Airedale terrier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Jaňule
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05.4.2013, 21:31

Airedale terrier

Příspěvek od Jaňule »

Je tu někdo, kdo v myslivosti využívá erdelíky? My máme doma už druhého a jsou to na myslivost geniální psi. Bohužel, díky byrokracii a psí mafii v Česku, nemůže na zkoušky LUP, ač by zářil. A v bažantnici je lepší než celá řada ohařů :)
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Airedale terrier

Příspěvek od anton102 »

Chovám irčany, ale do budoucna mám v plánu pořídit erdela, chtěl bych ho využívat hlavně k práci po výstřelu. Ale vzhledem k aktuálně početné smečce, to ještě nějaký rok potrvá. Jinak jedna známá erdela pro myslivost měla, jevil se celkem solidně, ale než stačil dospět a pořádně se projevit, odešel do věčných lovišt.
Početná čtyřnohá smečka.
Jaňule
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05.4.2013, 21:31

Re: Airedale terrier

Příspěvek od Jaňule »

anton102 píše:Chovám irčany, ale do budoucna mám v plánu pořídit erdela, chtěl bych ho využívat hlavně k práci po výstřelu. Ale vzhledem k aktuálně početné smečce, to ještě nějaký rok potrvá. Jinak jedna známá erdela pro myslivost měla, jevil se celkem solidně, ale než stačil dospět a pořádně se projevit, odešel do věčných lovišt.


To můžu jen doporučit, škoda, že jsem nenatočila mého šmoulu při práci v bažantnici nebo na kachnách :) Po výstřelu, když je na vodítku, začne radostí štěkat a skákat jak magor, protože čeká, že vyběhne a bude hledat něco spadlého :) Ale s erdelem to chce trpělivost a čas. Pokud se tito psíci budou takhle používat, časem snad budou uznáni jako lovecké plemeno :)
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Airedale terrier

Příspěvek od Onďa »

Trochu se o těch erdelech rozepiš :wink: Používáš ho jen jako aportéra nebo pracujete i se spárkatou? A pokud jo, jak mu to jde, jakej má pracovní projev atd?
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Jaňule
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05.4.2013, 21:31

Re: Airedale terrier

Příspěvek od Jaňule »

Na spárkatou se bude učit teď, hlavně na barvu. Na nahánění je velkej. Ale když jsme měli prvního erdelíka, tak ten přinesl dvě selata :)))
Jinak můj kluk je štěkna, když proháníme houští a on je na řemeni, tak hlásí, že i v bažantnici funguje jako honec. A je na přinášení kachen, miluje zajíce, bohužel tady na jihu čech se do nich nedostane, je to vodař a už zmíněná štěkna. Jinak jsou to psi tvrdohlaví, mě plnohodnotně fungoval ve třech letech a tátovi ten první udělal ve třech letech PZ. Ale teď patří k nejlepším psům, jaké znám :)
A vše se s nima musí pomalu a h lavně tak, aby je to bavilo :)
Odpovědět