jak může dopadnout pes myslivce

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Leon »

Jsme hluboce šokováni brutalitou člověka, který
odložil v mrazech svého starého psa na balkon bez přístřešku, potravy a vody, jako by se snad jednalo o vysloužilý elektrospotřebič, který již nemá smysl opravovat. Takto opustí člověk psa, který mu roky věrně sloužil při výkonu práva myslivosti. Při pohledu na zubožené zvíře se nelze bránit slzám. Za 25 let chovu
loveckých psů jsme se ještě s ničím tak otřesným nesetkali. Nešťastný pejsek Fred z Lesních chalup pochází z naší chovatelské stanice, narodil se 25. 9. 2003 a doposud stále patřil stejnému majiteli. Tento případ lidské zvůle je o to tragičtější, že vyšetřením u pana doktora Vaice bylo zjištěno, že krom katastrofální podvýživy a
dehydratace, Fred žádnou jinou chorobu netrpí, což znamená, že jeho stav výhradně způsobil jeho majitel pan Luboš Havelka, člen MS Kamýk. Ptáme se, jak je vůbec možné, že takový člověk může být členem ČMMJ. Jak se asi chová ke zvěři, když s ním ani oči starého psa nepohnou. Chtěli bychom varovat všechny chovatele, aby pečlivě vybírali, komu štěně ze svého chovu svěřují. Není jednoduché odhadnout, jak asi bude vypadat jeho nový domov, ale udělejme vše pro to, aby se to už nikdy nestalo. S útulkem v Lazci jsme ve spojení, abychom se podíleli na úspěšné rekonvalescenci týraného psíka. Veliký náš dík patří paní Pšenicové, která nezůstala lhostejná k útrapám nešťastného zvířete. Fred již pomalu přibírá na váze. Byli jsme jej v útulku navštívit. Bydlí v teple kanceláře a na všechny lidi už se zase raduje. Z původních necelých 7kg má již
téměř 10kg. A tak věříme, že už brzy půjde do svého nového domova k hodné paní, která se o něj rozhodla pečovat. I tady bychom alespoň na začátek rádi přispěli kvalitním krmením. Musíme však ještě počkat, až proběhne správní řízení. Do této doby podle zákona, musí Fred zůstat v útulku. Celá tato krutá skutečnost je pro
nás velmi emotivní a přináší jen jednu otázku. Proč?"
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 9852_n.jpg
Přílohy
jak muze dopadnout pes myslivce.jpg
jak muze dopadnout pes myslivce.jpg (136.17 KiB) Zobrazeno 7081 x
CZ 550 american 308win.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Hirc »

to je hnus, chudák pes, přeji mu aby se dostal do dobrých rukou... a doufám, že tahle zrůdnost pro dotyčného "myslivce" neskončí jen nějakou pokutou.

mimochodem, Kamýků je v republice několik, ale zde se nejspíše jedná o honitbu Kamýk v katastru Kamýk nad Vltavou - Lazce jsou vzdáleny cca 25km.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Zbrojovák »

Oplatil bych mu to stejně, vyhodit ho nahého do hladomorny a je to. Doufám že dostane alespoň podmínku. A o ČMMJ? Si myslím svoje... už dáááávno tam nejsem.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od michal25 »

Zdravim, na to se nedá ani odpovědět.Tohle je nej svinstvo co bohužel dokáže jen člověk.Sice budu trochu OT,ale podobnou příhodu jsem měl když jsem jako adept chodil krmit a byla to echt zima kdy velice mrzlo a sněhu ke kolenům.Co jsem se vracel od krmelce tak mě upoutala černá hromádka u statnýho dubu,pomyslel jsem si jestli to neni padlej čurda.Co jsem došel blíže jsem se zhrozil a naskočil mě takovej vztek,ta hromádka byla dva uvázaný dobrmani.Chudáci kluci ještě žili,ale jak vypadali.Odvázal jsem je od sebe a stromu a snažil se je chytit,ale utekli mi neznámo kam:( Hlásil jsem to pak místostarostovi HS,protože byl po cestě nejblíže.Další tlak mi zvedl on co mi na to řekl,tohle raději také nebudu komentovat,ale co jsem mu odpověděl to si za rámeček nedal.Jako tyhle lidi zvrhlost a v Myslivosti NEMAJ! co dělat.Pozdravuju hafana a držim palce aby to dobře dopadlo a pokud možno aby toho dotyčnýho řádně kousnul do pr.... aby si trochu tý bolesti taky užil co musel vytrpět on.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Ondra »

Hovado :evil:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Ondra »

Hovado :evil:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od fesoj »

Za starých zlatých časů, když bylo členství v myslivecké organizaci povinné, by se tím případem zabýval okresní disciplinární senát a dotyčný majitel by si nejspíš pár roků nevystřelil - vždyť to byl důvod k minimálně dočasnému vyloučení. Dnes můžeme jen nadávat, kritizovat a stydět se, že něco takového nám dělá ostudu - ale nic víc...
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Posmiros »

Zajímalo by mě, jak se k tomu postaví to dotyčný MS...
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Zdenek41 »

Já jíst nemusím,ale zvíře vždy...Co k tomu dodat.Doba...Uchylka....Nemoc s diagnozou....?
A to mám doma již skoro 15 letou bábu....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Leon »

takovej magor by mě mít kolem sebe tichý kamarády co mu někde za rohem šlápnou do tlamy nic jiného na tyhle tvory neplatí pokuty podmínky jsou k ničemu a doufám že nikdy podobnému tvoru štěně neprodám jinak by mě asi zavřeli.Hlavně jsem to sem dal jako varování pro chovatele kdyby si chtěl pořídit dalšího psa
CZ 550 american 308win.
zigira
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 12.9.2011, 14:37

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od zigira »

Když někdo ublíží člověku-řekneme je to hovado,ale toto by ani to hovado neudělalo!Člověk se může proti násilí bránit ale ten chudák pes neměl ani tuto šanci.Jak napsal výše Zdenek je to diagnóza a sice:bezcharakterní a bezcitná zrůda.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Ondra »

Já chápu, že někdo psa nechce. Že ho nemá kam dát, nemá na něj čas, bojí se ho, štítí se ho... . To všechno chápu. Co ale nechápu je to, že si ho někdo pořídí a pak mu ubližuje, nestará se o něj a nechá ho "chcípat" bez žrádla a vody v zimě na balkóně :? . To mi prostě hlava nebere.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jak může dopadnout pes myslivce

Příspěvek od Petr1970 »

hlavně "nechápu" že je to myslivec (asi zasloužilej..)

děda když chodil se psama na poslední procházku tak prořval další den.. ale nikdy nedovolil aby zvíře trpělo...

jestli je to pravda, tak to hov...do by si nemělo pořizovat psa-nechápu proč si ho vlastně pořizoval když k tomu má takovejhle vztah.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět