Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak to že mi přilítne sova se mi s tím zrcátkem a polystyrenem stává docela často. A to samé co popisuje Tibi mi občas dělají i ty kmotry lišky, taky se občas zarazí chvíli koukají mým směrem a pak pokračují, Možná se jim nechce tak daleko za nejistou kořistí, ale fakt nevím. Někdy zase zareaguje krásně otočí se a hurá ke mně.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já používám v době kaňkování skolení.Funguje to opravdu báječně,Největší sranda na tom je,že mě to učila mladší dcera a řeknu,že to ovládá o 100%lepší jak já.Ta je schopná je přivábit i na dvůr.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

A Zdenku jestli se muzu zeptat,kde se to naucila??? :?:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To jsem takhle před pár lety poslouchal kazetu s hlasy zvěře a druhá liska se mě ozývala z podkroví.Teď už má uplně jiné zájmy...............
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Takze jste to odposlouchal z kazety?? A mata k tomu nejakou pomucku?? Dekuju
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Ne Marku používám svoje hrdlo,ale jak už jsem psal mě to moc nejde,ale funguje to.
Jagoš
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04.12.2006, 9:56

Příspěvek od Jagoš »

Já opužívám pískání lasičky a můžu jenom doporučit. www.devana.sk
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

w.e.n.aaa píše:Ahoj kolegové :D ,mam prozbičku.Letos na jaře jsem se začal do lesa chodit s flintou,tak nemam moc zkušeností z žádným lovem.Ale velice se mi líbí lov lišek.Objednal jsem si vábničky,ale nevim jak to používat abych nic nezkazil :) .Tak vas prosím o nake rady na zacatek(misto,oblečeni,doba...) a jakou si mam vzit flintu(vlastnim kulobrok 5,6x52R savage/16 a kulovnici 7x57)Která je vhodnější?...Nebo je lepší nějaká ujeď??(tu mam ale je to slabota,nic tam zatím nechodí,je to asi tím,že tady jeste nemame sníh..)...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No ja lisku letos take jeste neulovil :oops: jednu jsem z jara minul... a pak jen dve videl... vsechno daleko.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

S liškama je to letos jak s černou.Je dost hrabo?ů.takže se teď na újed.....Hledej je naTTP a jetli?tích hlavně po ránu.
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

Mně se nejvíce osvědčila my?kovačka n ajaře nebo v létě. Navedl mě na to kamarad, který seděl večer u kukuřice a v dálce viděl kocoura. Vzal my?kovačku a začal ho vábit. než do?el kocour, tak mu z kukuřice vytáhla liška. Střelil tak asi 5 lišek. Já tak navábil lišku ráno u pole s řepkou a pak ještě na strni?ti, kde jsem ji vytáhl z lesa.
V zimě když sedím na čekané a vidím v dálce lišku tak dobře funguje takovýto zamlaskání - jako když děcko dává pusu. většinou liška stočí směr a jde na vábení.
Jaký čas na zimní čekané se Vám nejvíce osvědčuje? většinu lišek, které jsem slovil, bylo mezi 7-9 hod. večer Pak mám pocit, že je mrtvo. Asi ale Záleží kde se sedí, jak daleko jsou nory atd. Co?
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Zdenek: to s tím mlaskáním je zajímavé. Podobným zvukem " na hubu" - teda jakoby dlouhým vysokým mlasknutím (ale já bych tomu mlasknutí asi neřekl), jsem už lišku taky přivábil. Vyluzoval jsem to stylem, jako když dělá? pusou kapříka a velmi malou dírkou mezi rty táhnež vzduch dovnitř. Při tro?e cviku se takhle dá velmi dobře my?kovat.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No mlaskat jsem nezkousel, vetsinou si lisku z dalky namyskuju, ale parkrat se nepovedl ten spravny zvuk a byla v haji... no a nejvetsi uspechy mam na cekany primo u nor, vetsinou jde ven jeste za svetla. no a pak na loukach a pastvinach kdyz lovi mysi..
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

To Steyer: popisuje? to vcelku přesně. Rty to chce dát co nejvíce k sobě a pomalu natahovat vzduch, čím vyšší a jemnější zvuk tím lepší. Já to dělám většinou když vidím v dálce lišku a není na dostřel. když to usly?í tak sebou většinou cukne nebo si sedne - známka že to zaregistrovala. Oak to chce po chvilce zopakovat. Jinak já vřdycky když sednu na kazatelnu, tak si dám kulovnici z okna ve směru odkud nejvíce chodí. Rantl okénka podložím dekou a občas před ranou i čepicí nebo dalekohledem - jde o to aby flinta le?ela sama o sobě a nemusím ji zvedat předloktím. Tak se dá střílet i na větší dálku ca 100-120 m. Střílím kulovnicí 8x57 JS, 12,7 gr, optiku mám 7x50 Meoptu s téčkem, bez sv. bodu a jsem s ní moc spokojený. už aby byl sníh, co...
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

ještě jsem zapoměl dodat. kazatelnu mám postavenou u vyustění drná?í z okolních louk. Drná?e přecházejí na kraji lesa v regulovaný potůček - je to výborný wechsel.
Odpovědět