Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Používáte někdo kombinaci prachu RS 50 a střely Lapua Scenar 108gr do 6,5 creedmooru??
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Kolega (bol so mnou na súťaži v Světnove, možno si ho stretol) skúšal v jeho Bergare HMR práve 108gr. Scenare, žiaľ neviem s akým prachom. S výsledkom však nebol veľmi spokojný, oproti 123gr. a ťažším Scenarom hodnotil rozptyly iba ako veľmi priemerné. Presnú hodnotu rozptylu nepoznám, komentoval to len so slovami "nič-moc".
Ja som si tiež kúpil stovku týchto 108gr. včeličiek, ale ešte som sa nedostal k testovaniu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Dík za info. Přemýšlel jsem, co za střely, až dostřílím 123gr scenary. Asi u nich zůstanu nebo zkusím něco těžšího s RS 62.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Používáte někdo tuto krčkovou matrici od RCBS pro 6,5creed https://www.strobl.cz/rcbs-neck-sizer-6 ... moor_p5876
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Choochoo007 »

Ma smysl ve tvem pripade pouzivat krckovaci matrici?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Já bych řekl, že asi né.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Konkrétne túto nie.
Pre 6,5x47 mám dve kalibračné matrice. Jedna je Forster Bushing Bump Neck Sizing, ktorá má výmenné bušingy a kalibruje krčok a ramená nábojnice. Druhú mám Full Length S od Reddingu, táto kalibruje celú hilzňu a má výmenné bušingy - používam ju asi najčastejšie.

Taká bežná "bez-bušingová" krčkovacia matrica mi celkovo nedáva veľký zmysel, nedá sa ňou ovplyvniť nič okrem toho, že mi neskalibruje telo nábojnice.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Hezké svátky místním přebíječům přeji.
Koupil jsem si na zkoušku 100ks střel Barnes 0,264 140gr Match Burner + prach RS62.
Máte někdo nějaké zkušenosti či tipy s touto střelou v 6,5 creedmooru??
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Georg.H »

zekon píše: ned 30.7.2023, 12:14 zdravím páni, aktuálne sa dosť trápim s laboráciou pre 7x57R gulobrok Uherský Brod so strelou Vulkan 170gr a prach Lovex 73.6 už som skúšal snáď všetko ale proste to neviem rozchodiť začal som na minime následne na stred a končil som 10% od maxima vyskúšal som OAL od 75mm po 78mm a nič :( nemáte prosím niekto fungujúcu navážku o ktorú by ste sa podelili ?
Vlastní laborace pro tvoji střelu.

S065 42,5 grn
OAL 74,7 mm

Safety first!
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Citron »

Nekdo se tu nedávno někdo ptal na to, jak střílí střela Norma GTX dia 224, váha 69gr.
Jako první uvedu, že bylo stříleno z CZ 600 Alpha, tedy 610 mm hlaveň a stoupání 1:7. Tlumič Aimsport Triton 4.
Pak je potřeba říct, že téhle zbrani nejvíce chutnají střely Sierra Match King 69 gr, podsypávám to Lovexem D 073.6. Stejně tak jsem zkusil střely stejného typu o váze 77 gr a také střely Nosler Custom Competition, ale ani jedna nelétá jako ty 69 gr.
Ty Normy jako takové jsou opravdu hodně, hodně tvarově jiné, ta otevřená špička je velká proti střele Sierra, střela je i kratší, nepůsobí tak štíhlým dojmem. Ale provedení na pohled je excelentní, jedna jako druhá. Nevážil jsem a neměřil, to kdyžtak později.
K výsledkům, stříleno naposledy dnes na 100m, ale docela foukalo... No, prostě mi ta Sierra chodí lépe. Žádná z testovacích skupin nedosáhla velkosti skupin Sierry, tam jsem se pohyboval od 8 do 18 mm (ty jsem střílel už loni, před týdnem jen pár testovacích a výsledky konzistentní jako výše).
Zkusil za posledních pár návštěv střelnice jak zaražení do drážek (výsledky nic moc), tak i volný let. Na ten volný let výsledky na poprvé od 25 do 32 mm skupiny na 3 rány, dnes od 21,5 mm do 33 mm na 5 ran, ale roztahání do strany bylo dáno větem, tam kde vím, že jsem dal popr na vítr tak jsou skupiny do 1 MOA. Ještě mám v plánu zkusit zrychlit přidáním prachu, no a pak také zkusím, jak jsou tyhle střely náchylné na ten jump, jestli se to nezlepší.
Prozatím to vypadá, že na přesnot do papíru zůstanu u Sierry, tohle si myslím, že mi za tu cenu postačí na cvik střelby v stoje nebo z trojnožky a pod.
Čekal jsem víc, ale při troše péče to vypadá, že se spolehlivě vejdou do 1 MOA, takže i přes to, že výše napsané vypadá jako negativní, tak ne, za tu cenu to špatné není...
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Děkuji za info k těm střelám od Normy.
Ty střely 69gr od RWS jste už zkoušel??
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Citron »

RWS ještě nebylo zkoušeno. Já toho mám do tý 223 ještě tolik na doladění, popř. k přezkoušení, že je ve hvězdách, kdy se k tomu dostanu.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od petjan »

Pánové, poradí mi někdo jak vytáhnout kousnutou nábojnici s matrice? Omylem jsem použil jiné mazadlo které v zásadě asi moc nemazalo a je problém.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od haluziak »

Jaký máš lis, o jakou ráži se jedná, co je to za matrici?
Já mám Redding BigBoss II matrice Redding, z formátovací jsem odmontoval vršek, vložil železnou kulatinu do nábojnice a vzal si velký kladivo. Ale třeba na Turretu, nebo C lisu bych to nezkoušel.
Beware of old men in profession where men die young.
Odpovědět