Program Honitby - sestavování honiteb

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Vojtěch
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23.9.2007, 17:27
Kontaktovat uživatele:

Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od Vojtěch »

Máte někdo k dispozici program Honitby? Jaké máte zkušenosti?
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od Hirc »

ano - už něco přes rok

zkušenost je asi taková, že program zdaleka není ideální, ale zase je to fakticky jedinný fugující produkt svého druhu. Dnes si nedovedu si představit, jak bych měl vézt evidenci bez tohoto programu, zvláště díky tomu, že členem HS se stává člověk automaticky, když se stane majitelem pozemku po nějakém členovi - lidi tyto změny samozřejmě nehlásí....

Pokud jsi s prací na počítači "kamarád", tak počítej 20-30 hodin čistého času než začneš chápat jak to celé funguje. Plus se připrav, že budeš hodně a dlooooouho telefonovat do Jičína. Naštěstí podpora ze strany AG Info funguje z mých zkušeností velmi dobře.

ps: Někde na foru je odkaz na program konkurence, ale nejsem schopen posoudit jak moc dobře jim to frčí.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od xtaup »

Zvláště v honitbách, kde je více roztříštěná držba pozemků, je program na tvorbu honiteb fakt supr pomocníkem, ušetřilo mi to desítky hodin práce. Mám zkušenosti s programem Web honitba, který navazoval na program honitba 2002, který jsme využili před 10 lety. Webhonitbu jsme zvolili, protože se nám zdála lepší, ale to může být subjektivní pohled. Navíc část projektu je člověk schopen zpracovat zcela zdarma pře webové rozhraní, takže si vlastně program zdarma vyzkouší. Výhodou je, že člověk nemusí nic instalovat a k programu se dostane z jakéhokoliv počítače připojenému k internetu. Za mě můžu jednoznačně doporučit, zejména do budoucna program umožní jednoduché aktualizování členské základny a honitby celkově. S programem od Aginfa zkušenosti nemám.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od Jarek Horsky »

Taktéž mám zkušenosti s programem Honitba 3, ve kterém jsme dělali honitbu před 10 lety. Teď je nahrazen Web honitbou. Velkou výhodou je, že nesháníte data z katastru. Co se týče podpory tak rozumí jak pozemkům a počítačům, tak i provozu myslivosti. Jak je psáno výše můžete si první část udělat zdarma a víte do čeho jdete. S AG info zkušenosti nemám, jenom jsem kdysi instaloval jejich SW pro zemědělce.
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od MartinP »

Program Honitba je fakt masakr. Je k tomu sice instruktážní video, ale když člověk něco potřebuje, tak je potřeba zavolat nebo napsat výrobci. Tištěný manuál taky nepomáhá. Navíc se musí přesně zakreslit hranice pozemku, jinak je do honitby vložen i pozemek, který nemá být. Jako honební pozemky bere i stavební parcely a komunikace. Takže po zakreslení to chce sednout a jít po hranicicíh a vyčleněných pozemcích a vše několikrát zkontrolovat. Když vezmu poměr cena:výkon, tak to není žádná sláva....
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od Hirc »

to MartinP - jasně že se musí přesně zakreslit hranice pozemku, resp. klíčový je tzv. definiční bod parcely, který musí být zahrnut. S tím že Honitby (AgInfo) berou i stavební parcely a komunikace nemohu souhlasit - v "default" nastavení jsou vyjmuty, záleží co zaškrtneš že chceš zahrnout. Případně by to mohl být nějaký "bordel" na katastrální evidenci.

S tím tištěným návodem je to bohužel pravda, mě třeba z toho vůbec nedošlo, že se program Honitby skládá defacto ze 3 programů - Mapy, EvidenceHonitby a "Agent" pro objednávky. Osobně jsem se řídil jen podle video ukázek.

Honitba 3 vypadá na první pohled jako modernější, pokud máte někdo praktické zkušenosti, tak je uvítám. Bohužel, když jsem se rozhodoval co pořídit, tak ten program nebyl k dispozici - a čekat s žádostí o prodloužení smlouvy na poslední valnou hromadu byl příliš velký adrenalin :wink:
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od xtaup »

U webhonitby jsem tedy problém se zpracováním neměl a to jsem v současných poměrech spíše podprůměrný uživatel PC. Bohatě mi postačil doprovodný návod, který je u každého kroku zpracovávání honitby, přesné zakreslení hranic musí být snad samozřejmostí, program těžko pochopí, že pozemek, který jste zařadily do honitby, jste ve skutečnosti v honitbě mít nechtěly :-) Já jsem tedy s poměrem ceny a výkonu nadmíru spokojen, pravda, pár věcí by se dalo vylepšit, ale tak je to se vším. Čas, který program ušetří, bohatě zaplatí náklady na něj. Každopádně valná hromada je už za námi :wink:
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Program Honitby - sestavování honiteb

Příspěvek od MartinP »

U Honitby stačilo, když čára, kterou se zakreslovali pozemky, svým objemem nepatrně víc zasahovala do pozemku, který tam neměl být a už ho to přiřadilo do honitby. Kolikrát to vycházelo na 1-5 metrů čtvrtečních z plochy několika arů. Někdy to tak bylo, někdy za se ne. Ale žhavým maily s dodavatelem, někdy odpoví hned, někdy až po týdnu. Ale máme to nachystané, takže se to dalo zvládnout.
Odpovědět