Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od bon »

2 suhl: ve kterém čísle Střelecké revue je popis?
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od suhl »

Je to Speciál Střelecké revue č.8.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od BwanaHunter »

zispo píše:Tak jsem ho měl v ruce. Je to velice povedenej kousek a ta konstrukce. Váha na kulobrok minimální, skvělí naháňkový mířidla. Ma to i napínáček a soustřel hlavní je stavytelnej, tak že vám obě hlavně budou chodit stejně. Baskule zbraně je bez jakého koli čepu či šroubu. Je až neskutečné jak je řešena nábojová komora aa tenkost stěn. S kulobroku je celkový dobrý pocit u dobrý úchop. Jen na mě kratší pažba, ale to se dá řešit. Měl by se prodávat tento rok zkoušky jsou hotové tak uvydíme. Musím teda složit všechnu čest konstruktérovy. Holt je to Brněnská kvalita.
Brněnská kvalita z U. Brodu :lol: Stavitelný soustřel nebude fungovat. Nikde a nikomu nefunguje.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Shark »

to Bwana: obvykle si tvých příspěvků vážím protože mají hlavu a patu, ale toto je výkřik do tmy. Co má znamenat Brno z Uh. Brodu ? Kulobrok je konstruovaný Brňákem ze Zbrojovky Brno a v ZB vyráběn. Protože to někomu za Uralem nefunguje snad neznamená, že by to nefungovalo na výrobku z Brna. Nebo si nový kulobrok již vyzkoušel, že píšeš takto přesvědčivé soudy? Proč hned všichni hledáte mouchy a odsuzujete to, co jste ještě neměli pomalu v ruce natož s tím stříleli? :evil:
hrobarp
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17.2.2014, 10:28

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od hrobarp »

Brno krachlo, vyrábi to Brod. Se vším co to obnáší. Stavitelný soustřel dělají firmy, které to neumí postavit v pevné konfiguraci.

Omlouvám se, že se vám do toho pletu
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Shark »

Ježišimarija, na tom jsi byl kde? Co to je zase za nesmysl. Brno krachlo, to je pravda, ale v současnosti opět funguje opět pod značkou Zbrojovka Brno a před tím pod Brno Rifles a je dceřinou společností Uherského Brodu, ale to neznamená, že je to Brod a kulobroky jsou vyráběny v Brodu!Konstrukce je nezávislá na Brodu a výroba funguje v Brně. Prosím nepiš zde nesmysly a polopravdy nebo se toho někdo chytne a pak šíří lavinově další nesmysly po různých fórech. Zbr. Brno má vlastní vývoj, vlastní management, vlastní prostory....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Leon »

nebudeš ty náhodou výrobce podle té alergické reakce :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Hirc »

chlapy, nechcete sem raději dát pár fotek. Na frfňání bude ještě času dost :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od BwanaHunter »

Shark> tak pozor, ja nejsem odpurce ani ceskych zbrani, ani zbrani z Brodu. Moje moc milovana 375HH na kterou bych prisahal a v klidu se ji kdykoliv sverim uz pres 15 let, je ZKK. Nicmene stavitelny soustrel neni zadna high tech nova vymozenost. Je to zpusob, jak v dnesnich podminkach trhu a tlaku na co nejnizsi vyrobni naklady, minimalni podil rucni prace a seriovou co nejjednodussi vyrobu nemuset sestrelovat hlavnove svazky, protoze to je presne to, co se nechce. Nimracka a to rucne. Takze se vymysli seriditelny soustrel, cimz se sestreleni svazku elegantne prehodi na zakaznika, ktery si tu zbran koupil, marketingove se to patricne proda a je to. Co na tom, ze ten soustrel nedrzi, vsak oni si to prestelujou, a radi. O Uralu nikdo nemluvil, nefunguje to ani Blaseru. Resp. nefunguje - jasne ze se to sestrelit a sestelovat da. Ale nedrzi to.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od zispo »

To BwanaHunter. To co tady píšeš jsou směšné výkřiky. Nechci tě urazit. Zbraň si v ruce neměl, ani jsi z toho nevystřílel desítku ran a už děláš závěr!!! Zkus až bude zbraň na trhu zajet si do Brna, všimni si do Brna ne do UB. Na krámě většinou bývá konstruktér a pobav se sním o tom, Nebo zbraň kup a udělej si test. No mě se zbraň líbila jak konstrukčně tak provedením. A za mě Brno dělá kvalitní zbraně. :D
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od gonias »

Leone s dovolením jsem z "tvého" PDF udělal screeny.

Mě se nové Combo líbí :!:

Obrázek
Combo2.jpg
Combo2.jpg (57.52 KiB) Zobrazeno 11017 x
Naposledy upravil(a) gonias dne sob 05.4.2014, 19:21, celkem upraveno 1 x.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od BwanaHunter »

Zispo> aha, tak to jo. Treba BO 803, ne? :lol: Krom toho, ze je neskutecne oskliva, tak tam jim ty objimky funguji skvele, a prave proto si to nechavaji majitele v malych puskarskych dilnach sletovat a olistovat, ze jo... :lol: :lol:
Zalozte si fanclub.
A s konstrukterem si taky popovidej, je to opravdu velmi uzitecne. Ale najdi takoveho, ktery bude mluit uprimne a ne tak, jak mu urcuje firemni politika a potreba prodat. Ja to udelal.

Nicmene, to neni zdaleka jen problem Brna, pozadavky trhu a managementu firem, o kterych jsem psal pred tim, tlaci vyrobni naklady na minimum a projevuje se to na kvalite, a u vicehlavnovych svazku je to markantni, protoze standardni vyrobni postup je proste pracny. Nebo snad chces tvrdit, ze treba mezi Suprem a BO 803 nevidis zadny rozdil??? Super byla poctiva puskarina.
U opakovacich kulovnic to neni tak znat, protoze jedna hlaven neni tak problematicka, nicmene i tak se mezi ZG a novou produkci jiste rozdily najdou. Ale nechci Brno nijak schazovat. Stejne jsou na tom ale Blaser, Krieghoff, Merkel a dalsi velke firmy, ktere jedou seriovku. Dvojak, ktery mu soustrel 20 cm na 100m a to krizem pres sebe je proste zmetek. A to stoji 200tis.
Proste doby, kdy velke firmy jely kvalitni produkci, zrejme pominuly, a dokud jim to zakaznici budou bastit, nebudou mit zadny duvod ke zmene. Maloseriovi kvalitni vyrobci typu ferlasskych puskarstvi porad dokazou generovat kvalitu, ale nechaji si ji podle toho zaplatit. Respektive oni tu kvalitu umi poradi i ti velci, aspon nekteri, ale jsou to ty jejich custom series apod. Taky za jinou cenu. Procpak asi??

Nicmene se rozhodne nemusime shodnout, a budeme dal spokojene zivi kazdy se svym nazorem.

Vypadat ale vypada ten novy kulobrok pekne, myslel bych, ze je to Heym.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od zispo »

Já si počkám až si někdo zbraň koupí a zkusí ji v praxi. A dá ze zbraně minimálně 100 ran. Takoví řeči a srovnání jsem slyšel, už mrak a vždy si o tom myslím sví. Měl jsem kulobrok v ruce a s konstruktérem se znám. Založit fanklub není špatná myšlenka, ale už toho mám moc. Pokud někdo založí tak se tam přihlásím. Protože máme pár zbraní doma a jsou elegantní a dobře zpracované. Tin bych uzavřel tuto debatu. Jsem zvědav na další příspěvky vlastníků této zbraně.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Leon »

gonias to není moje :wink:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět