Hornady V-Max

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Walter
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: pát 12.12.2008, 8:26
Bydliště: SK

Hornady V-Max

Příspěvek od Walter »

Vážení poľovníci, kto má skúsenosti s touto strelou v jednotlivých rážach, hlavne v 223Rem, presnosť, ranivý účinok, poškodenie kožušiny na ulovených líškach, skrátka všetky poznatky z praxe
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od Petr Vysok »

Zkušenost se 17HMR v ZKM 617. Přesnost na 50 m 10 ran do 2 cm, ovlivněno chybou střelce a hrubou osnovou optiky. Na automat s dynamickým závěrem a krátkou hlavní to považuji za slušné. Účinky na zvěř - hřivnáš, straka a ... Brutální, výstřel díra o průměru 6 cm. Střela se okamžitě rozkládá a letí jako roj střepin. Klasický amreický varmint, kde se střelené kusy nechávají na místě.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od xHonza »

Lovil jsem s 60 gr V-Maxem v 223 Rem a expanze tak rychlá, že to občas nedokázalo ani prostřelit srnče. Přesnost vynikající. Při zásahu na krk totální brutál - naprosto se odpařil obratel a hlava kusu jen na cáru kůže
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od sided »

Na lišky je 50gn moc těžká, chce to 40gn ta se rozloží vevnitř a neprostřeluje. Přesnost záleží na laboraci a flintě ale střele dobrá.

Petr Vysok: a jaký účinek jsi na ty ptáčky čekal? :)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od fesoj »

Je to sice trochu OT - ale s ráží 222 Rem, celoplášťová střela SB, jsem dokázal při zásahu šedivky sedící na ostro tak hladký průstřel, že jsem tu vránu mohl bez problémů použít ke kuchyňské úpravě a la kuře na paprice, naproti tomu poloplášťová střela téže ráže při zásahu naostro na 50 m neprostřelila lišku ani kočku a zcela se rozložila uvnitř.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od Lexa »

V neděli střelena kočka asi na +- 200 metrů.
Střela V-MAX 55gr. 223r.
Šla směrem ode mne, takže vstřel zadní běh a co mě udivilo na tak malém cíli žádný výstřel.
Uvnitř asi totální výbuch, protože zůstala v ohni. Takže předpokládám, že u lišek budou
pěkné nepoškozené kožešiny. Teprve s touto střelou začínám, takže uvidíme.
Lovu zdar.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od sided »

i 50gn na lišku na široko prostřelí a výstřel je okolo 5cm. Na dýlku většinou bez výstřelu.
Walter
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: pát 12.12.2008, 8:26
Bydliště: SK

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od Walter »

Lexa píše:V neděli střelena kočka asi na +- 200 metrů.
Střela V-MAX 55gr. 223r.
Šla směrem ode mne, takže vstřel zadní běh a co mě udivilo na tak malém cíli žádný výstřel.
Uvnitř asi totální výbuch, protože zůstala v ohni. Takže předpokládám, že u lišek budou
pěkné nepoškozené kožešiny. Teprve s touto střelou začínám, takže uvidíme.
Lovu zdar.
Podobné skúsenosti mám tiež, v stredu dve líšky z posedu "na blat", cca 60 a 80m, mieril som na lopatku, obidve líšky neprestrelené, na lopatke vstrel viditelný-velkosť cca 1,5cm, ale výstrel žiadny, líšky padli do snehu bez akéhokoľvek odkazovania. S nábojmi laborovanými strelou V-max na úsťovú rýchlosť 930m/s mi dochádzalo niekedy k priestrelu asi malým zbytkom strely, aj na 60m aj na 150 a viac metrov, ale výstrel bol len dierka, asi 30-40% prípadov, hlavne vtedy keď nebola rana na lopatku, ale cez rebrá. Dôležité je snažiť sa zamieriť na lopatku, na nej sa strela rozloží na fragmenty a dovnútra ide vejár fragmentov z tenkého plášťa a výplne strely-totálna devastácia vnútorných orgánov. Roky som lovil s kdejakými strelami, účinky rozporuplné, niekedy dobré niekedy nevysvetliteľné. V-max je to čo som hľadal a našiel na škodnú. Neveril som reklame v teste Hornady( www.youtube.com/watch?v=aCqmclsRQmM) do balistickej želatiny, povedal som si, reklamný trik. Nedalo mi vyskúšal som "naživo", a je to pravda, žiadny amícky obchodný trik, to sa technikom u Hornadyho podarilo. Lovu Zdar
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od duch Pampuch »

moje zkušenosti v 270 W to připomíná ruční granát
v 222 rem pokud to nejde na krk, nebo na tělo lišky do 5kg tak ok, domácí laborace 4O gr urychlená na cca 1020 m/s
střeleno cca 15 lišek, v poslední době mířím na střed těla (konec žeber) a i po ráně na měkko je do půl minuty nebožka. Výstřely jsou, ale nyní zde mám jednu vydelanou, kule šla cca 20 cm od kýty dopředu na střed těla (možná na aortu) ale určítě za járta a udělala 3 skoky, výstřel cca 1cm... dAší výhoda je totální destrukce střely i při blbém zásahu do země. Po ráne do 3l kanistru s vodou byla jen díra dovniř a zadní strana urvaná a zatím jsem neslyšel to jazečení kule na umrzlém poli... V 222 je to můj zimní favorit, v případě zájmu dodám fota, stále zapomínám heslo na rajče a foťák.Z V-Max jsem nadšen.. Při ráně pidikulovniví je vidě t i zásah a značení v optice..
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od Marcus.das »

Kolegové, nevíte kde sehnat střely Hornady V-max 110 gr cal. 30?
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 325
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od poli »

Teď jsem koukal na Proarms a mají je v e-shopu .
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od Marcus.das »

V e-shopu je mají i jiné obchody, bohužel s tím, že je nemají skladem a v nejbližší době ani mít nebudou-to platí dle poslední odpovědi i pro Proarms (bohužel)...
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od tibi1 »

...mam 110gr. Varminteri od Sierri 90ks
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Hornady V-Max

Příspěvek od Marcus.das »

Jak ty střely chutnaly tvojí pušce-jaký byl rozptyl?
Jaké byly účinky na zvěř? Hlavně mě zajímá škodná...
Diky za info:)
Odpovědět