Kronika MS

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Kronika MS

Příspěvek od bastik »

Zdravím kolegové, zajímalo by mne jestli si některé MS vede kroniku případně jakou má formu. Tištěné psané rukou? Velikost stánek vazba? A hlavně údaje které zapisovat. V našem MS se kronika kdysi vedla ale ztratila se a já sem chtěl tradici obnovit a ujmout se fce kronikáře pokud by se nenabíd někdo jiný.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kronika MS

Příspěvek od Jiří K. »

Kroniku vedeme. Bohužel její nejstarší svazky se někde ztratily, snad se jednou objeví. Je to ručně psaná klasika, doplněna o fotografie a kresby. Formát taková větší A4, ruční papír, vázaná v kůži.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Kronika MS

Příspěvek od Vojta »

Také vedeme kroniku. Klasické velké album na fotografie,doprovázené textem psaným na stroji. Vkládají se fotky z různých akcí pořádaných MS. Fotky dodávají členové kronikáři,který je poté zařazuje. Je příjemné si někdy zavzpomínat. Ovšem funkce náročná,leč záslužná.
Ivo L AJČOK
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 03.10.2009, 8:33

Re: Kronika MS

Příspěvek od Ivo L AJČOK »

Vedu kroniku MS Václavovice od r.1992,tedy od svých 16 let.Ta nejstarší se ztratila,ta od r.1976 do 1991 zůstala po rozdělení alespoň ofocena.Nejdříve jsem ručně opisoval celou zprávu z výroční členské schůze,a doplňoval kresbami,fotografiemi a pozadi stránek barvil foukacími fixy.Vše na formátu A3.Po nástupu digitalní fotografie mám tolik materiálu,že šetřím místem a výroční zpráva + průvodí materiály jsou v průhledné složce a ta nalepena v kronice,takže vše lze vyjmout,přečíst,vložit zpět a následuje bohatá fotografická dokumentace,cirka 60-80 stran A4 a na každé 6-8 fotek za rok.Ono vše záleží na tom,jak si členové rozumějí a jak se umí bavit.Kdo nás zná,ten ví své.ZLATÁ MYSLIVOST A ZLATÍ KAMARÁDI !
Odpovědět