od nich volá na dosled.Někam jedu,někde už jim na to kašlu,tak to tam nechaj a neřeší to. Pokud jde o pozvání,to máte pravdu-těch je spousta,ale ve sdružení nejsem nikde.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: noví adepti

Příspěvek od motolada »

Si snad začnu myslet,že jsme předpisové sdružení :lol:
Barvář,ohaři,norníci
Jinak to je pěkný bordel a svědčí to o snaze dotyčného sdružení jak fungovat.
My máme například ve stanovách,že nový člen bude přijat pouze pokud do max.roku pořídí psa a udělá z něho LUP!
Netvrdím,že to nejde obejít,ale proč to dělat....?
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: noví adepti

Příspěvek od Michal S »

U nás taky má novej člen psa ale když zjistil že na psa za rok dostane od sdružení 3 stovky tak si ho radší napsal k sousedům kde dostane 1000. Ani se mu nedivím..
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: noví adepti

Příspěvek od BwanaHunter »

Lada> ja sam mam psy uz leta, nicmene kdyz vidim spoustu psu prave majitelu, kteri si je poridili ne proto ze by to bylo jejich hobby, ale z jinych duvodu, tak je mi jich obvykle lito. Proto bych nikoho porizovat psa nenutil a clenstvi tim nepodminoval. At psy chova a cvici ten,kdo k tomu ma osobni vztah a ne z donuceni. Protoze to pak obvykle k nicemu moc nevede. A i nekdo, kdo psa nema, muze byt prece uzitecny jinak.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: noví adepti

Příspěvek od BwanaHunter »

Karlos23 píše:Pokud nejsou zrovna v okolí přijatelní adepti, tak zkuste prozatím hosty, třeba i z větší dálky. :idea:
Taky se občas mladejm nechce mezi důchodce, kteří na mladýho koukaj jako na pucfleka. Já začal s myslivostí až po 35, tak už na mně nikdo nekoukal jako na puberťáka, ale znám dva případy, kdy jeden 19tiletej kluk, kterej dělal myslivost se dal raději k hasičům, protože tam byla pro něho lepší parta, a druhej(asi 21) prostě přestal, protože se v MS necejtil dobře. :?
Já myslím, že když ty vztahy v mnoha MS nejsou dobrý ani mezi vrstevníkama, tak se tam pak nikdo moc nehrne. Často chybí u těch starších pohled, že předávají štafetu, ale mají spíš pocit, že jim nějakej ušák bere jejich píseček a bábovičky.
No ne ze bys nemel pravdu, je to jak pises, nicmene pokud se nekdo rozhoduje, jestli bude myslivec nebo hasic, podle toho, kde je jaka parta a sranda, tak snad at chodi radsi do hospody. Myslivost, tak jak ji chapu ja, je preci mnohem bohatsi a taky narocnejsi cinnost, nez sranda na honu a v hospode. V tomhle tu "lidovou" myslivost nechapu. Ja treba od pomerne utleho veku vedel, ze chci byt lovec a myslivec, a to co nejlepsi, a tomu venuji celkem dost casu, usili a prostredku.
Kdyz jsou nekde vztahy a lidi na prd, tak me to stve a obtezuje, to treba hodne, proto se snazim byt maximalne samostatny a nejvic me mrzi, ze nejsem dost movity na to, mit vlastni revir. Ale abych se kvuli tomu "dal k hasicum" si neumim predstavit, doufam ze budu moct lovit dokud budu dychat, hybat se a mit korunu v penezence a okolnosti me muzou stvat vice ci mene, ale nemuzou to zmenit. Tedy si kladu otazku, jaky myslivec by z toho kluka asi byl.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: noví adepti

Příspěvek od motolada »

Bwana:Jistě to je princip všeho ve všech odvětvích.Chtěl jsem tím říct,jak jsou dnes psi v kurzu aspoň u nás,netvrdím že jsou stanovy super,ale je tam vidět snaha o to,že nechceme aby u nás psi vymřeli.Protože když jsem do sdružení před 12 lety vstoupil měl tam psy jen otec,který taky přišel.
Ani já jako teaneger jsem o psa zájem neměl,měl jsem jiné zájmy,byl mě vnucen.Teď je to jiné kafe,chci ho sám svoje plemeno,pro svoji potřebu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: noví adepti

Příspěvek od Leon »

BwanaHunter píše:Lada> ja sam mam psy uz leta, nicmene kdyz vidim spoustu psu prave majitelu, kteri si je poridili ne proto ze by to bylo jejich hobby, ale z jinych duvodu, tak je mi jich obvykle lito. Proto bych nikoho porizovat psa nenutil a clenstvi tim nepodminoval. At psy chova a cvici ten,kdo k tomu ma osobni vztah a ne z donuceni. Protoze to pak obvykle k nicemu moc nevede. A i nekdo, kdo psa nema, muze byt prece uzitecny jinak.
naprostý souhlas ho..a co si pořídily psa jenom proto aby je vzali do spolku potkávám každou chvilku a nejlepší je když si spolek koupí psa a někomu to vrazí na hlídáni takový voly bych rovnou utrácel
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: noví adepti

