Chování na posedu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Zdenek41 »

Nechtěl jsem vám do toho vztupovat,ale nevím proč by liška neměla přijít v době kankování na vřeštění.Konkurence je jak v potravě tak i v lásce...Lišák si myslí něco o druhém a přiběhne se podívat,kterej kanec mu leze do revíru a ještě si dovolí zakousnout zajíce.Mnohokrát mi takto přiběhl před hlaven jen na kousek polystyrénu a boční okénko.Já mám posedy na hranici lesa a TTP , dlouho jsem řešil jak na ně.Až jsem okoukal z pole,že v době kankování jsou pro lišky magnetem sloupky od ropovodu a plynovodu.Tak jsem si něco podobného dal na louku taky a funguje to :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: chovanie na posede

Příspěvek od motolada »

Samozřejmě ale tím stekotem mu dáš to po čem primárně jde-fenu, samozřejmě vrestidlo zafunguje ale proč na to jít odzadu, proto jsem psal až za druhé.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Tim »

Jirka C. píše:Tohle vzdávám...
"Nereaguje třeba proto, že si nevěří..............."
Nějak Ti nerozumím... Něco se Ti na tom nezdá?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
oziris
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.7.2012, 12:07

Re: chovanie na posede

Příspěvek od oziris »

Pani, ja tu Timovu vetu o "sebadovere" lisky chapem. Videl som na mladych liskach, ze na vrestadlo absolutne nereagovali, asi sa im ten zajac zda ako prilis velka korist, ktoru by nezvladli.

Motolada, vabim vrestadlom preto, ze mi to ako-tak funguje. Viem, ze treba skolit, ale nejde mi to. Mam vabnicku od Devany, lenze ten zvuk mi pripada umely, a aj ked sem lorinc alebo niekto iny daval video, ako na to, proste sa mi nedari. Skusal som najst na internete navod, ako skolit, resp. napodobit lisku/lisiaka pomocou ruk-ust-nosa, ale nikde to nevidim.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: chovanie na posede

Příspěvek od motolada »

oziris píše:
Motolada, vabim vrestadlom preto, ze mi to ako-tak funguje. Viem, ze treba skolit, ale nejde mi to. Mam vabnicku od Devany, lenze ten zvuk mi pripada umely, a aj ked sem lorinc alebo niekto iny daval video, ako na to, proste sa mi nedari. Skusal som najst na internete navod, ako skolit, resp. napodobit lisku/lisiaka pomocou ruk-ust-nosa, ale nikde to nevidim.
To jsme na tom stejně,ale někde jsem zaslechl že Petr Joo má něco nového....
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: chovanie na posede

Příspěvek od lörinc »

Kluci neblbněte a nekupujte pořád nové vábničky. Pořád je to jenom jazýček v plastové trubičce ( nebo kovové, nebo parohu ) zbytek musíte udělat dechem a rukama. Já se naučil na jednu vábničku zaječího vřeštidla vábit kachny. Pak jsem nebyl schopen na to udělat zajíce :D . Je to opravdu v dechu a hlavě......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Tim »

Jojo, já mám třeba to vřeštidlo drobet upravené, takže s tím udělám kachnu, zajíce a v létě si to přeladím na srnčí :wink: Všechny vábničky jsou na stejném principu.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
oziris
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.7.2012, 12:07

Re: chovanie na posede

Příspěvek od oziris »

Dnes rano mi Diana dopriala. Cez vikend som nasiel na internete australsku vabnicku tenterfield. Je to len taky kusok ohnuteho plechu, ktory sa da do ust a cez otvory sa don fuka. Znie to ako vresk kralika. Tak ma napadlo, ze ak zavrestim len raz, trochu sa to bude podobat vresku lisky - feny. Rano som vyliezol na posed a skusil som tak 5x zastekat, ako liska. No nebola to ziadna slava. Ale o dve minuty uz isla liska cca 200 metrov od posedu! Vbehla do remizky, a kedze som sa uz poucil, ze na posede musim byt pripraveny a potichu, pripravil som si pusku. Liska vybehla z remizky a "primyskoval" som si ju tak na 120 metrov. Stala bokom, ale predstavte si - minul som. Po rane neutiekla, ale zacala zmatene pobehovat okolo "nastrelu", tak som skusil zufaly pokus a vystrelil som na nu z volnej ruky, ked bola v pokluse. No neuveritelne, liska padla. Vzdialenost 120 m, kal. 243 win, Hornady V-Max superformance. Ked som kracal k ulovku, myslel som na to, ze ak som fenu napodobnil spravne, mal by to byt lisiak. Bol :) Neviem sice, ci sa mu to moje volanie nezdalo skor ako ten kralik, ale to je uz teraz jedno. Mal som krasny zazitok a kopec stastia, ale tak to asi ma byt. LZ
Odpovědět