Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od cobaj »

Jo tak to jo :lol: Uz jsem v obraze :idea: :mrgreen:
M.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Nezkoušel jste někdo střelu HORNADY 68gr BTHP s prachem RS40 do ARka??
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od zekon »

zdravím páni, aktuálne sa dosť trápim s laboráciou pre 7x57R gulobrok Uherský Brod so strelou Vulkan 170gr a prach Lovex 73.6 už som skúšal snáď všetko ale proste to neviem rozchodiť začal som na minime následne na stred a končil som 10% od maxima vyskúšal som OAL od 75mm po 78mm a nič :( nemáte prosím niekto fungujúcu navážku o ktorú by ste sa podelili ?
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od haluziak »

Michal_123 píše: pát 19.5.2023, 18:08 Jinak ta hradla je skutečně třeba dávat dále, 1m nepoužívám ani na pistoli.
Ze 300WM jsem na tipuji 5m sfouknul hradla ze stolku jenom tlakem plynů. Myslel jsem, že jsem je prostřelil.
Ale na 308Win bude 5m v pohodě. Na tu vzdálenost hradla přečteš bez kabelu.
Tak jsem se včera dostal s hradly na střelnici, dal jsem je 5m+ od ústí, výsledek +46m/s oproti GRT kdy mám na 44,9gr (zkoušel jsem zrovna zvýšenou navážku a je subjektivně přesnější, jestli se to s mým okem z kašparovy krávy dá říct - horizontálně prakticky bez rozptylu vertikálně 5ran 3cm) 825m/s
Mám změřenou nábojnici, změřený obsah nábojnice, konzistenci v délce po ogivál. Akorát mě blbečka jelikož jsem nastřeloval nočák, což je peklo samo o sebe - namísto na terč mířím a nějaký tmavší flek, nenapadlo to střelit přes hradla bez tlumiče.
Beware of old men in profession where men die young.
king
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:32
Bydliště: ČR+DE+CH
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od king »

Prachy RS slaví výročí 10 let a šikovní kluci z Wimmis připravili pro vás několik dárků:

Nové stánky RS (design).
RS

GRT data pro prachy RS (i pro RS14).
RS - GRT

Laborační tabulky nově s E5 pro max. navážku a především s nabíjecí hustotou (Füllgrad, Filling level).
RS - Laborační tabulky

Článek "Ten years of RS – shooting with RS50". RS garantuje toleranci mezi novou šarží prachu a referenčním prachem maximálně V5 ±12 m/s a Pmax ±250 bar. Všechny doposud prodávané šarže RS50 byly porovnány v populárním kalibru .308 Win. Na závěr malý test zápalek.
Ten years of RS – shooting with RS50
Balistika.cz
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Máte už někdo vyzkoušené střely RWS .224 69gr Scorion HPBT Match a .264 130gr Scorion HPBT Match, případně nějaké info o kvalitě??
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Citron »

Ahoj,
já jsem si koupil do .224 ty terčovky od Normy a od RWS, 69 gr Scorion. Mám je doma už půl roku, ale ještě jsem se k nim nedostal, abych je naládoval, snad teď na zimu.
Takže kvalitu letu nemohu posoudit, ale z toho, jak vypadá meplat se zdá, že jsou vyrobeny velmi kvalitně, podle vzhledu bych to kvalitou přirovnal ke střelám Sierra. Mám i Nosler Custom Competition, a tam je meplat vyroben podstatně hůř (a také nefungují).
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

A ty NORMY už máte vyzkoušené??
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od petjan »

Zdarec, nevíte někdo, jak doplním do databáze např. střel nová data do GRT? U QL je to jednoduché, ale u GRT se mi nepodařilo najít složku "bullets"
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
mza
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25.4.2020, 17:08

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od mza »

Přímo v aplikaci je v menu 'Databáze projektilů', tam buď najít podobnou a udělat ručně nový s kopií, nebo ručně úplně novou definici. Případně import v xml pro více záznamů. Nové definice střel jsou pak na záložce User database.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Tak rok utekl jak voda a já se dopracoval k následující laboraci pro 6,5 creedmoor do Bergary. Střela Lapua Scenar 123gr, prach RS62 43,8gr, OAL 71,1mm. Podle GRT rychlost 870m/s a ca. 92% spáleného prachu. Asi hloupý dotaz, ale podle čeho posoudit množství neshořelého prachu?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dalas »

Dá se to trochu posoudit dle plamene na ústí a charakteru rány. Pokud prach vyhoří v hlavni, je ta rána tak trochu jako s tlumičem, takové plesknutí. To jsou mé subjektivní zkušenosti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Súhlasím. Najtichšia puška, ktorú som mal, bolo Sako 7mm RM, laborácia s Normou MRP-2 a strelou Barnes. Kolegovia, ktorý boli príležitostne so mnou na poľovačke, sa nezávisle od seba zhodovali, že je to hlboký, príjemný "úder" a nie ostrá, štipľavá rana do ucha. S fabrickým nábojom, aj výkonovo slabším to už bol nepríjemný vysokofrekvenčný tresk.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Marcus.das »

Kolegové, jak se dívate na použití magnumových zápalek LR od SaB pro 243 win? Pokud jsou použitelné, jak moc upravovat navážky? Plánuji je použít pro kombinaci 243 win, 58gr V-max podsypané D073.6 někde okolo 40-42grs, při AOL 66mm.
Máte někdo zkušenosti i s použitím D060 pro redukované navážky v tomto náboji?

Díky za reakce.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od cobaj »

Dej tam ten magnum a udelej si test stejne jako by jsi ho delal se standartni zapalkou. Pro lovecke pouziti v tom zadnou velkou vedu nehledej. Magnum x standart - pri stejne navazce prachu prida jednotky m/s. Jen trosku pozor na magnumy od SB. Objevili se nam kousky s opozdenymi zapaly nebo take uplne selhace.
M.
Odpovědět