Příspěvek od Petr1970 »

já si taky myslím že psa by měl mít ten co ho chce "protože pes" a ne protože "musí".... samozřejmě že je dobrý když to spolek podporuje nějak (peněžně, možností výcviku...) ale žádný "pes pro každýho člena"....

zase když už někdo má loveckýho psa, je to (měl by) nějaký předpoklad že to myslí vážnějš než že si jen koupí sniperku a bude střílet po všem co se hejbe...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: noví adepti

Příspěvek od Posmiros »

Podle mě je to s tou povinností mít psa hloupost :D Já bych si psa rád do budoucna pořídil, ale má to dvě velké překážky:

1. Nemám vůbec zkušenosti s výcvikem a ani pořádně ještě nevím na co bych psa chtěl a jak by mě pracovat. To jde podle mě okoukat jen z praxe a tu lze získat jen vykonávám myslivosti, Takže pro mě je logické nejdřív se něco pořádně naučit a pak až pořizovat psa.

2. Jsem 5 dnů v týdnu mimo domov a to by nebylo pro psa zrovna ideální :?
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

Myslím, že uvažuješ správně a reálně. Jinak co se týče adeptů /myslím ty, kteří vykonávají roční praxi před složením zkoušek/, každému, ať už má k myslivecké kynologii jakýkoliv vztah, doporučuji v době adeptury navštívit aspoň 1 výstavu psů, aby si u zkoušek dokázal prakticky představit, o čem vlastně mluví - řekl bych, že v žádném MS, kde kdokoliv adepturu vykonává, se nemůže seznámit s větším počtem plemen. Rozhodně by se měl ve svém okrese zúčastnit i jarního svodu - a co se týče zkoušek všech typů, je chvályhodné, že některé OMSy adepty na zkoušky a jejich přípravu zvou a využívají je jako nosiče zvěře apod. Někdy tam ti adepti lítají jak hadr na holi - ale rozhodně to není žádná buzerace, ale skutečná praktická příprava. Lepší jednou vidět, než 2x slyšet a 3x přečíst. Když jsem jel se psem na výstavu a požádal mne adept, zda by mohl jet se mnou, hned jsem viděl, že má kluk opravdu zájem se něco naučit a + bude mít i u zkušební komise, která uvidí potvrzení účasti na akci v adeptském indexu.
Kritériem pravdy je praxe.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: noví adepti

Příspěvek od kabát »

Milí adepti, nekupujte si psy jenom proto aby vás vzali do sdružení.
Moje zkušenosti za 20 let pejskařství je, že pes je jako dítě.
Rozdíl je v tom, že odcházejí dřív, pořizují se častěji, nebaví je mobily, fejsbuk, internet a televize ale chcou ven, cvičit, běhat, pracovat.
Myslivost je hlavně o ochotě pracovat pro ni a na výsledem si počkat. Aspoň v mém prostředí to tak je.
A kdo může přispět, prací, krmivem nebo i finančně, bývá většinou vítán, ti kdo chcou hlavně lovit - takových by se našlo všude dost.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: noví adepti

Příspěvek od Toma »

Jako adept sem byl na podzimních zkouškách,a pamatuju si jak mě jeden č........ starší myslivec požádal abych nesl zajíce, tak že mě ho hodil na hlavu.Myslel sem že mu tu dvojku co nesl omotám kolem krku.A takové zacházení s adepty sem viděl víckrát.Horší jak na vojně.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: noví adepti

Příspěvek od Onďa »

jojo, můžu potvrdit. Já jsem byl zas pomáhat na střelnici a taky si tam s náma každej pucoval boty - myslím pány z omsu, střelci i správce byli v pohodě.
Jinak s tím požadavkem na psa mám pocit, že u mnoha sdružení je to spíš způsob, jak s epokusit někoho "odradit"už na začátku. ve smyslu budem si klást podmínky a uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.
Já jako adept mám ale se sdružením zkušenost pozitivní - "garant" se mi věnuje, nikdo ze mě nedělá vola, všichni jsou fajn a se vstupem by asi problém taky nebyl, psa po mně nikdo nechce (já se ale strašně těším, až si ho pořídím :D )
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

No, myslím, že kdybys zašel za vrchním rozhodčím nebo za ředitelem zkoušek a stěžoval si, měl by dotyčný dostat "spucuňk".
Takhle se nesmí zacházet nejen s adepty, ale ani se zvěří !
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět